medi-TOUR

Charakterystyka ginekologii plastycznej – waginoplastyka

Waginoplastyka jest zabiegiem operacyjnym, na który decyduje się coraz większa ilość kobiet w Polsce. Trudno się temu dziwić, gdyż aż 90% pań, które urodziły dzieci, wskazuje na znaczny dyskomfort pochwy po porodzie. Na czym polegają poszczególne zabiegi? Jakie są ich wskazania i przeciwwskazania? Dowiedz się już teraz.

  1. Plastyka przedniej ściany pochwy.
  2. Plastyka tylnej ściany pochwy.
  3. Wskazania.
  4. Przeciwwskazania.

Wiele kobiet doznaje dyskomfortu w związku z obniżeniem się krocza, powiększeniem przedsionka czy też rozluźnionym wejściem do pochwy. Dzieje się tak na skutek rozciągnięcie mięśni okrężnych pochwy, a także uszkodzenie mięśni dna miednicy. Problemy te rozwiązuje waginoplastyka, która niejednokrotnie całkowicie je eliminuje lub też łagodzi niechciane objawy. Przyczyn powyższych niedogodności może być wiele: od wrodzonych przez poród po uszkodzenia pochwy po gwałcie. Ważne jednak, żeby pamiętać, że plastyka pochwy może pomóc.

waginoplastyka

Plastyka przedniej ściany pochwy

Plastyka przedniej ściany pochwy skupia się na odnowieniu warstwy powięziowej znajdującej się pomiędzy pęcherzem a pochwą. Ponad to usuwa obniżenie samego pęcherza moczowego. Plastyka ta może być z powodzeniem przeprowadzana w połączeniu z innymi zabiegami, między innymi z plastyką tylnej ściany pochwy, a także zniwelowaniem nietrzymania moczu. Skutecznie przeprowadzona operacja usunie uczucie wypełnienia pochwy lub jej ciągnięcia.

Plastyka tylnej ściany pochwy

Podczas plastyki tylnej ściany pochwy następuje usunięcie części tkanek poprzez nacięcie ścianki. Celem operacji jest zbliżenie do siebie mięśni dna miednicy oraz bardzo często usunięciu uchyłka odbytniczo-pochwowego. Co więcej, zabieg obejmuje działania plastyczne wejścia do pochwy.

Wskazania

Plastyka pochwy wskazana jest dla kobiet, które są przynajmniej po jednym porodzie i jednocześnie nie planują dalszej prokreacji. Ponadto działania znacząco wpłyną na zwiększenie/powrót do nominalnej satysfakcji seksualnej, która została uniemożliwiona przez uczucie ciągłego niewypełnienia. Wszelkie wątpliwości z powodzeniem można wyjaśnić w klinice: https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/waginoplastyka/.

Przeciwwskazania

Waginoplastyka nie jest zalecana kobietom, które są w trakcie ciąży lub karmią piersią. Również panie przechodzące chorobę nowotworową, jak i posiadające infekcję w miejscach intymnych nie powinny decydować się na zabieg. Co więcej, przeciwwskazaniem jest zły wynik cytologiczny, o czym poinformuje lekarz, a także dalsze plany związane z macierzyństwem.