medi-TOUR

Modelowanie, powiększanie pośladków implantami

Moda na jędrne, duże pośladki dotarła już z Brazylii do Europy. Co zrobić, jeśli natura nie obdarzyła nas wymarzonymi pośladkami, jak spełnić to marzenie? Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, która oferuje kilka metodę, która polega na wszczepieniu implantów. Proponowane implanty są produkowane w trzech rozmiarach, które różnią się dodatkowo kształtem, powłoką, wypełnieniem a nawet wagą.

Powiększanie pośladków implantami

Rodzaje implantów pośladków

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, który w odniesieniu do wymagań pacjenta, dobierze odpowiedni rozmiar i materiał wykonania. Najbardziej trwałe implanty są wykonane z twardego silikonu, które również zabezpieczają przed ryzykiem wycieku, a jednocześnie powodują, że pośladek wygląda na bardzo jędrny. Niestety z czasem się odkształcają i twardnieją. Mniej wytrzymałe są implanty wypełnione solą fizjologiczną lub żelowe. Może się zdarzyć, iż ich powierzchnia ulegnie przerwaniu, czego wynikiem będzie wyciek zawartości do tkanek. Do dyspozycji pacjenta są implanty owalne i okrągłe. Powłoki implantów są teksturowane i gładkie.

Zabieg powiększania pośladków implantami

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg umieszcza implanty pomiędzy mięśniem pośladkowym średnim i wielkim lub powięzią. Pooperacyjne blizny znajdują się w bruździe międzypośladkowej, więc z czasem będą prawie niewidoczne. Tak naprawdę chirurg ma do wyboru kilka metod cięcia. Jeśli wykona cięcie w okolicach kości guzicznej, będą widoczne blizny. Jeśli będzie ciął w bruździe międzypośladkowej narazi pacjentkę na zdecydowanie częściej, pojawiające się przy tej metodzie, infekcje, które wydłużają czas gojenia się ran.

Zabieg jest bardzo inwazyjny, więc rekonwalescencja rządzi się swoimi prawami:

  1. Przez pierwszy tydzień po operacji należy ograniczyć chodzenie, poruszanie się.
  2. Przez około dwa tygodnie od zabiegu nie powinno się siadać.
  3. Po około 10 dniach należy udać się do lekarza na zdjęcie szwów.

Rekonwalescencja po zabiegu:

  • Pierwszy etap rekonwalescencji trwa kilka tygodni, ale nawet do pół roku należy nosić specjalną bieliznę uciskową.
  • Pacjent będzie odczuwał ból, który można zniwelować lekami przeciwbólowymi.
Ewentualne komplikacje po zabiegu to:
  • Stwardnienie implantu
  • Przesunięcie implantu
  • Odkształcenie implantu
  • Odrzucenie implantu
  • Stany zapalne, infekcje
  • Wyciek zawartości implantu
  • Blizny pozabiegowe

I co najważniejsze - niestety, ale  z czasem implanty należy wymienić na nowe. Nie jest to operacja, której efekt jest jeden na całe życie. Poza zużyciem implantu, należy wziąć pod uwagę wiotczenie skóry, związane z upływającym czasem.

Powiększanie pośladków implantami - kliniki chirurgii plastycznej: