Rezydencja Live


ul. Miodowa 6
83-200 Okole
k/Starogardu Gdańskiego
tel.: +48 58 53 650 50
tel.:
+48 667 569 127
info@rezydencjalive.pl
www.rezydencjalive.pl

 

Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze Prywatna Klinika Leczenia Bólu

Witamy w Rezydencji Live

Rezydencja Live jest największą i najnowocześniejszą kliniką rehabilitacyjną na Pomorzu położoną w malowniczej okolicy w samym sercu Kociewia.  Centrum Lecznicze zajmuje się leczeniem przewlekłego i nagłego bólu, chorobami cywilizacyjnymi, rehabilitacją po udarach, wylewach, operacjach w luksusowej oprawie przy użyciu najnowocześniejszych  światowych hitów leczniczych.  Wykwalifikowana kadra medyczna, doświadczeni fizjoterapeuci oraz nowoczesna oferta zabiegowa to wizytówka Rezydencji Live. Zapewniamy indywidualne podejście do pacjenta, a także wysoką jakość i efektywność wykonywanych zabiegów.

Lokalizacja

Rezydencja Live znajduje się w pobliżu  Gdańska. Wokół obiektu wiodą piesze i rowerowe szlaki turystyczne oraz szlak wodny rzeki Wierzyca. To idealne miejsce dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, szukają pięknych widoków, chcą oddychać świeżym powietrzem. Każdy znajdzie tu dla siebie i swoich bliskich wspaniałe warunki do wypoczynku i regeneracji sił w luksusowym wydaniu. 

Rehabilitacja

Rezydencja Live to prywatna klinika rehabilitacji i odnowy biologicznej o wysokim standardzie usług. Zajmuje się leczeniem powszechnych w obecnych czasach, chorób cywilizacyjnych, takich jak ból, stres i powikłania po COVID-19. Oferta obejmuje zabiegi lecznicze z zakresu fizjoterapii, fizykoterapii oraz medycyny naturalnej.

Skuteczność wykonywanych zabiegów zapewnia wysokiej jakości sprzęt medyczny oraz wykwalifikowany personel, który tworzą lekarze specjaliści oraz fizjoterapeuci. To doskonałe miejsce dla każdego, kto chce poprawić stan swojego zdrowia.

Oferta lecznicza

LECZENIE:

Kręgosłupa

Urazów układu kostnego, więzadeł i stawów

Powikłań choroby zwyrodnieniowej i kręgosłupa

Lumbago, rwy kulszowej

Dyskopatii

Migrenowego

Reumatyzmu

Profilaktyka i dysfunkcja stóp

 

Najczęściej zgłaszają się do nas pacjenci z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, stawów obwodowych oraz problemami mięśniowymi – to właśnie na tym polu mamy najlepsze rezultaty w usprawnianiu.

Posiadamy także doświadczenie w pracy z pacjentami po urazach, z ograniczeniami ruchowymi, a także z bólem chronicznym.

Techniki manualne, które stosujemy u chorych obejmują pracę z mięśniami, powięziami, stawami, ale z układem neurologicznym. W ostatnim czasie bardzo płynne rozwija się u nas leczenie obrzęków.

 

REHABILITACJA:

Po udarze, wylewie

Neurologiczna

Kardiologiczna

Odechowa

Sportowa

Po operacjach ortopedycznych i złamaniach

Przedoperacyjna

Uaktywnienie osób starszych

Odnowa biologiczna z programem antystresowym 

Neurologiczna

Kardiologiczna

Odechowa

Sportowa

Po operacjach ortopedycznych i złamaniach

Przedoperacyjna

Uaktywnienie osób starszych

Odnowa biologiczna z programem antystresowym 

 

Stosujemy innowacyjne metody leczenia oraz zapewniamy dostęp do najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego:

Indiba activ

SIS (Super Indukcyjna Stymulacja)

Fala uderzeniowa

Laser wysokoenergetyczny BTL-6000 Hil Power

Elektroterapia (elektrostymulacja, prądy: DD, ID, INF-interferencyjne, Traberta, Tens)

Krioterapia

Ultradźwięki

Prądy

Lampa Sollux

Drenaż pneumatyczny

 

Harmonijnie wdrożyliśmy również ortopedię regeneracyjną w postaci ostrzykiwań osoczem bogatopłytkowym, kolagenem, czy kawasem  hialuronowym.

Szczególnie dobre efekty przynosi podawanie osocza, które indukuje w organizmie pacjenta procesy naprawcze.

Dzięki temu w zmienionych chorobowo lub uszkodzonych tkankach następuje szybszy proces regeneracji. Osocze bogatopłytkowe ma bardzo szerokie spektrum zastosowań w ortopedii:

- przyspieszenie zrostów kostnych,

- redukcji zwyrodnień,

- schorzeń chrzęstno-stawowych,

- skutków zwapnienia/ naderwania w obrębie mięśni i więzadeł, itd. 

 

PAKIET ORTOPEDYCZNO-TERAPEUTYCZNY

Dedykowany osobom ze schorzeniami narządu ruchu takimi jak:

- zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i dyskopatii,

- zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych  i biodrowych,

- zespół bolesnego barku,

- schorzenia reumatoidalne,

- stany po zabiegach endoprotezoplastyki stawów biodrowych, kolanowych i barkowych,

- stany po operacyjnym leczeniu dyskopatii i/lub stenozy kanału kręgowego

- choroby ścięgien/entezopatie np. łokieć tenisisty, kolano skoczka, ostroga piętowa

 

PAKIET NEUROLOGICZNY

Dedykowany pacjentom po uszkodzeniu ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego , po zakończonym leczeniu tzw. „ostrej fazy” choroby: pacjenci po udarach mózgu, urazach mózgu, uszkodzeniach nerwów obwodowych . Celem fizjoterapii neurologicznej jest terapia zaburzeń funkcji ruchowych i przywrócenie utraconej funkcji w stopniu maksymalnie możliwym.

 

PAKIET USPRAWNIAJĄCY

Kierowany do osób, które chcą polepszyć obecny stan zdrowia poprzez zastosowanie kompleksowej fizjoterapii oraz walorów klimatycznych uzdrowiska.

 

TURNUSY REHABILITACYJNE I LECZNICZE

Rezydencja Live organizuje turnusy rehabilitacyjne 7,10, 14 dniowe, które obejmują:  

Konsultacje lekarską oraz fizjoterapeutyczną

7-10 zabiegów dziennie

pełne wyżywienie

nielimitowany dostęp do Strefy SPA i Wellenss

nocleg w luksusowych pokojach

spotkania z kulturą

 

TERAPIA DŹWIĘKIEM 

To stymulacja wibroakustyczna, która oddziałuje na psychikę i ciało człowieka poprzez instrumenty idiofoniczne. Ze względu na głęboko relaksujące działanie, masaż pomaga uporać się ze stresem, lękiem przemęczeniem, stanami obniżonego nastroju  i negatywnymi emocjami. Poprawia zdolność koncentracji, wzmacnia pamięć  i siły psychiczne, a zwłaszcza pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Drgania przenikają i masują ciało rozprzestrzeniając się koncentrycznymi falami.

AKUPUNKTURA

Akupunktura jest to metoda terapii rozmaitych schorzeń za pomocą nakłuwania specjalnymi igłami ciała pacjenta. Podstawowym założeniem akupunktury jest to, że obszary na skórze powiązane są z poszczególnymi narządami wewnętrznymi, zatem stymulacja skóry za pomocą igieł w danym obszarze przyniesie ulgę w określonym stanie chorobowym.

MOKSOTERAPIA

Lekarze często zalecają stosowanie moksoterapii w połączeniu z klasyczną akupunkturą. Takie zabiegi są wyjątkowo skuteczne u pacjentów borykających się z problemami takimi jak bóle głowy, bóle stawów, bóle kręgosłupa, napięcia mięśniowe, nerwobóle, ale także w chorobach skóry czy chorobach układu trawiennego. 

BAŃKI SZKLANE

Terapia bańkami poprawia krążenie krwi i usprawnia działanie układu odpornościowego. Stawianie baniek na plecach pomaga rozprawić się z przeziębieniem, grypą, zapaleniem oskrzeli i płuc. Przynosi ulgę również podczas ataków astmy. W okolicy lędźwi lub krzyża – zmniejsza objawy rwy kulszowej oraz uśmierza ból przy zwyrodnieniach kręgosłupa. Osoby cierpiące na nerwobóle poczują ulgę, gdy umieszczą bańki wzdłuż kręgosłupa.

GABINETY

Oferujemy swoim Gościom 14 pokoi do zabiegów oraz oddzielny gabinet do manicure, pedicure i kosmetyki twarzy. Gabinety są odpowiednio dostosowane do typów zabiegów, subtelnie oświetlone i komfortowo wyposażone. Nie brakuje tu naturalnych detali jak drewno czy kamień, wszystkie wnętrza utrzymane są w stonowanych kolorach. 

Nasza oferta to innowacyjne zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała, masaże i niezwykłe rytuały inspirowane pięknem Orientu.

Przy dźwiękach kojącej muzyki traci się tutaj poczucie czasu. Dbałość o detale i piękne elementy dekoracyjne sprawiają, że każdy z gabinetów ma inną atmosferę i charakter. Wysmakowane i stonowane wnętrza zapewniają poczucie harmonii i spokoju.

Spragnionym egzotycznych wrażeń polecamy masaż Kobido, Lomi Lomi oraz masaż gorącymi kamieniami, czy stemplami ziołowymi. 

 Wyjątkowa aranżacja gabinetu stwarza relaksującą atmosferę, dzięki której masaż to niezapomniana uczta dla wszystkich zmysłów. Kolorystyka i wystrój charakterystyczny dla kultury Wschodu nadają naszym gabinetom unikalnego nastroju, który doskonale współgra z charakterem oferty.

Proponujemy również masaże twarzy i głowy, które przywracają równowagę nie tylko ciała, a także ducha i umysłu. Chcąc, aby Goście czuli się tu wyjątkowo w naszej ofercie znajdują się ponadto m in. peelingi, maski i terapie ciepłymi kamieniami, a także masaże klasyczne  i wiele innych zabiegów pielęgnacyjnych ciała i twarzy.

Wszystkie zabiegi wykonywane są z właściwą oprawą. Dobieramy odpowiednia muzykę, nutki zapachowe i wystrój gabinetów. Znajdują się w nich żywe kwiaty i zapalone świece. To wszystko sprawia, że rytuały przynoszą spodziewany efekt.

TERAPIA TLENEM

Terapia tlenowa w komorze normobarycznej to recepta na długowieczność, która pozwoli w krótkim czasie nabrać pokłady nowych sił i wzmocnić organizm.

Komora normobaryczna to pomieszczenie ciśnieniowe, w którym panują idealne warunki dla zdrowia i urody.  

Jest to innowacyjny i skuteczny sposób, którego głównym zadaniem jest  dostarczenie tlenu przy pomocy podwyższonego ciśnienia do 1500 hPa z większą zawartością dwutlenku węgla w celu dotarcia  do wszystkich komórek ciała.


 

Dla naszych najbardziej wymagających gości przygotowaliśmy szereg udogodnień, które pozwolą pełna piersią czerpać radość z pobytu.

Nasze udogodnienia

Luksusowe gabinety terapeutyczne

Bar / Coffe Bar

Sala Restauracyjna

Wellness & SPA

Kaplica

Kosmetolog / Fryzjer

Sala koncertowa

Biblioteka

Sala Fitness

Sala Rehabilitacyjna

Komora Normobaryczna

6 ha terenów zielonych z dostępem do rzeki

SPA & WELLENSS

To najcenniejsza perełka naszego kompleksu. Wyjątkowe wnętrza, nowoczesny sprzęt oraz profesjonalny i wykfalifikowany zespół to połączenie, które zagwarantuje doskonały komfort i relaks każdemu kto poszukuje odprężenia i poprawy samopoczucia.

BASEN

Do dyspozycji Gości oddaliśmy basen z przeciwprądem i wodospadem. Tutaj możesz się unosić na tafli  wody, w otoczeniu feerii świateł i przy dźwiękach relaksującej muzyki. Otulająca ciało ciepła woda odpręża cały organizm, wprowadza w głęboki  relaks przypominający stan nieważkości. Dzięki kąpieli można poprawić krążenie, usprawnić narządy ruchu, znacznie złagodzić bole reumatyczne i mięśniowe. Zanurzenie się w ciepłej wodzie to sposób na idealny wypoczynek po intensywnym wysiłku fizycznym, podniesienie odporności organizmu na infekcje oraz uspokojenie i zmniejszenie wszelkich napięć psychicznych.

SAUNY I ŁAŹNIE

Rezydencja Live oferuje w jednym miejscu sauny i łaźnie, basen oraz oazę relaksu gdzie można odpocząć w promieniach słonecznej polany lub jodu przy tężni solankowej. Połączenie to pozwala pełną piersią  czerpać z zamkniętych  w kompleksie bogactw.

Świat saun i łaźni przeniesie Cię do krainy relaksu i odprężenia. Pozwoli na pozbycie się stresu, napięcia i zmęczenia, dając uczucie błogiego odpoczynku. Nie tylko cudownie odświeży skórę, ale również leczniczo wpłynie na cały organizm. W krainie tej każdy znajdzie coś stworzonego specjalnie dla siebie.

Poza tradycyjną suchą i bardzo gorąca sauną fińską, proponujemy również delikatną saunę infrared, z której chętnie korzystają zwolennicy bardziej umiarkowanej temperatury i wilgotności, ma działanie lecznicze i stosowane jest w rehabilitacji. Sauna parowa wspaniale wpływa na cały organizm. Dzięki seansom aromaterapeutycznym oraz inhalacyjnym można zadbać o odporność i oddychać pełną piersią.

TĘŻNIA ORAZ GROTA LODOWA

Odpowiednie schłodzenie ciała po gorących seansach w łaźniach to integralna część terapii.

Działanie lecznicze inhalacji bardzo korzystnie wpływa na układ nerwowy, a także działa stymulująco na pracę układu odpornościowego. Seanse oddechowe w tężni są także zalecane w chorobach tarczycy i schorzeniach alergicznych skóry. 

STREFA WYPOCZYNKU

Po relaksie w części wellness w okresie letnim zapraszamy do zewnętrznej strefy wypoczynku. Przy dźwiękach łagodnej, relaksacyjnej muzyki można pozwolić sobie na chwilę wyciszenia, a nawet krótką drzemkę. Dodatkowo pobyt można urozmaicić  słoneczną kąpielą. Wystarczy skorzystać z przestronnego tarasu.

Bez względu na porę roku i panującą pogodę goście mogą skorzystać z sauny i jacuzzi zewnętrznego.

BEAUTY SALON

Beauty salon to gabinet kosmetyczny i salon fryzjerski, w którym odbywają się zabiegi na twarz, dłonie i stopy, a także usługi fryzjerskie.  Salon  urządzony jest w stylu Glamour, w którym dominuje biel, która połączona z czystą, nowoczesną linią mebli  daje poczucie spokoju i porządku. Salon dysponuje też dodatkowym wyjściem, dzięki któremu mamy bezpośredni kontakt z naturą.

BIBLIOTEKA

Do dyspozycji jest przestronna biblioteka i czytelnia, która daje poczucie relaksu i wyjątkowości, bliskości z wiedzą i nauką. 

Biblioteka  jest idealnym miejscem na kuluarowe rozmowy biznesowe, daje poczucie relaksu w otoczeniu książek o różnorodnej tematyce.

Z filiżanką kawy lub gorącej czekolady można oddać się lekturze albumów, aktualnej prasie oraz książkom dla dorosłych i dzieci. W bibliotece można również skorzystać z bogatego zbioru popularnych łamigłówek, gier planszowych i towarzyskich oraz zagrać w bilard. 

KAPLICA

Rezydencja Live posiada własną kaplicę, w której można się oddać w ciszy i spokoju modlitwie. W każdą sobotę nasi Goście uczestniczą we mszy świętej, podczas której mogą  skorzystać z sakramentów świętych.

Pokoje oraz Serwis

Przestronne i wygodnie urządzone wnętrza obiektu toną w ciepłym świetle dzięki czemu mamy wrażenie połączenia z naturą.

Goście mogą korzystać z kanałów telewizji  w języku niemieckim i angielskim oraz dostępu do Internetu. Każdy pokój ma komfortowo urządzoną łazienkę, zestaw kosmetyków, czajnik i płaszcze kąpielowe do dyspozycji. 

Atmosferze relaksu sprzyjają również duże balkony, wyposażone w wygodne meble do wypoczynku.

Oferujemy pokoje jednoosobowe typu VIP i standard. Dla gości ceniących sobie większą przestrzeń wypoczynku oferujemy pokoje dwuosobowe standard i standard Plus oraz przestronne apartamenty typu Studio. 

APARTAMENT ZŁOTY

Posiada całkowicie ekskluzywne wnętrze. Apartament składa się z dwóch oddzielnych stref komfortu. Nowoczesny, elegancki styl łączy się z funkcjonalnością oraz pięknem ukrytym w detalach. Wyjątkowa sypialnia to połączenie luksusu i prywatności z otwartą strefą kąpielową, która zawiera jacuzzi. Salon z kominkiem i kanapą. Duże i panoramiczne okna dostarczają światło przez cały dzień, umilając tym samym pobyt. Apartament posiada też taras z widokiem na malowniczą okolicę.

APARTAMENT CZERWONY

Nowoczesny  i jasny, dwupokojowy Apartament Czerwony to idealne miejsce dla osób ceniących wypoczynek w warunkach komfortu i luksusu. Apartament składa się z eleganckiego pokoju wypoczynkowego, przytulnej sypialni, wygodnej łazienki z wanną i prysznicem oraz oddzielnej toalety. 

APARTAMENT BIAŁY

Składa się z dwóch przestronnych  i nowocześnie urządzonych pomieszczeń, które składają się z przytulnej sypialni z kominkiem oraz elegancko umeblowanego pokoju dziennego. Każe pomieszczenie apartamentu posiada telewizor oraz stylowe meble.

Bliskość natury, malownicze widoki, rzadkie gatunki roślin i zwierząt objęte ochroną programu Natura 2000 to powszedni widok z naszych apartamentów.

POKOJE STANDARD

Zaprojektowane w nowoczesnym stylu pokoje jedno- lub dwuosobowe o wysokim standardzie wykończenia, dostępne w trzech wersjach: z pojedynczym łóżkiem, oddzielnymi łóżkami lub jednym łóżkiem typu King Size, wszystkie z wygodnym materacem oraz dostępem do przestronnej łazienki. Pełny widok na naturę, który wraz z wygodnym fotelem oraz biurkiem pozwoli pogodzić pracę z odpoczynkiem, sprawiają, że odnajdą w nich nasi Goście wyjątkowy komfort. Pomieszczenia są bardzo jasne i wypełnione ciepłym światłem.  

RESTAURACJA

Własne wyroby  - wędliny, ryby, sery oraz ciasta

W Rezydencji Live serwowana jest wyśmienita kuchnia, oparta na produktach pochodzących od lokalnych dostawców i własnych upraw.

Na terenie obiektu znajduje się też wędzarnia, w której przygotowywane są na bieżąco  tradycyjne wyroby: wędliny, ryby oraz sery.  

Śniadania i kolacje podawane są w formie bufetu, obiad w wersji serwowanej na półmiskach.

Raz w tygodniu organizowany jest dla naszych Gości „wieczór z kulturą” z muzyką na żywo podczas, którego serwowana jest wyśmienita kolacja w formie szwedzkiego bufetu.

RECEPCJA

Recepcja jest zlokalizowana tuż przy wejściu, czynna jest przez siedem dni w tygodniu. Doświadczony personel posługujący się trzema językami obcymi, zapewnia maksymalnie sprawną i profesjonalną obsługę.

Lobby hotelowe jest również idealnym miejscem pracy i odpoczynku przy pysznej kawie  i ciastku z własnego wypieku.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

REZYDENCJA LIVE
CENTRUM REHABILITACYJNO-LECZNICZE
PRYWATNA KLINIKA LECZENIA BÓLU
UL. MIODOWA 6
83-200 OKOLE K/ STAROGARDU GDAŃSKIEGO
POLSKA

TEL. +48 58 536 50 50
EMAIL: INFO@REZYDENCJALIVE.PL

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej