medi-TOUR

Przyczyny i leczenie impotencji i zaburzeń erekcji

Impotencja jest problemem, który dotyka nie tylko mężczyzn w starszym wieku, może być utrapieniem także tych, którzy na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie zdrowi i pełni sił witalnych. Impotencja to brak erekcji, czy też ejakulacji pomimo różnych sposobów stymulacji seksualnej. Zaburzenia tego rodzaju prowadzą do dezorganizacji seksualnego pożycia i jednocześnie mogą powodować, że osoba zmagająca się z nimi wpadnie w stany lękowe, depresyjne, a nawet silne zaburzenia psychologiczne.

Impotencja nie bierze się jednak z niczego, w niektórych przypadkach może być jednym z objawów o wiele groźniejszej choroby, na przykład raka mózgu (w całkowicie skrajnych przypadkach). Większość osób do niedawna uważała, że impotencja to przede wszystkim problem psychiki i niejako wstyd przed kontaktem seksualnym. Rozwój techniki pozwolił jednak stwierdzić, że podłoża impotencji mogą być znacznie inne – zdecydowana większość przypadków impotencji posiada organiczne podłoże. Mówiąc najogólniej źródłem braku erekcji mogą być więc choroby dotykające nasz organizm. Znaczna część tych chorób jest na szczęście uleczalna – tutaj ważną rolę pełni lekarz, który musi stwierdzić, czy impotencja występuje z powodu zaburzeń na tle psychicznym, czy też właśnie z powodów patologii organicznych.

Przyczyny impotencji i zaburzeń erekcji

Przyczyny zaburzeń erekcji (impotencji)

Lista chorób, które przyczyniają się do powstawania, czy też rozwoju impotencji jest dosyć długa, postaramy się jednak przybliżyć wszystkie te najpowszechniejsze. Problemy z erekcją oraz ejakulacją bardzo często powoduje między innymi cukrzyca – schorzenie, które dotyka przede wszystkim starsze osoby, powodując zmiany w naczyniach krwionośnych penisa. Oprócz cukrzycy widoczny wpływ na formowanie się problemów z potencją posiadają choroby układu sercowego, nadciśnienie, depresja, stwardnienie rozsiane oraz schorzenia mózgu. Różnego rodzaju zmiany w obrębie naszej czaszki będą mogły doprowadzić do tego, że uszkodzony zostanie ośrodek odpowiedzialny za aktywność seksualną powodując stałą dysfunkcję.

Potencja nie jest czymś, co otrzymujemy na zawsze. Można ją stracić i zniszczyć na własne żądanie. Winni bywamy my, ale i nasze choroby. Niestety większość z nich jest chorobami cywilizacyjnymi. Wina i tak leży więc w większości przypadków tylko po naszej stronie.

Jakie choroby obniżają i wręcz zabijają potencję?
Choroby serca i układu krwionośnego

To one najczęściej są winne. I nadciśnienie tętnicze i tzw. arterioskleroza i zwiększony poziom złego cholesterolu mają ogromny wpływ na krwioobieg i dotlenienie organów. Obniżają całokształt kondycji, zmniejszają wydolność i wydajność organizmu, a ponieważ erekcja KRWI WYMAGA wpływają też na nią zmniejszając jej siłę i w ogóle zdolność do jej uzyskania!

Cukrzyca i choroby metaboliczne

Otyłość i cukrzyca zaburzają równowagę i zmniejszają sprawność organizmu, a taka cukrzyca czyni naprawdę poważne szkody. Jakie? Zaburza np. przekazywanie bodźców w tym bodźców seksualnych, jak się w takiej sytuacji podniecić? Nie ma sposobu!

Leki, radioterapia, operacje

Spośród leków najgorsze są statyny i beta blokery. Przyczyniają się drastycznie do spadku męskich możliwości seksualnych. Niektóre z leków obniżają też poziom hormonów. Radioterapia - wiadomo - wyniszcza organizm i siły witalne, spada więc i po niej potencja, a jeśli chodzi o operacje z zagrożeniami dla męskości wiążą się wszystkie te zabiegi, które są przeprowadzane niedaleko od stref intymnych (dolne odcinki jelita, pęcherz moczowy, prostata).

Gdy psychika staje okoniem

Kwestie związane z dysfunkcjami psyche są nie mniej skomplikowane od tych fizjologicznych. Problem jest tym poważniejszy, że osoby z takimi zaburzeniami nie zawsze są skłonne do współpracy z lekarzami czy terapeutami. Problemy się nasilają i niewiele na nie pomaga. Bardzo często na potencję i ogólnie sprawność wpływają dziś zaburzenia takie, jak:

Lęki

Najczęściej są skutkiem presji. Sęk w tym, że wielu z nas żyje pod presją. Mogą więc występować coraz częściej. Taki "naciskany" zewsząd (a właściwie od wewnątrz) człowiek nie jest często w stanie sprostać stawianym mu lub też wymyślonym zadaniom. Problem się pogłębia, lęki narastają, a wszystko to kiepsko odbija się na seksie.

Depresja

Kolejna współczesna choroba, która dotyka nas coraz częściej. Tę przypadłość trzeba leczyć, bo jest śmiertelna. Chyba nie trzeba wyjaśniać jak może się skończyć, a że odbija się na jakości całego życia to chyba też oczywiste.

Problemy z samooceną

Niską samoocenę mają osoby wrażliwe na punkcie wyglądu, w tym budowy członka. Czy można się temu dziwić? Świat jest w gruncie rzeczy pełen wrażliwców, a media epatują nas super-herosami, w portalach erotycznych nie znajdziesz zdjęć zwykłych facetów - wszystko to wyposażone że ho ho. I jak tu się w tym odnaleźć?

Na wiele z wymienionych wyżej problemów sporo poradzić nie można - na pewno trudno rozwiązać je samodzielnie, ale odrobina pracy nad sobą, dobry terapeuta i świadome życie, odżywianie plus niektóre suplementy mogą pomóc.

Leczenie impotencji (zaburzeń erekcji)

Na szczęście leczenie impotencji jest jak najbardziej możliwe, w zależności od jej podłoża wyróżnić można dwie metody lecznicze, a mianowicie kurację objawową oraz przyczynową. W przypadku tejże pierwszej medykamenty mają pomóc w osiągnięciu erekcji. W leczeniu objawowym będą więc dominowały takie środki jak Viagra i wiele jej podobnych produktów – wszystkich tych, które zawierają tlenek azotu. Zaletą leczenia w takowy sposób będzie bardzo duża skuteczności (w przypadku jeśli jednak podłoże impotencji nie jest psychogenne, wtedy efekty diametralnie zmniejszają się). Leczenie przyczynowe natomiast będzie miało zastosowanie w momencie jeśli lekarz wie jaka choroba pierwotna przyczyniła się do powstania zaburzeń erekcji i ejakulacji.

Wielu mężczyzn niestety sferę swojej seksualności traktuje jako temat tabu i po prostu wstydzi się, aby powiedzieć o swoim problemie nawet najbliższej osobie a co dopiero lekarzowi. Problem ten jest jednak mimo wszystko naturalnym i spotykanym dość często w ostatnich czasach, nie ma więc powodu do obaw oraz wstydu.