medi-TOUR

Usuwanie przebarwień skóry domowym sposobem

Przebarwienia potrądzikowe i posłoneczne są zmorą wielu kobiet. Po zagojonym stanie zapalnym zostaje niemiła niespodzianka, a słoneczne wakacje kończą się plamami na twarzy. Kosmetyka proponuje nam wiele rozwiązań skutecznych w walce z przebarwieniami, nierzadko jednak są one drogie i mało skuteczne. Tymczasem przebarwienia z powodzeniem usnąć można domowymi metodami. Oto 4 najlepsze sposoby.

Usuwanie przebarwień skóry domowym sposobem - zielony ogórek

Maseczka z kurkumy

Popularna, barwiąca na żółto przyprawa, może być sprzymierzeńcem w walce o nieskazitelną cerę. Wystarczy tylko, że zmieszasz łyżeczkę kurkumy z łyżeczką jogurtu naturalnego i tak powstałą papkę, nałożysz na twarz na pół godziny. Kurkuma mocno barwi skórę, tak więc tego sposobu nie należy wykonywać tuż przed ważnym wyjściem. Najlepszy efekt daje wykonanie maseczki wieczorem, zmycie jej i usunięcie resztek barwnika rankiem następnego dnia.

Barwniki zawarte w kurkumie (kurkuminoidy) rozjaśniają cerę i usuwają przebarwienia. Wykonywanie maseczki regularnie, 2 razy w tygodniu sprawi, że już po miesiącu cera będzie miała znacznie równiejszy koloryt, będzie gładsza, a zmarszczki zminimalizowane.

Tonik i maseczka z natki pietruszki

Natka pietruszki zawiera duże ilości witaminy C (177, 7mg w 100g), a witamina C jak wiadomo ma silne właściwości rozjaśniające. Pielęgnacja natką pietruszki może polegać na stosowaniu maseczki lub domowego toniku. W obu przypadkach podstawą jest świeża, drobno posiekana natka. Żeby sporządzić tonik, wystarczy zalać pęczek natki chłodną, przegotowaną wodą i odstawić na 12 godzin do lodówki. Po tym czasie tonik odcedzamy i stosujemy 2 razy dziennie do przemywania cery. Maseczkę natomiast wykonujemy z posiekanej i zmiażdżonej natki, którą okładamy twarz na 15-20 minut. Istotne jest natomiast, żeby pietruszkę siekać nożem ze stali nierdzewnej, inne materiały mogą bowiem niszczyć witaminę C.

Zielony ogórek i woda ogórkowa

Sok z ogórków ma silne właściwości nawilżające, rozjaśniające i łagodzące. Żeby zminimalizować przebarwienia, wystarczy 2 razy dziennie przecierać twarz plasterkiem świeżego ogórka, bądź wycisnąć z niego sok i stosować jako tonik lub mgiełkę do twarzy.

Soda oczyszczona - domowa mikrodermabrazja

Wybielające właściwości sody oczyszczonej zostały wykorzystane w zabiegu domowej mikrodermabrazji. Żeby go wykonać, wystarczy zmieszać łyżeczkę sody z odrobiną wody i soku z cytryny, a następnie nanieść na skórę. W celu uzyskania lepszego efektu zaleca się wykonanie delikatnego masażu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że soda działa mocno ściągająco i może podrażniać, dlatego nie zaleca się stosować metody dłużej niż przez 5-10 minut. Domowa mikrodermabrazja może być wykonywana raz w tygodniu, a po zmyciu sody dobrze jest zakwasić cerę roztworem octu jabłkowego lub tonikiem o neutralnym PH.

Wyżej wymienione metody dają spektakularne efekty, jednak konieczne jest, żeby były stosowane regularnie. Zazwyczaj potrzeba od kilku tygodni do kilku miesięcy, żeby zauważyć radykalną zmianę kolorytu cery. Mimo wszystko gra jest warta świeczki. Przebarwienia zblakną, drobne niedoskonałości zaczną znikać, a cera stanie się gładka i promienna. W przypadku dużych przebarwień należy udać się na zabieg do kliniki medycyny estetycznej lub gabinetu kosmetycznego, gdzie przebarwienia skórne zostaną profesjonalnie usunięte.

Usuwanie przebarwień skóry - rekomendowane kliniki i gabinety: