medi-TOUR

Operacja oczu – jakie choroby oczu można wyleczyć?

Operacja oczu to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryje się szereg różnych metod. Z ich pomocą możemy wyleczyć wiele różnych chorób oczu. Rozwój okulistyki jest naprawdę imponujący, dlatego warto znać te nowoczesne metody, dzięki którym można wyleczyć wady, które przez lata były nieuleczalne. Zobaczmy, na jakie choroby może pomóc operacja oczu.

operacja oczu - jakie choroby mozna wyleczyc

Wady wzroku

Wszystkim nam znane są wady wzroku takie jak nadwzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm. Okularników spotykamy na co dzień, a wynalezienie szkieł kontaktowych wcale nie okazało się taką rewolucją, bo nie wyeliminowało wad wzroku. Z pomocą przyszła dopiero laserowa korekcja wad wzroku, dzięki której powyższe wady mogą zostać wyleczone.W tej chwili operacji oczu mogą się poddać osoby o wadzie od -12 do +6 dioptrii i +6 dioptrii astygmatyzmu.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę Centrum Okulistycznego Vidium Medica 

Zaćma

Jedną z ważniejszych informacji dla setek tysięcy osób cierpiących z powodu zaćmy, jest ta, że dzięki operacyjnej metodzie leczenia zaćmy czyli fakoemulsyfikacji, jej leczenie jest możliwe. W trakcie zabiegu operacyjnego stara zmętniała soczewka jest zastępowana nową, sztuczną, a pacjent odzyskuje ostrość widzenia i może na nowo bez problemów funkcjonować w codziennym życiu.

Stożek rogówki

Kolejną chorobą, którą można zahamować dzięki metodom operacyjnym, jest stożek rogówki. Tutaj znów wchodzi w grę najnowsza technologia, wykorzystująca lasery do tworzenia nowych połączeń kolagenowych, korygowania kształtu rogówki czy wszczepianiu pierścieni stabilizujących jej kształt. Dzięki tym metodom rozwój choroby może być zatrzymany, a ostrość widzenia ulega zdecydowanej poprawie.

Jaskra

Operacja oczu może pomóc również w leczeniu jaskry. I choć nie ma jeszcze metody, która w pełni potrafiłaby uleczyć tę chorobę, to jednak metody laserowego obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego są bardzo skuteczne w zatrzymaniu rozwoju choroby. Dzięki nim ryzyko ślepoty jest zdecydowanie mniejsze, co doceniają setki osób w podeszłym wieku.

AMD czyli zwyrodnienie plamki żółtej

Ostatnią chorobą, o której chcemy tutaj wspomnieć, jest AMD czyli zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem. Jest to choroba dotykająca osoby starsze, a jej objawy nasilają się wraz z rozwojem schorzenia. Do leczenia wykorzystuje się różne metody, w tym również zabiegi laserem 2RT, które znacząco odmładzają siatkówkę i zmniejszają liczbę druzów odpowiedzialnych za rozwój choroby. Dzięki temu zabiegowi, który jest nieinwazyjny i trwa kilka minut, osoby cierpiące na wczesną postać AMD mogą w sposób radykalny zahamować jej rozwój i oddalić w czasie ryzyko związane z dalszym rozwojem choroby.