medi-TOUR

Uzdrowisko Szczawnica - Sanatoria

Miasto Szczawnica znajduje się w województwie małopolskim. Miejscowość położona jest w Beskidach Zachodnich, nad potokiem Gracjarkiem, pomiędzy pasmem Pienin i Beskidów Sądeckich. Uzdrowisko położone jest na wysokości od 430 do 510 metrów n. p.m. Panuje tu znakomity mikroklimat, tak pomocny przy leczeniu chorób dróg oddechowych. Na terenie miejscowości znajdują się źródła dwunastu wód kwaśnych. Ośrodek oferuje leczenie sanatoryjne i ambulatoryjne. Leczenie sanatoryjne wykonywane jest ze skierowań ZUS (24 dni), NFZ, PCPR oraz pełnopłatne.

Pijalnia Wód Mineralnych w Uzdrowisku Szcawnica
Uzdrowisko Szczawnica - Pijalnia Wód Mineralnych

Uzdrowisko Szczawnica oferuje usługi w zakresie leczenia chorób:

  1. Choroby  dolnych i górnych dróg oddechowych
  2. Choroby ortopedyczno – urazowe
  3. Choroby reumatologiczne
  4. Otyłość

Sanatoria w Uzdrowisku Szczawnica

Prezentowane poniżej obiekty sanatoryjne należą do Przedsiębiorstwa "Uzdrowisko Szczawnica" S.A

Sanatorium Hutnik

W Sanatorium Hutnik do dyspozycji kuracjuszy przygotowano 110 miejsc noclegowych. Obiekt znajduje się w Parku Górnym. Ze względu na usytuowanie budynku, z jego południowych balkonów można podziwiać przepiękną panoramę okolicy. Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Oferowane są turnusy 7, 14 i 21 dniowe oraz według indywidualnych zapotrzebowań. Pobyt może być ze skierowania zarówno ZUS, jak i PCPR. Dostępne są również pobyty pełnopłatne. Goście mają zapewnioną całodobową opiekę lekarską.

Sanatorium Inhalatorium

Sanatorium Infalatorium do dyspozycji gości pozostaje 30 miejsc noclegowych, co powoduje, iż jest to bardzo kameralne miejsce. Architektura obiektu przywodzi na myśl dwór lub zamek. Budynek znajduje się w centrum Parku Zdrojowego. Na terenie sanatorium funkcjonuje Zakład Przyrodoleczniczy, gdzie wykonuje się między innymi inhalacje celkowo-solankowe, tak korzystne przy chorobach układu oddechowego. Na terenie działa również Przychodnia Uzdrowiskowa.

Sanatorium Papiernik

W Sanatorium Papiernik do dyspozycji kuracjuszy przygotowano 120 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje posiadają balkon. Balkony skierowane są na południe, co umożliwia zażywanie kąpieli słonecznych we własnym zaciszu. Na terenie obiektu znajduje się stołówka. W budynku funkcjonuje Zakład Przyrodoleczniczy. Ośrodek oferuje pobyty ze skierowania z ZUS, a także pełnopłatne. Oferowane są turnusy 7, 14 i 21 dniowe oraz według indywidualnych zapotrzebowań. Na terenie obiektu znajduje się specjalnie przygotowana sala do rehabilitacji ruchowej.

Pijalnia Wód Mineralnych

Pijalnia Wód Minealnych znajduje się w budynku z 1863 roku, autorstwa Józefa Stefana Szalaya, który w 2008 roku został odbudowany po pożarze. Można tu skosztować sześciu wód mineralnych. Oferta skierowana jest do osób, które chcą w spokojnym, zacisznym miejscu podreperować swoje zdrowie. W okolicy znajduje się dużo szlaków turystycznych, pieszo-rowerowych. Podziwianie pięknych, malowniczych widoków, przy jednoczesnej rehabilitacji, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, to esencja tego, co oferuje Uzdrowisko Szczawnica.

Rekomendowane ośrodki uzdrowiskowe, rehabilitacyjne i Medi SPA: