medi-TOUR

Czym jest aromaterapia?

Mimo rozwoju wiedzy medycznej nadal wielkim uznaniem w naszych oczach cieszy się medycyna naturalna. Jedną z form terapii, z której tak chętnie korzystamy do dziś, jest aromaterapia. Na czym ona polega? W jaki sposób zapachy mogą wpływać na stan naszego zdrowia?

Aromaterapia

Aromaterapia - leczenie zapachem

W leczeniu zapachami ważną rolę odgrywają olejki eteryczne. Wcierane w ciało podczas masażu, stosowane w inhalacji lub dodawane do kąpieli roztaczają wyjątkową woń, które może poprawić nasze samopoczucie i korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Nie jest to nowa metoda. Z zapachów leczniczych roślin korzystano już w czasach starożytnych, a olejki eteryczne znane i cenione były już w starożytnej Grecji oraz w Rzymie. Wzmianki na temat ich stosowania dotyczą zresztą nie tylko terenów Europy, ale niemal wszystkich kręgów kulturowych.

Aromaterapia może być skuteczną metodą leczenia. Podstawą sukcesu jest tu wybór najlepszego w danym przypadku olejku. Każdy aromat ma swe właściwości i w określony sposób wpływa na ludzki organizm. Szczególnie popularne w dzisiejszych czasach są olejki, które pozwalają złagodzić skutki infekcji górnych dróg oddechowych oraz te, które korzystnie wpływają na psychikę i pozwalają na walkę ze stresem. Lawenda, melisa, olejek różany czy aromat drzewa sandałowego - oto zapachy, po które sięgamy najchętniej.

Aromaterapia (leczenie zapachami) - polecane ośrodki w Polsce: