medi-TOUR

ThermoLifting falami radiowymi (RF)

ThermoLifting to z pewnością jedna z najbardziej nowoczesnych metod liftingu skóry bez użycia skalpela. W metodzie tej stosowane są fale radiowe (RF). Pozwala ona nie tylko na zmniejszenie, zniwelowanie efektów starzenia się skóry, ale również ma przeciwdziałać całemu procesowi poprzez poprawę krążenia krwi oraz odnowę struktury kolagenowej.

Usuwanie zmarszczek falami radiowymi - thermolifting twarzy

Zabieg ten stosuje się na szyję, dekolt i twarz, a w tym na okolice ust i oczu. Może być wykonywany przy każdym typie skóry. Zabieg TermoLiftingu wykonuje się przy wystąpieniu między innymi następujących problemów:

  • Zmarszczki, a w tym zmarszczki mimiczne
  • Utrata gęstości skóry
  • Opadające powieki i owal twarzy
  • Wszelkie przebarwienia

Na czym polega lifting termiczny falami radiowymi (termolifting)?

TermoLifting polega na tym, że w trakcie zabiegu energia fal radiowych jest odpowiednio zamieniana na ciepło. Za pomocą tych fal tkanka podskórna jest miejscowo podgrzewana do 40 stopni Celsjusza, co poprawia ukrwienie tej tkanki. W tym momencie komórki tkanki łącznej, zwane fachowo fibroblastami, pobudzane są do produkcji kolagenu oraz elastyny. Właśnie kolagen i elastyna odpowiada za elastyczność i jędrność skóry, a także jej gładkość.

Zastosowane fale radiowe działają również na komórki tłuszczowe, fachowo zwane adipocytami. Działanie polega na rozpuszczeniu tych komórek, dzięki czemu niwelowane są worki tłuszczowe pod oczami, obwisły kontur twarzy, czy nawet policzki.

Zabieg termoliftingu twarzy
Zabieg termoliftingu twarzy

Trzeba zaznaczyć, iż metoda ta jest bezpieczna dla człowieka i w pełni bezbolesna, za to efekty jej można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Oczywiście każda metoda wymaga kolejnych zabiegów, aby utrzymać cudowny efekt końcowy. Jeśli jednak podejmiemy wyzwanie i będziemy wykonywać zabiegi systematycznie przez około 3-4 miesiące, możemy być pewne rewelacyjnego efektu, który utrzyma się na bardzo długo.

Walorem metody jest to, że bez użycia skalpela mamy bardzo dobry efekt, a jednocześnie nie musimy się poddawać bolesnym operacyjnym zabiegom, a w następstwie – rehabilitacji.

Rekomendowane kliniki medycyny estetycznej: