medi-TOUR

Ulthera - nieinwazyjny lifting twarzy

Zabieg Ulthera to zupełnie nowy zabieg medycyny estetycznej. Technologia zabiegu jest tak zaawansowana, że metoda daje efekty prawie jak po chirurgii plastycznej, pomimo, że jest to zupełnie nieinwazyjny lifting. Zabieg Ulthera wykonuje się, aby: poprawić napięcie skóry, skorygować i poprawić owal twarzy lub ujędrnić skórę. Podsumowując, metoda ta pozwala w sposób bezbolesny zniwelować wiotkość skóry, wykorzystując jedynie procesy, które naturalnie odbywają się w ciele.

Ulthera - nieinwazyjny lifting twarzy

W trakcie zabiegu Ulthera wykorzystuje się zarówno fale radiowe, powszechnie stosowane, jak i fale ultradźwiękowe. Ten sposób pozwala na bardziej precyzyjne oddziaływanie na włókna kolagenowe od innych, znanych metod. Urządzenie dozuje dużą ilość ciepła, znacznie dokładniej stymuluje obkurczanie wiotkich włókien. Urządzenie pozwala się koncentrować na faktycznie zmienionych partiach ciała, działać wręcz punktowo. Podkreślmy, że metoda jest odpowiednia do każdego typu skóry. Kuracja Ulthera została zatwierdzona przez Agencję ds. Żywności i Leków FDA.

Wskazania do zabiegu Ulthera
  1. Obwisłe policzki
  2. Zanikanie zarysu linii szczęki
  3. Zwiotczała skóra szyi
  4. Opadnięte brwi
  5. Zmarszczki wokół ust
  6. Zmarszczki wokół oczu
  7. Zmarszczki, bruzdy na czole

Na czym polega zabieg Ulthera?

Należy podkreślić, że fale ultradźwiękowe w żaden sposób nie uszkadzają zewnętrznej skóry, w momencie przenikania przez nią. Kiedy dotrą do skóry właściwej, powstaje ciepło, które działa bezpośrednio na kolagen i obkurcza jego włókna. Znajdujące się wokół komórki uszkodzone lub po prostu martwe są niszczone. Powstaje miejsce do budowy nowych, zdrowych komórek. W tym celu do skóry przykłada się specjalną głowicę, która emituje właśnie fale ultradźwiękowe.

W związku z tym, iż w trakcie zabiegu generowane jest ciepło, przez co może być niezbyt komfortowy, przed zabiegiem stosuje się żelowe znieczulenia miejscowe, zażycie leku przeciwbólowego na pół godziny przed zabiegiem lub ewentualnie nawiewy zimnego powietrza. Wszystko tak naprawdę zależy od progu tolerancji na ból samego pacjenta oraz miejsca, na którym będzie wykonywany zabieg.

Pełna kuracja może trwać kilka miesięcy, co zależy od zaawansowania zmian oraz rekonwalescencji tkanek. Jednak w większości przypadków, wystarczy wykonać tylko jeden zabieg. Przy pełnej, dobrze wykonanej kuracji, wymagane efekty mogą się utrzymywać średnio przez półtora roku, a nawet trzy lata. Należy pamiętać, że można poddać się powtórnemu zabiegowi, jednak nie wcześniej, niż po trzech miesiącach. Po zabiegu nie jest potrzebna żadna rekonwalescencja i można swobodnie wrócić do czynności dnia codziennego. Jedynie może pojawić się małe zaczerwienienie, ewentualnie lekki świąd, ale jest to objaw krótkotrwały.

Przeciwwskazania do zabiegu Ulthera
  1. Choroby skóry twarzy
  2. Przerwana ciągłość skóry, otwarte rany
  3. Skóra trądzikowa
  4. Implanty metalowe
  5. Implanty mechaniczne
  6. Urządzenia wszczepione typu rozrusznik
  7. Terapia, kuracja przeciwzakrzepowa
  8. Choroby autoimmunologiczne
  9. Zaburzenia czucia
  10. Zaburzenia krążenia, krwotoczne
Ulthera - nieinwazyjny lifting twarzy - polecane kliniki: