medi-TOUR

Uzdrowisko Cieplice-Śląskie-Zdrój - Sanatoria

Uzdrowisko w Cieplicach Śląskich-Zdroju stanowią część miasta w Jeleniej Górze, w województwie dolnośląskim. Występują tu wody lecznicze, które osiągają nawet 86 stopni Celsjusza. Ośrodek znajduje się dokładnie między czterema pasmami górskimi: Góry Kaczawskie, Izery, Rudawy Janowickie oraz Karkonosze. Występują tu częste zmiany pogody, wahania temperatury i ciśnienia. Występuje bardzo duże nasłonecznienie. Należy zaznaczyć, iż ośrodek znajduje się na płaskim terenie, co jest idealne dla osób starszych oraz osób, które maja schorzenia narządu ruchu.

Uzdrowisko Cieplice oferuje leczenie poniższych chorób:

  1. Choroby nerek i dróg moczowych
  2. Choroby oka i przydatków oka
  3. Choroby ortopedyczno urazowe
  4. Choroby reumatologiczne
  5. Choroby układu nerwowego
  6. Osteoporoza

Sanatoria w Uzdrowisku Cieplice-Śląskie-Zdrój

Prezentowane poniżej obiekty sanatoryjne należą do Uzdrowiska Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU

Pawilon Edward (Park Zdrojowy 4)

W Pawilonie Edward do dyspozycji gości przygotowano 42 miejsca noclegowe. W ofercie dostępne: pokoje 1-, 2-, 3- osobowe; pokoje Lux oraz apartamenty. Obiekt znajduje się w samym centrum Parku Zdrojowego. Swą architekturą przypomina szlachecki dwór. Na parterze mieści się zabytkowa jadalnia. Ciekawostką jest to, że we wszystkich pokojach do kąpieli stosowana jest woda termalna. Wokół obiektu przepiękne alejki, piesze trasy. Kuracjusze udają się na zabiegi do Domu Zdrojowego, oddalonego o 80 metrów.

Pawilon Edward w Uzdrowisku Cieplice
Pawilon Edward

Dom Zdrojowy

Do dyspozycji kuracjuszy Dom Zdrojowy przygotował 249 miejsc noclegowych. Obiekt w pełni spełnia wymagania osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. Na terenie budynku funkcjonuje baza zabiegowa. W ośrodku znajduje się jadalnia i bankomat. Ciekawostką jest to, że we wszystkich pokojach do kąpieli stosowana jest woda termalna.

Hotel Pod Różami ***

Hotel Pod Różami od 1.04.2014 jest pod zarządem Uzdrowiska Cieplice Sp. z o. o. Hotel leży w samym sercu uzdrowiska. Do dyspozycji gości przygotowano 42 miejsca noclegowe w bardzo komfortowych i nowocześnie wyposażonych pokojach. W budynku znajduje się restauracja, kawiarnia, sala bilardowa a także sala konferencyjno-wykładowa. Na zabiegi kuracjusze udają się do Domu Zdrojowego, oddalonego od hotelu o 100 metrów.

Pawilon Marysieńka

W Pawilonie Marysieńka do dyspozycji gości są 44 miejsca noclegowe. Ten trzy kondygnacyjny budynek, znajduje się w centrum uzdrowiska. W budynku funkcjonuje winda. Na terenie obiektu nie ma zaplecza zabiegowego, ani jadalni. Kuracjusze udają się na zabiegi do Domu Zdrojowego, który oddalony jest o 30 metrów. Natomiast na posiłki zaprasza Pawilon Edward, oddalony o 40 metrów. Ciekawostką jest to, że we wszystkich pokojach do kąpieli stosowana jest woda termalna.

Pawilon Lalka

Do dyspozycji gości w Pawilonie Lalka przygotowano 43 miejsca noclegowe. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy głównym wejściu do Parku Zdrojowego. Budynek pochodzi z początku XX wieku. W budynku znajduje się winda. Zabiegi wykonywane są w Domu Zdrojowym, oddalonym o 40 metrów. Posiłki podawane są w Pawilonie Edward, oddalonym o 40 metrów.
Ciekawostką jest to, że we wszystkich pokojach do kąpieli stosowana jest woda termalna.

Stoczniowiec

Sanatorium Stoczniowiec to kameralny budynek z 43 miejscami noclegowymi. Obiekt z trzema kondygnacjami, z XVIII wieku, który użytkowany był początkowo, jako pałac. Znajduje się w centrum uzdrowiska. Ważne: obiekt przystosowany w pełni dla osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Na terenie budynku znajduje się zarówno baza zabiegowa, jak i jadalnia.

Villa Polonia

W Villi Polonia do dyspozycji gości przygotowano 50 miejsc noclegowych. W budynku znajduje się jadalnia. Budynek stoi na skraju Parku Zdrojowego. Kuracjuszy na zabiegi zaprasza Dom Zdrojowy, oddalony o 40 metrów.

BIS***

Obiekt BIS*** posiada 50 miejsc noclegowych. Budynek stoi w centrum uzdrowiska, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Jest to stylowy pałac z początku XX wieku. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, w której promowana jest pyszna kuchnia regionalna. W przylegającym ogrodzie, można miło spędzić czas przy ognisku lub na kosztowaniu potraw z grilla. Organizowane są tu zarówno koncerty, jak i pokazy filmowe. W budynku znajdują się również dwie sale konferencyjne, obie klimatyzowane.

Zakład Przyrodoleczniczy w Domu Zdrojowym

W budynku Zakładu Przyrodoleczniczego w Domu Zdrojowym znajduje się sferyczny basen termalny, gdzie można oddać się kuracyjnym zabiegom wodnym lub spędzić czas na zbiorowych ćwiczeniach. W ofercie są różne kąpiele, a w tym między innymi: kąpiel perełkowa, kąpiel kwaso-węglowa, czy fluorkowo-krzemowa. W ramach zabiegów wykonywane są inhalacje, hydromasaże, okłady borowinowe, masaże klasyczne i wibracyjne, ciepłolecznictwo, pileroterapia, krioterapia, laseroterapia. Do dyspozycji gości prócz basenów, jest sauna fińska, solarium, fitness, pilates, joga, gimnastyka indywidualna i zbiorowa.

Basen Termalny w Uzdrowisku Cieplice
Basen temalny w Domu Zdrojowym - Uzdrowisko Cieplice

Na terenie Uzdrowiska Cieplice wykorzystywane są tylko lecznicze wody termalne, znane ze swego rewelacyjnego wpływu na zdrowie człowieka. Przede wszystkim mają zbawienny wpływ na układ naczyń krwionośnych, powodując ich rozszerzanie. Uzdrowisko Cieplice jest obiektem całorocznym. Latem można wybrać się na piesze lub rowerowe wycieczki po okolicznych szlakach lub do pięknych zabytków. Zimą można skorzystać ze znajdującego się w pobliżu lodowiska lub wybrać się na narty na trasy zjazdowe, które znajdują się w okolicy. Na terenie ośrodka funkcjonuje Uzdrowiskowe Biuro Podróży, które oferuje wycieczki między innymi do Pragi, Drezna, Harrachov’a, Krzeszowa, czy Świdnicy.


Cieplice-Zdrój - atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć?

Popularne uzdrowisko, a jednocześnie ważny ośrodek turystyczny – taką rolę odgrywają współczesne Cieplice Śląskie. To jedna z ciekawszych miejscowości, którą z pewnością warto odwiedzić w trakcie wycieczki w Sudety. Jakie atrakcje koniecznie trzeba uwzględnić w programie zwiedzania tego kurortu?

Cieplice Śląskie zasługują na uwagę przede wszystkim jako uzdrowisko o długiej tradycji. Już w XVI wieku lecznicze właściwości tutejszych wód były doskonale znane, a w XIX stuleciu Cieplice należały do najbardziej znanych uzdrowisk w ówczesnej Europie. Dla kuracjuszy z Polski i zagranicy funkcjonuje Uzdrowisko Cieplice. Dziś ważną rolę odgrywa tu nie tylko działalność lecznicza, ale i turystyka. Nie można bowiem zaprzeczyć że i okolica, i samo miasto mogą zachwycić. Wspaniałe budowle można spotkać w Cieplicach niemal na każdym kroku.

Cieplice-Śląskie-Zdrój
Cieplice-Zdrój

Jedną z najważniejszych budowli jest w tym kurorcie klasztor cysterski z początków XV wieku. W skład tego kompleksu wchodzi też XVIII – wieczny kościół św. Jana Chrzciciela, będący jednym z najciekawszych obiektów barokowych na Śląsku. Jednym z ciekawszych zabytków jest ewangelicki kościół Zbawiciela, jednak prawdziwą perełką tutejszej architektury jest pałac Schaffgotschów. Powstał on pod koniec XVIII wieku i do 1945 roku znany był ze wspaniałego wyposażenia. Niestety, po wojnie wymagał on gruntownego remontu, a po wspaniałych wnętrzach zachowało się tylko wspomnienie.

Inną atrakcją Cieplic jest Dom Zdrojowy, w którym znajdują się lecznicze baseny. To w nich tak chętnie spędzają czas odwiedzający uzdrowisko kuracjusze. Z zabudowy typowo uzdrowiskowej warto też w czasie wycieczki do Cieplic odwiedzić Długi Dom. To najstarsza w tym kurorcie budowla, która powstała z myślą o kuracjuszach. Jego historia sięga I połowy XVI wieku, a wielką atrakcją jest kryty ganek pozwalający na dotarcie do ujęcia wody mineralnej.

Rekomendowane ośrodki uzdrowiskowe, rehabilitacyjne i Medi SPA: