medi-TOUR

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wad wzroku to jak na razie najbardziej zaawansowany zabieg poprawiający zdolności widzenia. Wraz z jego przeprowadzeniem, które niewątpliwie zakończy się sukcesem, jakość życia pacjenta również ulega znaczącemu polepszeniu. Odtąd może z dużo większą swobodą uczestniczyć w każdej sferze aktywności społecznej, nie będąc zobligowanym do stosowania okularów lub soczewek kontaktowych.

Operacja laserowej korekcji wzroku

Metoda ta jest w pełni bezpieczna oraz charakteryzuje się stuprocentową skutecznością. Zabieg zostanie zrealizowany w warunkach ambulatoryjnych, bezboleśnie i w zaledwie kilka minut. Efekty osiągnięte za pomocą tej laserowej techniki medycznej są więcej niż trwałe, a poprawa widoczna jest już po kilku dniach. Każdy szanujący się gabinet zajmujący się przeprowadzaniem tego typu zabiegów daje gwarancje na swoją usługę oraz przeprowadza testy by jak najlepiej dobrać moc lasera i zakwalifikować do korekcji wady wzroku.

Podczas zabiegu laser zmienia krzywiznę rogówki tym samym korygując wadę naszego wzroku. Po zastosowaniu miejscowego znieczulenia, osoba przeprowadzająca zabieg usuwa mechanicznie nabłonek znajdujący się na rogówce, by następnie laser mógł dokonać jej odpowiedniego modelowania i poprawy optyki. Usunięty nabłonek musi się odbudować co zajmuje ok 3-4 dni. Po zabiegu zaleca się założenie opatrunkowej soczewki kontaktowej – poprawia ona zdolność gojenia się oka. Metod dostępnych w ofercie jest kilka oraz różnią się one cenowo w zależności od stopnia inwazyjności w strefę rogówki.

Przed terminem wizyty kwalifikującej należy:

  • zdjąć soczewki (miękkie 2-3 tyg. przed badaniem; twarde 3-4 tyg. przed badaniem),
  • dobę przed zabiegiem nie powinno stosować się żadnych kosmetyków, zwłaszcza do oczu,
  • nie odstawiać tabletek antykoncepcyjnych w czasie 3 miesięcy przed i po korekcji wzroku.

By zakwalifikować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku trzeba mieć ukończone 21 lat. Wada wzroku powinna być ustabilizowana (postępować liniowo), nie można być w ciąży lub podczas karmienia piersią, a także nie wskazane jest by osoba poddawana zabiegowi miała predyspozycje do tworzenia się blizn. Choroby, które wykluczają możliwość zabiegu to: cukrzyca, kolagenozy, choroby autoimmunologiczne, atopia, silne alergie, zapalenie rogówki, półpasiec oczny, jaskra, zaćma, zwyrodnienia siatkówki (choć nie wszystkie), zwyrodnienia rogówki, oczopląs, niedobór wydzielanych łez oraz choroby naczyniowe oka, toczeń, łuszczyca, guzkowe zapalenie tętnic, sklerodermię i zespół Sjogrena. Stan osłabienia odporności organizmu również jest w tym przypadku niepożądany.

W dniu kiedy ma odbyć się zabieg nie należy zapomnieć o kilku ważnych sprawach. Niewskazane jest picie alkoholu oraz napojów zawierających kofeinę, a także nie nakładanie makijażu. Nieocenioną pomocą mogą okazać się za to okulary przeciwsłoneczne po zabiegu, wygodne ubranie oraz powinno się nie zapomnieć o dokładnym umyciu twarzy oraz głowy.

medisite.pl