medi-TOUR

Uzdrowisko Lądek-Zdrój - Sanatoria

Lądek – Zdrój znajduje się w południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, wzdłuż rzeki Białej Lądeckiej, u podnóża Gór Złotych. Miejsce znane jest z urokliwych, malowniczych widoków. W Lądku-Zdroju występują bardzo korzystne warunki klimatyczne, tak ważne w procesie leczenia.

Uzdrowisko Lądek-Zdrój zajmuje się leczeniem poniższych chorób:

  1. Choroby endokrynologiczne
  2. Choroby naczyń obwodowych
  3. Choroby ortopedyczno-urazowe
  4. Choroby reumatologiczne
  5. Choroby układu nerwowego
  6. Choroby przemiany materii
  7. Choroby skóry
  8. Osteoporoza
  9. Choroby układu oddechowego
  10. Choroby zawodowe, w tym przewlekłe zatrucie tlenkiem ołowiu, rtęci, benzenu


Oferowane są pobyty pełnopłatne, jak i przyjmowane są skierowania z NFZ, czy ZUS. Do tego dochodzi oferta pakietowa dla wersji PCPR/MOPS.

Sanatoria w Uzdrowisku Lądek-Zdrój

Prezentowane poniżej obiekty sanatoryjne należą do Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.

Sanatorium Zdrój Wojciech

Sanatorium sąsiaduje z gorącym źródłem wody mineralnej. Trzeba zwrócić uwagę na ciekawą architekturę miejsca. Obiekt swym kształtem przypomina łaźnię turecką. Funkcja, jaką pełni to sanatorium, to przede wszystkim Zakład Przyrodoleczniczy. Do dyspozycji gości jest 36 miejsc noclegowych, co sprawia, że obiekt jest bardzo kameralny. Obiekt, jak i pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i alergików. Na piętrze obiektu znajduje się pijalnia wód mineralnych, oferująca wody siarkowo-fluorkowe. Wody te mają właściwości wręcz zbawienne, kiedy chcemy obniżyć cholesterol, czy wypłukać z organizmu metale ciężkie. Są idealne, gdy chcemy przyspieszyć zrastanie się kości.

Sanatorium Zdrój Wojciech w Uzdrowisku Lądek-Długople-Zdrój
Sanatorium Zdrój Wojciech

Do dyspozycji gości przygotowano na terenie obiektu kawiarnię. W ramach oferty rehabilitacyjnej, sanatorium proponuje gościom zabiegi na bazie wody mineralnej. Prócz tego oferowane są zabiegi z zakresu balneologii, czyli z wykorzystaniem borowiny. Na zmęczonych kuracjuszy, czekają cudowne zabiegi fizykoterapeutyczne, masaże. A po męczących zabiegach zawsze można udać się do basenu wody termalnej.

Sanatorium Józef

Sanatorium Józef to kolejne cudowne kameralne miejsce, idealne na odpoczynek. W świetnie wyposażonym a jednocześnie zabytkowym obiekcie, goście mają do dyspozycji 43 miejsca noclegowe. Część pokoi przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się winda. Budynek posiada trzy kondygnacje, a na każdej z nich znajduje się taras widokowy. Na terenie obiektu do dyspozycji gości jest także sauna fińska. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska.

Budynek połączony jest z obiektem Adam, gdzie znajdują się dwie stołówki. W budynku Adam wykonywane są zabiegi lecznicze rehabilitacyjne. Ośrodek oferuje masaż klasyczny i masaż podwodny oraz zabiegi fizykoterapii, w tym diadynamik, jonoforeza, magnetronik, terapuls, lampy, ultradźwięki, prądy i lasery. Do dyspozycji gości jest również biblioteka i kawiarenka internetowa. Nieopodal znajdują się:

  • sklep z artykułami spożywczymi i gospodarczymi,
  • Pijalnia Wód Mineralnych,
  • Zakład Przyrodoleczniczy,
  • kawiarnie i restauracje zdrojowe, apteki zdrojowe.

Ośrodek oferuje wycieczki fakultatywne, koncerty, prelekcje i prezentacje.

Sanatorium Jan

Sanatorium Jan po gruntowej renowacji, pozostawia do dyspozycji gości 62 miejsca noclegowe. Obiekt w pełni przystosowany na przyjęcie osób niepełnosprawnych. Budynek jest wyposażony w windę. Na parterze obiektu znajduje się stołówka. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska. Zabiegi, oparte na wykorzystaniu wód radanowo - siarkowych, wykonywane są w leżącym nieopodal Zakładzie Przyrodoleczniczym Jerzy. Oferowane są również masaże lecznicze i relaksacyjne.

Sanatorium Jubilat

Sanatorium Jubilat to obiekt cztero – kondygnacyjny, w którym przygotowano aż 238 miejsca noclegowe. Na terenie obiektu znajduje się baza zabiegowa, kawiarnia oraz jadalnia. Budynek w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Poza dwoma windami osobowymi, na terenie obiektu znajduje się winda typu omega, która przewozi kuracjuszy wprost do sali ćwiczeń. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska. Ośrodek oferuje następujące zabiegi rehabilitacyjne:

  • krioterapia miejscowa
  • krioterapia ogólnoustrojowa
  • kąpiel czterokomorowa
  • fango, hydromasaż
  • kąpiele siarczkowo – borowinowe
  • fizykoterapia
  • inhalacje

W budynku znajduje się sala do muzykoterapii, relaksacji oraz terapii zajęciowej. Osoby aktywne mogą skorzystać z jednej z dwóch sal gimnastycznych, a tam zrelaksować się przy gimnastyce grupowej lub indywidualnej. Do dyspozycji gości jest atlas, stepery, rowery stacjonarne i bieżnie. Na terenie obiektu znajduje się sklepik i kawiarnia. Można skorzystać z prasowalni. Dodatkowo ośrodek posiada specjalną salę do prelekcji, gdzie odbywają się pokazy, które promują zdrowy tryb życia.

Sanatorium Adam

Wspomniane już wcześniej Saantorium Adam, połączone jest z budynkiem o nazwie Józef. Jest to najbardziej kameralny zakład kuracyjny, posiadający tylko 7 miejsc noclegowych. Podstawową funkcja obiektu, to Zakład Przyrodoleczniczy, w którym wykonywane są masaże oraz zabiegi wodolecznicze i fizykoterapeutyczne. W budynku znajduje się stołówka.

Sanatroium Urszula

Sanatorium Urszula to obiekt po generalnym remoncie, który do dyspozycji gości oddaje 53 miejsca noclegowe. W budynku nie ma stołówki. Kuracjusze korzystają ze stołówki, znajdującej się w obiekcie Adam. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska.

Sanatorium Stanisław

Sanatorium Stanisław to obiekt zabytkowy z przełomu XIX i XX wieku. Do dyspozycji gości są 64 miejsca noclegowe. Pokoje są przystosowane dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska. W przypadku osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, obsługa zapewnia pełną pomoc. Na miejscu dostępny jest Zakład Przyrodoleczniczy oraz sklep z artykułami gospodarczymi i spożywczymi. 260 metrów od obiektu znajduje się Kaplica Uzdrowienia Chorych. W pobliżu są również restauracje i kawiarnie zdrojowe, a także apteka zdrojowa.

 

Należy wspomnieć, że na przyszłych kuracjuszy, na terenie i w okolicy, czeka wiele atrakcji turystycznych. Osoby lubiące kontakt z przyrodą, mogą wybrać się na trasy piesze lub rowerowe. Jest wiele miejsc do zwiedzenia, między innymi ruiny Zamku Karpień, Jaskinia Niedźwiedzia, czy kopalnia złota w Złotym Stoku. Na fanów sportów zimowych, czeka stacja narciarska Lądek–Zdrój.

 

Lądek-Zdrój - atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć?

Jest jednym z najważniejszych kurortów na terenie Dolnego Śląska oraz jedną z ciekawszych miejscowości w Sudetach. Idealna baza dla tych, którzy chcą wędrować po Górach Złotych, idealne miejsce dla tych, którzy chcą wypocząć w centrum uzdrowiska. Lądek Zdrój to kurort, który może zadziwić wspaniałą zabudową oraz wyjątkowo atrakcyjną okolicą. To ciekawe uzdrowisko może się pochwalić i ciekawą historią, i długą tradycją leczenia przy pomocy tutejszych wód. To one, znane i cenione już w średniowieczu, zapewniły powodzenie Lądkowi i uczyniły zeń znany kurort. Tak jest do dnia dzisiejszego. Można tu korzystać z szerokiej gamy zabiegów oraz leczniczych kąpieli, można też spędzać czas w Parku Zdrojowym. Nie brak też w okolicy miejsc idealnych na spacer lub dłuższą wycieczkę.

Rynek w Lądku-Zdroju
Rynek w Lądku-Zdroju

Lądek może też oczarować swą zabudową, a perełek dawnej architektury na jego obszarze nie brakuje. Wyraźny jest tu podział na część „miejską” oraz część uzdrowiskową. Każda z nich ma swój wyjątkowy charakter. W mieście Lądku koniecznie trzeba zajrzeć na rynek. Jego największą ozdobą jest potężny ratusz, zbudowany w stylu neorenesansowym. Przy rynku można też zobaczyć wiele ciekawych kamienic – cennych zabytków dawnej architektury mieszczańskiej. Ich kolorowe fasady reprezentują różne style architektoniczne, choć większość z nich to piękne przsykłady sztuki renesansu i baroku. Lądek – miasto to również wspaniały most św. Jana Nepomucena, utrzymany w stylu późnego gotyku. Powstał on w II połowie XVI wieku i dziś jest jednym z miejskich symboli. W czasie wycieczki do „miejskiej” części Lądka warto też odwiedzić miejscowy kościół parafialny. To ciekawy zabytek z końca XVII wieku, w którego bryle doskonale widoczne są cechy typowe dla architektury barokowej.

Uzdrowisko Lądek-Zdrój ma już całkowicie odmienny charakter. To kurort z duszą i niezwykłym klimatem, choć na jego obszarze nie brak okazałych budowli. Kaplica w Parku Zdrojowym oraz potężny Zdrój „Wojciech”, należacy do Uzdrowiska Lądek-Długople S.A. już dawno stały się symbolami tej popularnej miejscowości uzdrowiskowej. Warto przyjrzeć się też z bliska takim obiektom, jak zakład przyrodoleczniczy „Jerzy” czy Kolumnada Albrechta. Dla miłośników przyrody miejscem wyjątkowo ciekawym może się okazać tutejszy ogród dendrologiczny, znany nie tylko z ciekawej kolekcji drzew i krzewów, ale i doskonałego zagospodarowania.

Rekomendowane ośrodki uzdrowiskowe, rehabilitacyjne i Medi SPA: