medi-TOUR

Nadmierne owłosienie twarzy -przyczyny i leczenie

Nadmierne owłosienie pojawiające się na twarzy to problem wielu kobiet. Walkę z tym problemem można podjąć na wiele sposobów. Kremy do depilacji czy depilacja laserowa twarzy to jedne z najskuteczniejszych możliwości, jakie oferuje paniom dotkniętym tym problemem współczesna kosmetyka. Warto jednak poznać i inne możliwości oraz rozpoznać przyczyny występowania tego problemu. A przyczyn może być sporo.

Depilacja laserowa twarzy
Depilacja laserowa twarzy

Przyczyny nadmiernego owłosienia twarzy

W wielu przypadkach głównym problemem staje się wiek, choć i młode kobiety (a często również nastolatki) muszą borykać się z niechcianym wąsikiem i meszkiem na policzkach. Tu głównym winowajcą okazują się zazwyczaj męskie hormony znane jako androgeny oraz ich nadmierna produkcja przez kobiecy organizm. Innym powodem mogą się okazać niedobory estrogenów lub inne zaburzenia hormonalne. Bywa i tak, że nadmierne owłosienie jest spowodowane nadwagą lub poważniejszymi problemami zdrowotnymi. Wiadomo, że jest ono częstym towarzyszem takich dolegliwości, jak zespół wielotorbielowatych jajników.

Leczenie nadmiernego owłosienia twarzy

Warto zatem problemy z nadmiernym owłosieniem skonsultować z lekarzem, dzięki czemu możliwe stanie się wykrycie problemów zdrowotnych i podjecie z nimi skutecznej walki i leczenia. Warto też skorzystać z kilku sprawdzonych porad dietetycznych, dzięki któremu odzyskanie równowagi hormonalnej stanie się łatwiejsze. Wiadomo, że ze względu na działanie zbliżone do działania estrogenów mają składniki zawarte w soi, ciecierzycy oraz zarodkach pszennym. Cennym sojusznikiem każdej kobiety jest też siemię lniane. W walce z nadmiarem męskich hormonów mogą tez pomóc te produkty, w których znajdują się estrogeny roślinne. Są to preparaty zawierające wyciąg z czerwonej koniczyny oraz pluskwicy groniastej, najczęściej przybierające postać kapsułek lub nalewek. Pozytywny wpływ na hormony na też ruch, szczególnie ten na świeżym powietrzu.

Depilacja laserowa - najlepsze kliniki i gabinety medycyny estetycznej: