medi-TOUR

Rodzaje implantów jąder

Wygląd narządów intymnych ma duże znaczenie nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Seks jest nieodłączną sferę życia, więc jakakolwiek ułomność w tej strefie, może stanowić dużą barierę w osiąganiu satysfakcji z życia intymnego. Może powodować wstyd a nawet zahamowanie, a w efekcie problemy psychologiczne. Naprawa wszelkich defektów, także tych okolic, to zadanie dla urologa oraz chirurga plastyka. Jądra to dla mężczyzny jeden z głównych wyznaczników męskości.

Implanty, protezy jąder

W przypadku, gdy mężczyzna straci jądro lub nawet dwa ze względu na zdarzenia losowe, typu choroba, czy wypadek, może zwrócić się do chirurga, który wszczepia pacjentowi specjalne implanty. Efekt wizualny jest zaskakujący. Nie można odróżnić operacyjnego efektu, od naturalnego. I choć nie będą spełniały one funkcji zdrowych, efekt estetyczny zostanie osiągnięty.

Zabieg wszczepienia implantu jądra

Zabieg polega na nacięciu moszny. Nacięcie wykonuje się u podstawy moszny i wykonaniu kieszonki na implant. Wielkość implantu dostosowywana jest do wymagań pacjenta, ale należy pamiętać, aby nie przesadzać z wielkością. W końcu efekt wizualny, ma być jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Rodzaje implantów jąder

Pacjent ma do wyboru kilka rodzajów implantów. Jedne są wykonane z wysoko spolimeryzowanego silikonu, a drugie są wypełnione silikonowym żelem, a inne są wypełnione solą fizjologiczną. Powierzchnia implantu nie ma struktury, jest gładka. Dzięki temu nie następuje wrastanie tkanki. U góry każdego implantu jest mocująca podkładka, wykonana z usuwalnego teflonu. To właśnie dzięki temu igła, przez którą będzie napełniana proteza, nie przebije jej powłoki.

Lepszy od implantu wypełnionego solą fizjologiczną jest implant wypełniony silikonowym żelem, gdyż jądro właśnie tym drugim, w dotyku jest niemal identyczne z naturalnym. Natomiast implanty wykonane z wysoko spolimeryzowanego silikonu powodują, że jądra mają większą sprężystość i elastyczność w dotyku, przy czym są nieco cięższe od wypełnionych innymi metodami. Okres rekonwalescencji po takim zabiegu wynosi zwykle tylko kilka dni.

Operacja wszczepienia implantu jądra - kliniki w Polsce: