medi-TOUR

Kuracje kosmetologiczne, które pozwolą zlikwidować podwójny podbródek

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach szyi oraz brody postarza, dodaje kilogramów i jest po prostu nieestetyczny. Co więcej, domowe sposoby rzadko przynoszą rezultaty w walce z tym mankamentem. Czy więc jedyną metodą usunięcia drugiego podbródka jest interwencja chirurgiczna? Niekoniecznie. Warto najpierw zgłosić się z tym problemem do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z mniej inwazyjnej kuracji.

podwojny podbródek - napięcie skóry szyi

Podwójny podbródek to dolegliwość, która występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Narzekają na nią osoby w różnym wieku i co ciekawe – nie tylko otyłe. Praktyka pokazuje oczywiście, że to płeć piękna częściej podejmuje walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zlokalizowanym w okolicach szyi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby również panowie spróbowali zredukować ten mankament. A gabinety medycyny estetycznej oferują 3 kuracje, które pozwalają zlikwidować drugi podbródek: zabieg fal radiowych, karboksyterapię oraz mezoterapię igłową.

- Podczas wizyty w gabinecie kosmetolog powinien przede wszystkim określić czy ma do czynienia z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, czy też z nadmiarem wiotkiej skóry. Od tej oceny zależy dostosowanie zabiegu do konkretnego problemu - wyjaśnia Katarzyna Floriańczyk z salonu Qclinique w Warszawie.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Przed omówieniem zabiegów, które są wykorzystywane do redukowania podwójnego podbródka, warto przypomnieć przyczyny jego powstawania. A czynników sprzyjających pojawieniu się tego problemu może być wiele: genetyka (dziedziczenie dolegliwości po rodzicach), otyłość (ogólny nadmiar tkanki tłuszczowej), garbienie się oraz nawet spanie z głową uniesioną wysoko ku górze (na dużej poduszce). Niezależnie od przyczyny, fałdki w okolicach brody i szyi niełatwo zlikwidować na własną rękę. Przykładowo: ogólna utrata wagi, osiągnięta chociażby w wyniku wzmożonej aktywności fizycznej, może pomóc w zredukowaniu podwójnego podbródka. Jeśli jednak fałdki pojawiły się na skutek cech odziedziczonych po rodzicach, będą zawierały tłuszcz brunatny – złożony z wielu kropli i niezwykle trudny do spalenia.

Kontrolowane podgrzewanie skóry falami radiowymi

Zabieg z użyciem fal radiowych to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod ujędrniania skóry i modelowania sylwetki. Sprawdza się zarówno w przypadku utraty elastyczności oraz zwiotczenia, jak i przy minimalizowaniu objawów starzenia. W przypadku likwidowania podwójnego podbródka, fale radiowe przyczyniają się do poprawy owalu twarzy oraz rozpadu komórek tłuszczowych, które znajdują się w tkance podskórnej.

- Podczas wykonywania zabiegu fibroblasty i włókna kolagenowe, tzn. struktury białkowe znajdujące się w skórze właściwej, podgrzewane są nawet do 45-60 stopni Celsjusza. Wytworzone ciepło zwiększa jędrność, gęstość i elastyczność wybranej partii ciała. Co więcej, działanie falami radiowymi przyspiesza metabolizm i zwiększa krążenie krwi - tłumaczy Katarzyna Floriańczyk.

Dwutlenek węgla sposobem na nadmiar tkanki tłuszczowej

W czasie karboksyterapii wykorzystuje się związek chemiczny, który występuje naturalnie w przyrodzie i organizmie człowieka – dwutlenek węgla. CO2 może być wprowadzany śródskórnie lub podskórnie, w zależności od redukowanego problemu. Zabieg jest zarówno mało inwazyjny, jak i dostępny dla wielu osób. Istnieje bowiem niewiele przeciwskazań do jego wykonania. Karboksyterapia wpływa przede wszystkim na rozszerzanie ścian naczyń krwionośnych oraz rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Ale nie tylko.

- Podanie dwutlenku węgla do skóry wywołuje kontrolowany stan zapalny miejsca poddawanego zabiegowi. Pozwala to na zwiększenie przepływu krwi, pobudzenie produkcji nowego kolagenu, rozpuszczenie tkanki tłuszczowej oraz stymulację odnowy komórkowej. Celem karboksyterapii jest wymodelowanie, dotlenienie i odżywienie wybranego obszaru, np. podbródka - opowiada kosmetolog gabinetu Qclinique.

Zabieg z preparatem bogatym w substancje aktywne

Mezoterapia igłowa to zabieg o wielu zastosowaniach. Jego działanie jest uzależnione od tego, jaki preparat kosmetyczny zostanie wykorzystany w czasie kuracji. Składnikami aktywnymi, po które często sięga się w trakcie wykonywania mezoterapii, są: nienasycony kwas hialuronowy, krzem organiczny, witaminy bądź antyoksydanty. Po przeprowadzeniu serii zabiegów następuje poprawa napięcia oraz jędrności skóry. A jak metoda ta sprawdza się przy likwidowaniu podwójnego podbródka?

- Wstrzyknięcie substancji odżywczej w głębokie warstwy skóry powoduje głęboką rewitalizację, napięcie i nawilżenie danej partii ciała. Dzięki temu mezoterapia igłowa zapobiega zwiotczeniom, które mogą wystąpić w okolicy podbródka, oraz przyczynia się do cofnięcia zastanych niedoskonałości - podkreśla Katarzyna Floriańczyk.

Osoby, które starają się całkowicie zlikwidować lub zredukować podwójny podbródek, nie są wcale skazane na kosztowną i inwazyjną interwencję chirurgiczną. Jeżeli w parze z dobrymi nawykami, m.in. zachowaniem prostej postawy, lekkostrawną dietą, aktywnością fizyczną oraz spaniem w odpowiedniej pozycji, pójdzie właściwa kuracja w gabinecie kosmetycznym, efekty mogą być bardzo zadowalające. A podkreślenie wyraźnej granicy pomiędzy twarzą i szyją z pewnością odmłodzi i doda pewności siebie.

Likwidacja podwójnego podbródka - rekomendowane kliniki i gabinety: