medi-TOUR

Jak dbać i pielęgnować cerę dojrzałą?

Obecny kanon piękna wymusza na kobietach, żeby przez cały czas były piękne i młode, jednakże oznak upływającego czasu tak trudno uniknąć. Dojrzałe kobiety stosują maseczki, kremy i inne cuda, a skóra nadal wiotczeje i pokrywa się zmarszczkami. Można tego uniknąć lub znacznie spowolnić procesy starzenia. W walce o młodą skórę kobiet dojrzałych bardzo pomocny jest zarówno kwas hialuronowy, jak i hit ostatnich miesięcy, czyli rosyjskie kosmetyki.

Zadbana twarz dojrzałej kobiety

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek, który naturalnie występuje w ludzkiej skórze, jednakże wraz z upływem czasu zaczyna go ubywać. Suplementuje się go pod trzema różnymi postaciami:

  • jako składnik kosmetyków
  • jako zastrzyki podawane bezpośrednio pod skórę
  • jako składnik diety

Najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy kwas hialuronowy podaje się wewnętrznie, dobre wtedy, kiedy stosowane są zastrzyki, a najsłabsze poprzez podawanie go na skórę. Powierzchnia skóry bowiem nie przepuszcza dużych cząsteczek i tym samym działanie kwasu hialuronowego jest tylko powierzchniowe.

Rosyjskie kosmetyki

Panie, które wolą trochę bardziej naturalną pielęgnację, zdecydowane są na rosyjskie kosmetyki, które jak pisaliśmy wcześniej, stały się ostatnio niezwykle popularne. Kosmetyki te swoje zdumiewające działanie zawdzięczają przede wszystkim naturalnym technologiom wytwarzania oraz obecności składników aktywnych biologicznie. Co prawda ich efekty nie są tak szybkie i znaczne, jak w przypadku kwasu hialuronowego, ale niemniej jednak używane systematycznie, mogą znacznie poprawić kondycję dojrzałej cery.

Botox

Dla pań o dużych wymaganiach, dla których liczy się natychmiastowy efekt, najlepszym rozwiązaniem będzie botox. W niektórych środowiskach jest on dość mocno krytykowany, ale nie zmienia to faktu, że jego działanie jest spektakularne. Botox paraliżuje mięśnie twarzy i sprawia, że wszystkie zmarszczki, nawet te najgłębsze, zostają prawie całkowicie wygładzone. Efekty zabiegu utrzymują się do kilku miesięcy i koniecznie jest jego ponawianie. Ktoś, kto raz już zastosował botox, musi systematycznie poddawać się kolejnym zabiegom estetycznym w celu utrzymania dobrej kondycji twarzy.

Wymienione wyżej metody mają swoje plusy i minusy, jednakże nie zapominajmy, że ogromne znaczenie w wyglądzie naszej cery ma stopień jej nawilżenia. Dobre kremy nawilżające są w stanie odjąć nam kilka lat i to bez żadnych zabiegów. Powinny być więc pierwszą i najważniejszą bronią dojrzałej kobiety. Nawilżona skóra jest bardziej elastyczna, a zmarszczki są zminimalizowane. Nawilżenie zapewniają nie tylko kosmetyki, ale i nasza dieta oraz ilość wypijanych płynów. Nic nie da nam bowiem stosowanie nawet najlepszego kremu, jeżeli nie przyjmujemy przynajmniej 1,5 litra wody albo soków na dobę.

Piękna skóra w każdym wieku, to marzenie chyba wszystkich kobiet. Nic przecież nie przypomina nam o upływającym czasie bardziej, jak kolejna zmarszczka. Odpowiednie dbanie o cerę może sprawić, że nikt nie zdoła już odczytać nam metryki patrząc na twarz. Zadbana, nawilżona skóra to wizytówka kobiety niezależnie od jej wieku.

Rekomendowane kliniki medycyny estetycznej: