medi-TOUR

Najpopularniejsze zabiegi na twarz. Mikrodermabrazja, kawitacja i sonoforeza.

Jeśli Twoja twarz przestała wyglądać idealnie, sen z powiek spędzają Ci zmarszczki, poszarzały koloryt, przebarwienia lub zanieczyszczenia, dobrze byłoby odwiedzić gabinet medycyny estetycznej lub salon kosmetyczny i zdecydować się na któryś z nowoczesnych zabiegów na cerę, takich jak: mikrodermabrazja, kawitacja lub sonoforeza.

Zabiegi na twarz w gabinecie medycyny estetycznej

Mikrodermabrazja

Pierwszym, chyba najpopularniejszym jest mikrodermabrazja, która polega na oczyszczaniu skóry z warstwy rogowej naskórka i wygładzaniu jej, a co za tym idzie spłycaniu zmarszczek i usuwaniu przebarwień. Mikrodermabrazja doskonale sprawdza się w przypadku linii mimicznych lub pozapalnych stanów przebarwienia skóry, które są pozostałością po trądziki. Za jej pomocą można bardzo dokładnie oczyścić cerę przez fakt, że usuwa się zanieczyszczenia z porów. Żeby zobaczyć dobre efekty, konieczne jest minimum kilka zabiegów.

Kawitacja

Kolejnym sposobem na piękniejszą skórę, jaką zapewnia nam każdy, dobry salon kosmetyczny, jest kawitacja. Zabieg ten przynosi podobne efekty do mikrodermabrazji, jednakże działa na znacznie innej zasadzie. Komórki naskórka również są ścierane, a pory oczyszczone, ale wykonywane jest to przy użyciu szpatułki, która wytwarza fale elektromagnetyczne i tym samym sprawia, że na zwilżonej wodą skórze dosłownie pękają pęcherzyki powstałe z wody i rozbijają one komórki naskórka, a także zanieczyszczenia zgromadzone w porach. Zabieg trwa około 10 minut i musi być wykonywany przez wykwalifikowaną osobę, która wie jak posługiwać się urządzeniem. W przypadku braku takiej zdolności albo bezpośredniej obecności metalowych przedmiotów, mogłybyśmy doznać poparzenia.

Sonoforeza

Sonoforeza to zabieg bardzo podobny do kawitacji, jednakże ma na celu nie oczyszczenie skóry, a ułatwienie składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach, wniknięcie go wnętrza naszej skóry. Sonoforeza stosowana jest po dogłębnym oczyszczaniu skóry i sprawia, że wszelkie kremy i sera działają znacznie lepiej. Nie dość, że skóra jest gładsza i składniki nie zatrzymują się na martwym naskórku, to dodatkowo są w niego dosłownie wprasowane, przez co efekt jest spotęgowany.

Wszystkie wymienione wyżej zabiegi - mikrodermabrazja, kawitacja i sonoforeza, doskonale poprawiają stan naszej skóry i stosowane regularnie sprawiają, że wygląda ona młodziej i bardziej promiennie.

Zabiegi na twarz - najlepsze kliniki i gabinety medycyny estetycznej: