medi-TOUR

Piezocision - zabieg dekortykacji przyzębia - alternatywa dla aparatu ortodontycznego

Zabieg PiezoCison, czyli zabieg dekortykacji przyzębia, stanowi alternatywę dla osób, które nie chcą zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego. Wszystko po to, aby skrócić czas oczekiwania na wymarzone efekty. Niestety, jeśli pacjent wybierze aparat ortodontyczny, na rezultaty będzie musiał czekać nawet dwa lata. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta będzie zastosowanie zabiegu ultradźwiękową metodą Piezocision. Piezocision dorównuje skutecznością aparatowi ortodontycznego, ale na efekty nie trzeba długo czekać.

Piezocision - zabieg dekortykacji przyzębia

Na czym polega zabieg dekortykacji przyzębia?

Zabieg polega na nacięciu kości korowej wyrostków zębodołowych. To działanie powoduje pobudzenie kości gąbczastej do przemiany. Dekortykacja przyzębia ma za zadanie wykorzystanie zdolności organizmu do samo odbudowy, samo regeneracji.
Chirurg stomatolog nakłada pacjentowi specjalny aparat, a dopiero następnie wykonuje zabieg Piezocision. Takie działanie przyspiesza przesuwanie się zębów. Teraz tylko pacjent musi pamiętać o tym, aby stawiać się na wizyty kontrolne aktywacyjne dokładnie co dwa tygodnie. Po zabiegu zęby można przesuwać aparatem typu invisalgin lub stałym.

Jak przebiega zabieg Piezocison?

Do wykonania zabiegu stomatolog wykorzystuje specjalistyczne urządzenie o nazwie Piezotome (Piezotome Solo, Piezotome 2), której producentem jest francuska firma Aceton Satelec. Urządzenie składa się z centralnej jednostki oraz rękojeści. Rękojeść ma możliwość zainstalowania 6 różnych rodzajów końcówek zabiegowych. Służą one do ultradźwiękowej przedimplantacyjnej chirurgii.

Wykorzystanie ultradźwiękowej metody powoduje, że cięte są wyłącznie zmineralizowane twarde tkanki bez niszczenia delikatnych tkanek miękkich. Dzięki temu, że naczynia krwionośne nie są uszkadzane, zabieg jest prawie bezkrwawy. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje miejscowe znieczulenie.

Podstawowe zalety wykorzystania takiej metody naprawy zgryzu, to:

  1. Można go wykonać po nałożeniu aparatu lingwalnego oraz ortodontycznego.
  2. Zabieg można wykonać u osób z niewielkimi krzywiznami i z dużymi wadami zgryzu, takimi jak szkieletowy zgryz otwarty, zwężenie szczęki.
  3. Czasem pozwala na uniknięcie ekstrakcji zębów.
  4. Nie ma ram wiekowych, jeśli chodzi o wykonanie zabiegu.

Już po sześciu miesiącach, pacjent uzyska takie efekty wizualne, jak przy tradycyjnym zastosowaniu samego aparatu ortodontycznego. Oczywiście w przypadku cięższych przypadków, leczenie się wydłuża w czasie, nawet do roku.

Ortodoncja - najlepsze kliniki i gabinety stomatologiczne: