medi-TOUR

Implanty mięśni ramion

Zabieg chirurgiczny, polegający na umieszczeniu implantów mięśni ramion dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Operacja znajduje zastosowanie w przypadku, gdy pacjent pomimo wielu godzin na siłowni nie uzyskuje wymarzonej sylwetki, ale również w przypadku, gdy należy wykonać korektę pourazową. Zabieg rekonstrukcji mięśni ramion uważa się za jeden z najtrudniejszych. Jednak ze względu na efekty, cieszy się coraz większą popularnością. Pacjent na pewno będzie zadowolony z efektów końcowych.

Implanty mięśni ramion

Implanty mięśni naramiennych (barków), dwugłowych (bicepsa) i trójgłowych (tricepsa)

W trakcie wywiadu lekarskiego dobierane są implanty, odpowiednio do indywidualnych potrzeb oraz odpowiednio do sylwetki. Zadaniem tej metody jest przecież nadanie proporcji a nie ich zaburzenie. Pamiętajmy, iż chirurg plastyczny może dokonać modyfikacji wielkości mięśnia naramiennego (barki), dwugłowego (biceps) oraz trójgłowego (triceps). Już podczas jednej operacji można poddać się zabiegowi wszczepienia implantów do różnych mięśni, dzięki czemu nie ma potrzeby powtarzania zabiegu. Pacjentowi podawane jest najczęściej znieczulenie ogólne, zwane narkozą. Zabieg trwa około dwie godziny. Chirurg wykonuje w mięśniu kieszonki i w nie wsuwa implanty. Na koniec zakłada szwy, najczęściej rozpuszczalne. Po zabiegu pozostaną tylko niewielkie blizny w okolicy pachy. Na koniec pacjentowi zakładane są specjalne rękawy uciskowe.

Przez pierwsze dwa dni po zabiegu nie wolno podejmować żadnej aktywności fizycznej. Wręcz zakazane jest noszenie ciężkich przedmiotów czy wręcz podnoszenie ramion. Odzyskanie sił i sprawności nastąpi po około dwóch tygodniach. Pełny powrót do normalnego funkcjonowania, następuje po upływie około miesiąca. Pacjent, który chce się poddać zabiegowi, musi być w pełni zdrowy. Nie może mieć zaburzeń typu cukrzyca, obniżona krzepliwość krwi i podobne. Przed zabiegiem musi wykonać szereg badań, zgodnie z zaleceniami lekarza, a w tym morfologię, czy grupę krwi.

Implanty mięśni ramion - najlepsze kliniki chirurgii plastycznej: