medi-TOUR

Korekcja nosa - jak zmniejszyć ryzyko powikłań

Operacje plastyczne cieszą się obecnie coraz większym powodzeniem. To co kiedyś było nieosiągalne, lub nieakceptowalne, dzisiaj nie jest niczym szczególnym, niemalże jak zabieg regulacji brwi. Obok chirurgicznej korekty piersi, jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest korekcja nosa. Niestety proporcjonalnie do liczby wykonywanych zabiegów, rośnie liczba pacjentów z powikłaniami po takich operacjach, np: nos niesymetryczny, zapadnięty, przerost blizn pooperacyjnych, zapadnięte skrzydełka, brak akceptacji nowego wizerunku i depresja... można wymieniać bez końca. Warto dlatego przedsięwziąć kroki, które zminimalizują takie ryzyko.

Korekcja nosa

Jak wybrać klinikę i chirurga plastycznego

Mając za sobą podjęcie decyzji o korekcie nosa, ważne, aby następnym krokiem było skrupulatne przeprowadzenie analizy miejsca, gdzie i przez kogo zabieg ma być wykonany. Poszukując odpowiedniej kliniki chirurgii plastycznej na pewno nie można rozpoczynać od szukania okazyjnie niskich cen. Jest to niestety zbyt poważny zabieg, by na nim oszczędzać. Podobnie jest z miejscem, gdzie ma zostać wykonany. Nie należy ograniczać się jedynie do miejsca zamieszkania pacjenta, gdyż może to wyeliminować wybór najlepszej dla niego opcji.

Najbezpieczniej jest rozpocząć poszukiwania od renomowanych klinik i znanych nazwisk w kraju. Po wstępnej selekcji wystarczy przejrzeć opinie w sieci. Warto poświęcić na to trochę czasu. Wielu chirurgów plastycznych ma poświęcone całe strony na forach, dotyczące ich osiągnięć w pracy. Tu może nastąpić moment rozczarowania i niepewności, kiedy potencjalny klient/klientka dowiaduje się, że nie ma chirurga idealnego, z nieskazitelną opinią. Niestety przy plastyce nosa zawsze mogą pojawić się komplikacje i to z bardzo różnych powodów: z winy lekarza, pacjenta, lub z przyczyn niezależnych. Dlatego bacznie należy zwracać uwagę na to ilu pacjentów jest zadowolonych, w jakim stylu pracuje lekarz (ma to niebagatelne znaczenie dla przyszłości wizerunku pacjenta, jaki ma zostać osiągnięty), ile jest błędów na jego koncie.

Konsultacje poprzedzające zabieg korekcji nosa

Następnie, najlepiej jest udać się na konsultacje wstępną przynajmniej do dwóch różnych miejsc, wybranych drogą selekcji, aby mieć porównanie jakie podejście mają lekarze do potencjalnego pacjenta. Ważne jest, aby pacjent przyszedł w miarę przygotowany do rozmowy, tzn. miał pojęcie o co może, a o co powinien, zapytać lekarz (lektury w Internecie nie zabraknie). Jeżeli konsultacja jest zdawkowa, mało wnikliwa, można uznać czerwoną lampkę za zapaloną. Już na pierwszej wizycie lekarz powinien dokładnie zapoznać się ze stanem zdrowia przyszłego pacjenta, stanem skóry, przegrody nosowej, itp. Poinformować o możliwym do osiągnięcia efekcie, oraz uprzedzić o ryzyku podczas samej operacji i wszelkich możliwych komplikacjach w trakcie rekonwalescencji.

Koniecznie w pakiecie takiego zabiegu powinny być minimum dwie bezpłatne wizyty, w ramach konsultacji i oceny efektu operacji. Na rezultat końcowy jednak nie tylko chirurg ma wpływ. Dużą rolę odgrywa sam pacjent. To on konsekwentnie trzymając się zaleceń chirurga w kwestii higieny i troskliwego dbania o nos po operacji, przyczynia się do osiągnięcia optymalnego, założonego efektu.

Korekcja nosa - najlepsze kliniki w Polsce: