medi-TOUR

Najlepsze uzdrowiska i sanatoria w Polsce

Miejscowości uzdrowiskowych jest w Polsce bardzo wiele. Aby się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na mapę i sprawdzić ile gmin ma w swojej nazwie człon "Zdrój". Nic w tym dziwnego. Od XIX wieku, przez cały wiek XX uzdrowisko było czymś, co warto odwiedzić. Zarówno w celach leczniczych jak i towarzyskich - każde uzdrowisko, każde sanatorium organizowało przecież dla kuracjuszy dancingi, koncerty czy występy kabaretowe.

Aż do lat 50. i 60. ubiegłego wieku, mając na myśli uzdrowisko, mówiło się o wyjeździe "do wód". Sformułowanie to wyjaśnia, że początkowo uzdrowisko kojarzyło się właśnie z miejscem, w którym ciepłe lub bogate w minerały wody korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie przyjeżdżających tam ludzi. Z czasem jakość oraz ilość świadczonych zabiegów rozrosła się, znacznie przekraczając same wody. Obecnie niemal każde sanatorium w uzdrowisku oferuje bogaty wachlarz usług - od zajęć z relaksacji, przez baseny, solanki i masaże, aż po krioterapię czy specjalistyczną gimnastykę.

Czy warto korzystać z dobrodziejstw, jakie daje uzdrowisko?

Oczywiście! Przy długotrwałych bólach, po przebytych operacjach czy podczas leczenia chorób przewlekłych nie ma nic lepszego niż uzdrowisko. Zdrowy klimat, sztab specjalistów, którzy zalecą badania i zabiegi oraz wody naprawdę pomagają wrócić do zdrowia. Najlepszym na to dowodem może być duża liczba kuracjuszy spoza granic kraju, którzy na specjalistyczne leczenie przyjeżdżają specjalnie do Polski. Wiedzą, że znajdą tu fachową pomoc i opiekę.

Czytaj dalej ▼
Najlepsze uzdrowiska, sanatoria, ośrodki rehabilitacyjne i Medi SPA: