medi-TOUR

Radiofrekwencja mikroigłowa – kiedy warto się zdecydować?

Troska o atrakcyjny wygląd jest w dzisiejszych czasach jednym z przejawów dbania o siebie. Wiele osób stara się zachować szczupłą, sportową sylwetkę, a także młodą i promienną skórę. Kiedy poznaje się kogoś nowego, najczęściej w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na jego twarz. To o nią więc szczególnie chętnie dbają pacjenci klinik kosmetologii i medycyny estetycznej. Jednym z często wykonywanych zabiegów w Beauty Address w Warszawie jest m.in. radiofrekwencja mikroigłowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, przeczytaj ten artykuł!

Radiofrekwencja mikroigłowa

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Zmęczenie, stres, niewystarczająca ilość snu lub nieodpowiednio dobrana dieta – to wszystko wpływa na kondycję skóry. Aby ją poprawić, oczywiście warto znaleźć i wyeliminować przyczynę jej pogorszonego stanu, lecz najlepiej działać kompleksowo. Dzięki takim zabiegom, jak radiofrekwencja mikroigłowa (https://www.beautyaddress.pl/radiofrekwencja-mikroiglowa-2/), możesz uporać się z widocznymi zmianami na cerze spowodowanymi powyższymi czynnikami. Polega to na połączeniu kontrolowanego nakłuwania skóry z radiofrekwencją oraz stymulacją LED. Powodują one procesy regeneracyjne oraz pobudzają produkcję kolagenu. To pomaga skórze odzyskać jędrność oraz promienny wygląd. Czekanie na rezultaty może jednak trwać około 2-3 miesięcy. Tkanki potrzebują bowiem czasu, by wytworzyć kolagen. Po samym zabiegu skóra natomiast z reguły jest lekko zaczerwieniona, lecz samo przeprowadzenie radiofrekwencji mikroigłowej wywołuje jedynie niewielki dyskomfort u pacjenta.

Kiedy zaleca się wykonanie tego zabiegu?

Naturalne procesy starzenia się skóry powodują, że pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Co więcej, wraz z wiekiem cera traci sprężystość, staje się mniej jędrna, a także mogą występować na jej powierzchni przebarwienia. Wiele osób zmaga się też z workami pod oczami czy opadającą powieką. Aby spowolnić te procesy i ograniczyć ich skutki, możesz zdecydować się na zabieg, który oferuje m.in. salon Beauty Warszawa. Na radiofrekwencję mikroigłową równie chętnie umawiają się tak kobiety, jak i mężczyźni. Zanim jednak się jej poddadzą, zostają zapisani na konsultację z ekspertem. To jego rolą jest omówienie z pacjentem szczegółów zabiegu oraz wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do zastosowania konkretnej terapii. To także moment, w którym osoba zainteresowana terapią kosmetologiczną może zadać wszelkie nurtujące ją pytania.

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem radiofrekwencji mikroigłowej, skontaktuj się bezpośrednio z kliniką Beauty Address w Warszawie.