medi-TOUR

Uzdrowisko Długopole-Zdrój - Sanatoria

Długopole–Zdrój to bardzo kameralne uzdrowisko, znajdujące się w Sudetach. Miejscowość leży w dolinie nad Nysą Kłodzką u stóp Gór Bystrzyckich. Uzdrowisko jest integralną częścią Uzdrowiska Lądek–Długopole.

Uzdrowisko Długopole–Zdrój zajmuje się leczeniem poniższych chorób:

  1. Choroby układu krążenia
  2. Choroby przemiany materii
  3. Choroby narządu ruchu

Oferowane są pobyty pełnopłatne, jak i przyjmowane są skierowania z NFZ oraz ZUS. Prócz tego, dochodzi oferta pakietowa dla wersji PCPR/MOPS.

Sanatoria w Uzdrowisku Długopole-Zdrój

Prezentowane poniżej obiekty sanatoryjne należą do Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.

Sanatorium Willa Dąbrówka

Willa Dąbrówka znajduje się w samym centrum uzdrowiska. Sanatorium położone jest na obrzeżu Parku Zdrojowego. Do dyspozycji gości przygotowano 49 miejsc noclegowych. Część pokoi jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu zapewniona opieka lekarska i pielęgniarska. W budynku znajduje się stołówka oraz kawiarnia.

Sanatorium Willa Dąbrówka w Uzdrowisku Długopole-Zdrój
Sanatorium Willa Dąbrówka

Kuracjusze dopieszczani są w gabinecie masażu klasycznego, terapii manualnej oraz kinesiotapingu. W budynku znajdują się sale zabiegowe, gdzie wykonywane są:

  • elektrostymulacja Bodyflow,
  • pole magnetyczne Magcell,
  • oscylacja głęboka.

W pobliżu obiektu znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych oraz Centrum Obsługi Kuracjuszy. 150 metrów od sanatorium w Zakładzie Przyrodoleczniczym Karol, wykonywanych jest około 40 specjalistycznych zabiegów. Dla osób lubiących ruch, czeka SPA Medical Dwór Elizy, gdzie można poćwiczyć w basenie. Poza tym w pobliżu znajdują się: poczta, apteka, biblioteka, sklepy spożywcze i wielobranżowe, bankomat, wypożyczalnia rowerów a także restauracje i kawiarnie.

Sanatorium Ondraszek

Ondraszek, to komfortowe sanatorium, które ma do dyspozycji gości 54 miejsca noclegowe. Budynek jest przygotowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się winda. Na terenie obiektu zapewniona opieka lekarska i pielęgniarska. Wykonywane są tu zabiegi rehabilitacyjne, takie jak gimnastyka indywidualna, fotel masujący, krioterapia miejscowa. Na terenie obiektu znajduje się bankomat. W budynku nie ma stołówki. Należy udać się do budynku sanatorium Mieszko, który oddalony jest o 50 metrów.

Sanatorium Mieszko

Mieszko to sanatorium, które oferuje 79 miejsc noclegowych. W budynku znajduje się winda oraz stołówka. W lewym skrzydle budynku znajduje się kaplica uzdrowiskowa. Jest to obiekt posiadający status szpitala uzdrowiskowego. Posiada własną bazę zabiegową, do której należy: sala gimnastyki indywidualnej, pomieszczenia fizykoterapii, termoterapii, masażu oraz półkąpieli wirowej. Na terenie obiektu zapewniona opieka lekarska i pielęgniarska. Sanatorium zapewnia porady dietetyczne.

Poza wyżej wymienionymi Sanatorium Mieszko oferuje następujące zabiegi rehabilitacyjne:

  • hydromasaż
  • kąpiel perełkowa
  • chromatoterapia
  • masaż uciskowy Boa
  • drenaż limfatyczny
  • okłady borowinowe
  • jonoforeza
  • galwanizacja
  • prądy interferencyjne
  • laseroterapia
  • fonoforeza
  • zabiegi lampą sollux

Na terenie ośrodka oferowane są również zabiegi relaksacyjne.

Sanatorium Fortuna

Fortuna to obiekt snatoryjny, którego historia sięga pierwszej połowy XIX wieku, z piękną przedwojenną architekturą. Do dyspozycji gości jest 45 miejsc noclegowych. Na terenie obiektu zapewniona opieka lekarska i pielęgniarska. Do dyspozycji gości jest również sala telewizyjna. Znajduje się tu Park Uzdrowiskowy. Wykonywane są tu zabiegi rehabilitacyjne (m.in. sucha kąpiel). Stołówka znajduje się w obiekcie Dąbrówka, 30 metrów od Fortuny.

Pobyt w Uzdrowisku Długopole–Zdrój powinien być nastawiony na relaks i łączność z przyrodą, która ten relaks daje. Z tego powodu w okolicy jest mnóstwo tras dla pieszych wycieczek, zarówno po parkach, lasach, jak i po szlakach górskich. Bardziej aktywni, mogą wybrać się na wycieczkę rowerową. Zimą na kuracjuszy, czekają okoliczne trasy zjazdowe.


Długopole-Zdrój – atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć?

Choć jest jednym z najmniejszych uzdrowisk na terenie Dolnego Śląska, atrakcji na jego obszarze nie brakuje. To uzdrowisko kusi przede wszystkim źródłami mineralnymi, których lecznicze właściwości odkryto już w XVI wieku. W XIX wieku Długopole stało się znanym kurortem, którego największą ozdobą jest park zdrojowy. To miejsce idealne dla tych, którym doskwierają problemy z sercem lub układem pokarmowym. Wody te korzystnie wpływają również na wątrobę. W tym kurorcie nie brak też ciekawych zabytków. Jednym z nich jest kościół św. Jerzego – barokowa świątynia z końca XVIII wieku oraz starszy (pochodzący z XV wieku) kościół św. Piotra i Pawła. Goszcząc w Długopolu warto też wybrać się na wycieczkę do jednego z przysiółków tego uzdrowiska. To Wyszęcin, na terenie którego można zobaczyć ślady grodziska z X – XII wieku, świadczącego o długiej historii osadnictwa na terenie tych ziem.

Uzdrowisko Długopole-Zdrój Pijalnia Wód Mineralnych
Długopole-Zdrój - pijalnia wód mineralnych

Niewielkie Długopole Zdrój może stać się ciekawym miejscem na wczasy dla tych, którzy cenią sobie ciszę, spokój i kameralną atmosferę. Noclegi można tu znaleźć bez problemów, a czekają tu i liczne pensjonaty, i prywatne kwatery.

Rekomendowane ośrodki uzdrowiskowe, rehabilitacyjne i Medi SPA: