medi-TOUR

Mikrodermabrazja-złuszczanie martwego naskórka

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym złuszczeniu martwych komórek naskórka. Na czym jednak dokładnie polega i w jakich przypadkach się ją stosuje? Poza jasnym przekazem, wynikającym z definicji, czyli złuszczeniem i oczyszczeniem skóry, pozwala na redukcję przebarwień i blizn. Ponadto zmniejsza pory i niweluje świecenie skóry. Może być stosowana do wszystkich typów skóry, w tym dla wrażliwej i trądzikowej. Mikrodermabrazję wykonujemy na twarzy, dekolcie, szyi i plecach.

Mikrodermabrazja
Zabieg mikrodermabrazji twarzy

Mikrodermabrazja - przeciwskazania

Mikrodermabrazja nie jest jednak metodą dla wszystkich. Podlega pewnym ograniczeniom. Najlepiej przed zabiegiem, skonsultować temat ze specjalistą. Przeciwskazania do zastosowania tej metody to:

  1. Występowanie nowotworów skóry
  2. Występowanie uszkodzeń ciągłości skóry, która miałaby być objęta zabiegiem
  3. Występowanie jakichkolwiek aktywnych stanów zapalnych skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa

Najbardziej uznawana obecnie metoda, to mikrodermabrazja diamentowa, ze względu na swoje zastosowanie. Dedykuje się ją przede wszystkim dla osób ze skórą tłustą i mieszaną, czyli taką, która wydziela nadmiernie sebum. Po zastosowaniu takiej metody oczyszczania, po zabiegu skóra jest przede wszystkim odżywiona i zdezynfekowana. Kiedy już za pomocą specjalistycznego urządzenia zostanie usunięty martwy naskórek, na skórę nakładany jest odpowiedni preparat o działaniu matującym. Jego zadaniem jest uregulowanie nadmiaru sebum i nawilżenie skóry.

Wyżej wymienione urządzenie wyposażone jest w głowicę ścierającą, pokrytą właśnie diamentem. Wiele Pań obawia się zbyt głębokiego złuszczenia. Nie ma takich obaw, gdyż proces złuszczania, usuwania naskórka, wykonuje się stopniowo. Należy zaznaczyć, iż jest to zabieg bezbolesny, nieinwazyjny i co ważne, nie wywołuje uczuleń.

Mikrodermabrazja - najlepsze kliniki i gabinety medycyny estetycznej: