medi-TOUR

Lifting twarzy (facelifting) metodą SMAS

Na skórze twarzy nietrudno dostrzec skutki upływającego czasu. Na szczęście aktualnie dostępne są zabiegi estetyczne z zakresu chirurgii plastycznej, dzięki którym można wyeliminować niechciane zmarszczki albo przynajmniej znacznie ograniczyć ich widoczność. Warto zatem zwrócić uwagę na lifting twarzy(facelifting).

Lifting twarzy metodą SMAS

Na czym polega lifting twarzy?

W trakcie takiego zabiegu skóra twarzy oraz szyi jest naciągana w kierunku górno-tylnym, natomiast jej nadmiar zostaje usunięty. W ten sposób zostaje przywrócone właściwe napięcie skóry, a tym samym następuje znaczne spłycenie powstałych na niej zmarszczek. W przypadku poważniejszych zmian wykonuje się preparowanie głębszych struktur oraz podciągnięcie i przesunięcie powięzi mięśni powierzchownych, czyli tak zwany zabieg SMAS (ang. Superficial MusculoAponeurotic System). W liftingu twarzy cięcia wykonywane są w miejscach niewidocznych, takich jak skronie czy okolice uszu, dzięki czemu nie ma problemu związanego ze szpecącymi bliznami. Efekty prawidłowo wykonanego liftingu twarzy są widoczne przez okres 5-10 lat. Długotrwałość uzyskanych rezultatów stanowi jedną spośród najważniejszych zalet tej metody usuwania zmarszczek.

Czas trwania takiego zabiegu wynosi około 2-3 godzin. Lifting wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym albo miejscowym. Tuż po zabiegu twarz pacjenta jest opuchnięta i obalała. Przez pewien czas konieczne są regularne wizyty u lekarza, celem kontroli właściwego przebiegu gojenia. Zaleca się powstrzymanie z wykonywaniem pełnego makijażu przez okres dwóch tygodni od wykonania zabiegu, natomiast opalanie się dozwolone jest po miesiącu.

Lifting twarzy(facelifting) - najlepsze kliniki chirurgii plastycznej: