medi-TOUR

Oxybrazja - mikrodermabrazja wodno-tlenowa

Oxybrazja jest to zabieg, który ma za zadanie przede wszystkim ekspresowo oczyścić i nawilżyć skórę. Dzięki temu następuje także redukcja przebarwień. Mikrodermabrazja tlenowo – wodna, bo zabieg ten również funkcjonuje pod taką nazwą, przeznaczona jest dla wszystkich typów skóry. Zabieg wykonuje się na szyi, twarzy, dekolcie, plecach, a nawet można go wykonywać na skórze głowy. Tą metodą walczymy z przebarwieniami skóry, a nawet trądzikiem.

Zabieg oxybrazji
Zabieg oxybrazji twarzy

Na czym polega oxybrazja?

Oxybrazja polega tak naprawdę na bardzo intensywnym złuszczeniu martwego naskórka. Dzięki wykorzystaniu tlenu, wody i odpowiedniej energii, jest to metoda mniej inwazyjna, a dokładnie bezdotykowa, co powoduje, że jest znacznie przyjemniejsza w odczuciu niż na przykład mikrodermabrazja diamentowa. Głowica urządzenia jest przykładana do ciała na pewną odległość, ale jej nie dotyka bezpośrednio. W procesie wykorzystywana jest sól fizjologiczna.

Poza złuszczeniem martwego naskórka, metoda ta powoduje odbudowę kolagenowych włókien, odżywienie skórnych komórek, a do tego minimalizuje, a nawet niweluje całkowicie zmarszczki. Jak każdy tego typu zabieg znacznie poprawia koloryt skóry, cery. Pory zostają znacznie zmniejszone. Dowiedziono również, że oxybrazja wzmacnia naczynka krwionośne. Wizualnie skóra jest odmłodzona i odświeżona.

W trakcie zabiegu wykorzystywane jest zazwyczaj urządzenie o nazwie O2 Jet Clear Spray System. Należy pamiętać, iż przypadku cery tłustej, zabieg oxybrazji należy wykonywać co najmniej raz w tygodniu. Jak wszystkie zabiegi na skórę, zawsze poprzedzony jest gruntownym demakijażem.

Oxybrazja - przeciwskazania do mikrodermabrazji wodno-tlenowej to:
  1. Przerwanie ciągłości skóry – rany.
  2. Alergie.
  3. Zapalne stany skóry – opryszczka, itp.
  4. Choroby skórne.

Po zabiegu od razu można normalnie funkcjonować, choć przez godzinę lub dwie po samym zabiegu, można odczuwać pieczenie. Długość zabiegu oraz cena zależą wprost od obszaru, na jakim ma być wykonany zabieg.

Oxybrazja - rekomendowane kliniki i gabienty medycyny estetycznej: