medi-TOUR

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie jest metodą pozwalającą na walkę z oznakami starzenia, które powstają na szyi, twarzy, dekolcie, ale nie tylko. Metoda ta pozwala na redukcję zmarszczek na przedramionach, dłoniach, plecach i ramionach. Fotoodmładzanie stosuje się, gdy wystąpią zmarszczki mimiczne, przebarwienia, opadający owal twarzy, rumień, ogólnie utrata gęstości skóry, skóra tak zwana zmęczona, ale również w przypadku zapalenia okołomieszkowego.

Zabieg fotoodmładzania dla mężczyzn
Zabieg fotoodmładzania

Fotoodmładzanie - na czym polega?

W tej metodzie używa się silnych impulsów światła, które są nośnikiem energii. Właśnie ta energia zostaje zamieniona na energię cieplną w obszarach wewnętrznych skóry. Dzięki temu pobudzamy produkcję kolagenu, a dokładnie znajdujących się w skórze fibroblastów. Dodatkowo pobudza się do działania elastynę. Jednocześnie następuje obkurczenie istniejących już włókien kolagenowych. To obkurczenie sprawdza się na przykład przy korygowaniu owalu twarzy.

Fotoodmładzanie to jednak nie tylko walka ze zmarszczkami. Dowiedziono, iż ten sposób jest idealny jeśli chodzi o skuteczną walkę z trądzikiem i przebarwieniami skóry. Aby zabieg był skuteczny nie wystarczy jedna wizyta u specjalisty. Należy poddać się serii zabiegów, aby efekty były nie tylko widoczne, ale i utrzymały się. Zaleca się 5 – 6 zabiegów wykonanych nie rzadziej niż co 2 – 3 tygodnie. Po takiej serii zabiegów nasza cera i skóra znacznie odmłodnieje, a poza tym nabierze blasku i zdrowego wyglądu. Przed poddaniem się zabiegowi, należy ze specjalistą ustalić potrzeby i kolejność obszarów zabiegowych.

Fotoodmładzanie - rekomendowane kliniki medycyny estetycznej: