medi-TOUR

Makijaż permanentny

W życiu każdej kobiety makijaż stanowi ważny element wizerunku. Pozwala ukryć pewne niedoskonałości, a podkreślić zalety. Zrobienie ładnego makijażu jest pewnego rodzaju sztuką i wymaga czasu. Tymczasem współczesne panie są coraz bardziej zabiegane i mają niewiele czasu dla siebie i swojej urody. Są też takie osoby, które po prostu nie lubią robić sobie makijażu. Dobrym rozwiązaniem jest makijaż permanentny, który utrzymuje się się ok. 3-5 lat.

Makijaż permanentny - makijaż stały

Dla kogo makijaż permanentny?

Makijaż ten może pomóc w trwałym ukryciu defektów spowodowanych nieudanymi zabiegami. Jest on też ciekawym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport, które obawiają się rozmazania makijażu w czasie treningu. Jest on wybawieniem dla alergiczek, które zmagają się z uczuleniem na kolorowe kosmetyki. Należy jednak powiadomić o alergii specjalistę, który ma wykonać ten zabieg kosmetyczny, ponieważ barwniki wykorzystane do makijażu mogą uczulać. Jest dobrym wyjściem dla kobiet mających trudności z samodzielnym wykonaniem makijażu z powodu własnych ułomności, np. drżenia rąk.

Makijaż permanentny - przeciwskazania

Z makijażu permanentnego powinny zrezygnować osoby, które nie są odporne na ból, ponieważ zabieg ten jest uważany za bardzo bolesny. Istnieje również sporo przeciwwskazań medycznych, a w tym m. in. chemioterapia, niestabilna cukrzyca, ciąża, przyjmowanie leków sterydowych albo przeciwzapalnych, łuszczyca, opryszczka lub czynna infekcja.

Jak wybrać gabinet wykonujący makijaż permanentny?

Zanim zdecydujemy się na makijaż permanentny, należy zapoznać się z pewnymi faktami praktycznymi. Prawidłowo wykonany makijaż powinien subtelnie akcentować naturalną urodę kobiety i w razie potrzeby korygować niewielkie defekty (np. ubytki kolorytu). Nie może być zbyt intensywny. Przy wyborze gabinetu kosmetycznego, w którym ma być wykonany zabieg, trzeba zapoznać się z opiniami na jego temat i upewnić się, że jego pracownicy (linergiści) posiadają wymagane uprawnienia.

Warto też zwrócić uwagę na jakość sprzętu barwników dostępnych w gabinecie. Powinno upewnić się, że personel przestrzega zasad higieny, a narzędzia są dezynfekowane. Warto dopytać się też, czy w cenę makijażu permanentnego wliczona jest niezbędna korekta, którą wykonuje się po ok. 2-3 tygodniach. Robi się to, gdyż po tym czasie widać miejsca, gdzie barwnik się nie przyjął i trzeba go uzupełnić.

Jak wykonywany jest makijaż permanentny?

Przed zrobieniem makijażu linergistka wykonuje znieczulenie miejscowe odpowiednich części twarzy, a potem ustala z klientką kolory, jakie maja zostać użyte. Następnie wyrysowuje wstępny kształt makijażu. Zazwyczaj proponuje kilka jego wersji i pozostawia klientce wybór odpowiedniego. W następnej kolejności wprowadza do naskórka pigment. Powinna robić to przy pomocy aplikatorów jednorazowego użytku.

Zazwyczaj ten zabieg kosmetyczny trwa ok 2-3 godziny. Tuż po zabiegu specjalistka dezynfekuje skórę i stosuje krem działający łagodząco i przeciwzapalnie. Efektem makijażu permanentnego zazwyczaj są: wyraziste i bardziej podkreślone oczy, pełniejsze z podkreślonym kolorem usta, równomierne o pięknej linii i gęstsze brwi.

Makijaż permanentny - rekomendowane kliniki i gabinety: