Strona główna» Blog

Artykuły o zdrowiu, urodzie, leczeniu i medycynie. Blog turystyki medycznej.

Wiedzieć, rozumieć to świadomie i z korzyścią wybierać. W przystępnej formie artykułów przybliżymy Państwu najnowsze odkrycia medyczne, nowe metody leczenia. Będziemy informować o nowinkach z rynku turystyki medycznej. Jak i gdzie się leczyć nie będą już pytaniami pozostawionymi bez odpowiedzi.

Zapraszamy do lektury. Zapraszamy do podróży ścieżkami nowinek medycznych i atrakcji turystycznych.

 

 • Medycyna

  Potrzebujesz dużego zbiornika, z którego ciekły azot nie odparuje przez dłuższy czas? A może raczej niewielkiego pojemnika, dzięki któremu będziesz mógł przeprowadzać pokazy z tą substancją? Przechowywanie ciekłego azotu nie jest prostą kwestią bez naczynia dostosowanego do jego wymagań fizykochemicznych. »

 • Zdrowie

  Czym jest reishi? Reishi, znane również jako lakownica żółtawa lub Ganoderma lucidum, to grzyb o długiej historii stosowania w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Ten niezwykły grzyb rośnie na martwych lub umierających drzewach liściastych, takich jak dąb czy klon, głównie w Azji, ale także w Europie i Ameryce Północnej.  »

 • Informacje

  Sterylizacja narzędzi medycznych to absolutna podstawa w każdym gabinecie medycznym.  Dlatego właśnie tak istotny jest odpowiedni wybór środków, metod i opakowań do sterylizacji. A w przypadku tych ostatnich, mamy do czynienia z dwoma najpopularniejszymi opcjami: rękawami i torebkami do sterylizacji. Która z nich jest lepsza? Na, które produkty postawić? Podpowiadamy! »

 • SPA w górach

  Pobyt w hotelu SPA budzi jednoznaczne skojarzenia z najwyższą formą relaksu i wypoczynku. W Polsce nie brakuje godnych polecenia obiektów, które – wbrew pozorom – nie są przeznaczone tylko dla par. W takich hotelach coraz chętniej zatrzymują się też rodziny z dziećmi, które doceniają pełną dostępność komfortowych atrakcji oraz położenie w najpiękniejszych regionach naszego kraju. »

 • SPA

  Wiele par regularnie szuka okazji do wspólnego wyjazdu, który sprzyja odpoczynkowi, oczyszczeniu głowy i nacieszeniu się sobą. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, rozwija się trend turystyki weekendowej, która bazuje na ofertach pobytowych hoteli SPA. Takich obiektów jest sporo, ale istnieją między nimi istotne różnice między innymi w zakresie standardu pobytu czy lokalizacji.  »

 • Leczenie

  Wszechobecna elektronika, cyfryzacja wielu dziedzin sprawia, że możemy coś uzyskać szybciej i łatwiej. Podobnie jest w przypadku zagadnień medycznych. Cyfryzacja przyniosła wiele dobrego, w tym wprowadzenie całej historii chorobowej do komputera oraz możliwość wystawiania e-recept. Sprawdź, czym jest e-recepta i dlaczego mówi się o wykluczeniu cyfrowym pacjentów! »

 • Leczenie niepłodności

  U blisko połowy par, bezskutecznie starających się zajść w ciążę, za niepłodność odpowiada czynnik męski. Przyczyną problemów mogą okazać się bowiem nieprawidłowe parametry nasienia. Badaniem pozwalającym ocenić męską płodność jest badanie nasienia. Jak ono przebiega i jak mężczyzna powinien się do niego przygotować? Przeczytaj! »

 • Dermatologia

  Niepokojące objawy skórne najlepiej skonsultować z dermatologiem. Częstą diagnozą stawianą pacjentom zgłaszającym się do lekarza z uporczywym świądem i charakterystycznymi zmianami skórnymi jest AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. Więcej o charakterystycznych objawach tej alergicznej choroby przewlekłej oraz możliwościach jej leczenia przeczytasz w tym artykule. »

 • Zdrowie

  Zima to czas, kiedy lodowiska i zamarznięte akweny przyciągają miłośników łyżew i hokeja, jednak każda poślizgnięcie się czy upadek może mieć poważne konsekwencje. Wiedza o tym, jak udzielić pierwszej pomocy osobom, które doznały urazu na lodzie, jest niezbędna, aby zapobiec długotrwałym skutkom zdrowotnym i nawet uratować życie »

 • Zdrowie i uroda

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działają lasery wykorzystywane w medycynie? Jakie są ich rodzaje i jakie mają zastosowania? Czy są bezpieczne i skuteczne? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, przybliżając Ci zasady działania laseroterapii oraz jej zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. »

 • Zdrowie

  Lekarze ze Skawiny to specjaliści którzy są tam dla Ciebie, służą pomocą i wsparciem zarówno podczas rutynowych kontroli zdrowia, jak też podczas walki z chorobami. Profesjonaliści pracujący w przychodniach w Skawinie dają nam możliwość poczuć się bezpiecznie oraz zadbać o nasze zdrowie na najwyższym poziomie dostępnej medycyny. »

 • Turystyka i zwiedzanie

  Ceramika bolesławiecka to nie tylko aspekt funkcjonalności, ale przede wszystkim piękno i wdzięk każdego wyrobu. Z porcelany z Bolesławca wykonane są jedne z najpiękniejszych kompletów stołowych, talerzy deserowych czy filiżanek do kawy. To doskonałe połączenie zawodowego rzemiosła i najwyższej jakości surowców, które sprawiają, że te produkty podbijają serca milionów osób na całym świecie. »

 • Zdrowa żywność

  Zanurzmy się w fascynujący świat wiśni i czereśni uprawianych na własnej działce. Wybór odmiany, która najlepiej sprawdzi się w naszym ogrodzie to niełatwe zadanie – trzeba przecież uwzględnić wiele aspektów! Czy zależy nam na doskonałym smaku owoców, czy może na ich pięknym wyglądzie? »

 • Uroda

  Rozstępy pojawiają się u wielu ciężarnych kobiet. Dlatego warto jak najwcześniej wdrożyć działania, które pozwolą nam zminimalizować ryzyko ich powstawania. W tym celu warto stosować odpowiednią dietę, nawodnienie, pamiętać o aktywności fizycznej, a także nawilżać skórę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych kremów na rozstępy w ciąży. Który jednak wybrać? »

 • Okulistyka

  W dzisiejszych czasach laserowe leczenie wad wzroku jest już powszechne. Technologia ta, znana jako laserowa korekcja wzroku, jest stosowana w okulistyce do leczenia różnych zaburzeń wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. W tym artykule przyjrzymy się bliżej wykorzystaniu laserów w okulistyce i jakie wady wzroku są nimi korygowane. »

 • Okulistyka

  Osoby w podeszłym wieku często skarżą się na pojawiające się problemy ze wzrokiem. Wynika to z genetyki oraz samego procesu starzenia się organizmu. Jedną z najczęściej występujących dolegliwości jest starczowzroczność. Czy wiesz jednak z jakimi jeszcze problemami okulistycznymi zmagają się seniorzy? Oto trzy najpopularniejsze schorzenia wzroku osób starszych! »

 • Kursy

  Fizjoterapeuta to specjalista, który pomaga w utrzymaniu, poprawie lub przywróceniu sprawności ruchowej organizmu. Do głównych zadań fizjoterapii można zaliczyć między innymi łagodzenie dolegliwości bólowych, korygowanie wad postawy oraz przywracanie sprawności po różnego rodzaju urazach. »

 • Stomatologia

  Rany od aparatu ortodontycznego to problem, z których może doświadczyć osoba, która go nosi. Aparat pomaga korygować wady zgryzu, jednak może zahaczać o wrażliwą śluzówkę jamy ustnej i powodować drobne ranki, które z czasem mogą stać się podłożem stanu zapalnego. Dlaczego trzeba leczyć rany od aparatu ortodontycznego? Jakie metody stosować? Sprawdź! »

 • Informacje

  Aby zapobiec nieplanowanej ciąży i nie dopuścić do zapłodnienia, wiele kobiet decyduje się na zażycie tabletki po, która w Polsce jest dostępna wyłącznie na receptę. W aptekach można znaleźć obecnie dwa preparaty, które hamują owulację i wywołują utrudniające zapłodnienie zmiany w endometrium. Mowa o Escapelle i EllaOne.Który środek warto zażyć i jakie są różnice między nimi?  »

 • Zdrowie

  Możliwość wygrzania się w gorącej wodzie jest jedną z najprzyjemniejszych wizji nachodzących nas w okresie jesienno-zimowym. Nic prostszego - wystarczy odwiedzić gorące źródła w Polsce. Choć mogą się kojarzyć z propozycją tylko dla osób mających problemy zdrowotne, to w rzeczywistości są jak najbardziej dostępne również dla ludzi młodych, w sile wieku, z doskonałą kondycją fizyczną. »

 • Stomatologia

  Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważną rolę w układzie jamy ustnej pełni uzupełnienie jej ewentualnych braków. Długo utrzymujące się luki mogą prowadzić do wielu niechcianych konsekwencji w wyglądzie. Implanty to metoda uzupełnienia braków zębowych, którą pacjenci wybierają najczęściej. Chwalą je za wysoką jakość wykonania, komfort użytkowania oraz estetykę. »

 • Medycyna estetyczna

  Sky Clinic to klinika medycyny estetycznej oferująca swoim klientom szereg różnego rodzaju zabiegów. Jej placówki znajdują się w Warszawie oraz we Wrocławiu. Pracownikami Sky Clinic są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą z zakresu medycyny estetycznej i przeszczepu włosów.  »

 • Uroda

  Rynek produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych stale rozwija się. Niezależnie od typu cery, mamy pewność, że znajdziemy krem, który będzie odpowiadał na wszelkie potrzeby skóry, zwłaszcza tej na twarzy. Jednym z najbardziej uniwersalnych kosmetyków ostatnich lat  jest krem z ceramidami. Czemu zawdzięcza tak wielką popularność? »

 • Informacje

  Czym jest i w czym może pomóc medyczna marihuana? Kiedy warto podjąć się terapii medyczną marihuaną? Gdzie kupić marihuanę leczniczą? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.  »

 • Zdrowie

  Sezon grillowy zazwyczaj kojarzy się nam z siedzeniem w ogrodzie, rozpalaniem grilla i pieczeniem kiełbasek. Wiele osób uważa, że potrawy z grilla są zdrowe, ale czy tak jest naprawdę? Niekiedy na takich grillowych spotkaniach je się dużo, a potem zaczynają pojawiać się problemy ze wzdęciami, zgagą albo gazami. Co może pomóc na wyżej wymienione problemy? »

 • Stomatologia

  Chcesz cieszyć się pięknym, białym uśmiechem? Oczywiście, że tak! Jednak same chęci zdecydowanie nie wystarczą… Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej. Jak na co dzień dbać o higienę zębów, dziąseł i języka? O czym należy pamiętać? Między innymi na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. »

 • Zdrowie

  Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) to zespół objawów będących wynikiem długotrwałego poszerzenia naczyń żylnych, przez które dochodzi do wzrostu ciśnienia żylnego. Typowe objawy PNŻ to m.in. obrzęki nóg, żylaki, bóle goleni czy kurcze mięśni. Chorobie tej można jednak zapobiec, stosując odpowiednią profilaktykę. Jak zapobiegać żylakom i przewlekłej niewydolności żylnej? Odpowiadamy! »

 • Zdrowie

  Hasło jesteś tym co jesz, jest wszystkim dobrze znane, równie ważne jednak powinno być hasło jesteś tym czym oddychasz, ponieważ jakość powietrza  jest równie ważna jak dobre i wartościowe odżywianie. Warto zadbać o to czym oddychamy, chociażby we własnym domu.  »

 • Informacje

  Bariery architektoniczne to wszystkie utrudnienia w budynku i jego okolicy, które ograniczają osobom z niepełnosprawnościami możliwość swobodnego poruszania się.  Usunięcię części z nich wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego warto skorzystać z dofinansowania PFRON dla osób niepełnosprawnych. Co obejmuje i jak się o nie starać? »

 • Diagnostyka i badania

  Badanie przeprowadzane przy pomocy aparatu to tomografii komputerowej jest jednym z najbardziej znanych, zaraz obok rezonansu magnetycznego, badań obrazowych. Co warto wiedzieć o takim badaniu, jakie są zalecenia do wykonania tomografii komputerowej i jak się do niej przygotować? Wyjaśniamy! Zostańcie z nami do końca! »

 • Zdrowie

  Pleśniawki u dzieci występujące na języku i w innych obszarach jamy ustnej to bardzo częsta dolegliwość. Mniejsze pleśniawki mogą nie sprawiać dyskomfortu, jednak z czasem, wraz z rozwojem stanu zapalnego, stają się przeszkodą na co dzień. Jakie są przyczyny powstawania pleśniawek? W jaki sposób się ich pozbyć? »

 • Leczenie niepłodności

  Badania prenatalne pozwalają kontrolować stan zdrowia dziecka już na etapie życia płodowego oraz umożliwiają wczesne wykrycie wad rozwojowych, co stwarza szansę leczenia jeszcze w trakcie ciąży lub bezpośrednio po urodzeniu. Jakie testy są dostępne w Polsce? »

 • Informacje

  Podczas wyjazdów za granicę warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Polacy mogą też wyrobić kartę EKUZ. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy kupowanie osobnej polisy ma sens. Jak działa EKUZ? Czy ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne? »

 • Zdrowie

  Suplementy diety uzupełniają niedobory witamin i składników odżywczych, a co za tym idzie pozytywnie wpływają na odporność organizmu. Jakie suplementy są najlepsze na odporność? O czym pamiętać w przypadku ich przyjmowania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule. »

 • Stomatologia

  Odpowiedzialny rodzic uczy swoje dzieci już od najmłodszych lat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zanim pojawi się pierwszy ząbek, przemywamy dziąsełka, a gdy ząbki zaczynają się pojawiać, używamy specjalnych szczoteczek. Dziecko w wieku przedszkolnym ma już praktycznie pełne uzębienie, o które powinno skrupulatnie dbać. »

 • Informacje

  Podczas wideokonsultacji lub teleporady lekarz może wystawić L4 online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wiele stanów chorobowych często uniemożliwia nam skorzystanie ze stacjonarnej wizyty, przez co niejednokrotnie przynajmniej w pierwszych dniach choroby, aby usprawiedliwić nieobecność w pracy, musieliśmy brać urlop. Jak działa L4 online? Podpowiadamy. »

 • Zdrowie

  W sezonie jesienno-zimowym jesteśmy szczególnie narażeni na rozwój infekcji, które szerzą się drogą kropelkową. O swój organizm powinniśmy dbać przez cały rok, zapewniając sobie odpowiednią dawką ruchu, dietę i suplementację. Mamy jednak pewne możliwości zapobiegania rozwojowi choroby. Jakie? Podpowiadamy. »

 • Medycyna estetyczna

  Wybór odpowiedniego urządzenia do profesjonalnych zabiegów w Twoim salonie jest niezwykle ważny! Niezawodne i proste w obsłudze urządzenie zapewni Tobie i Twoim pracownikom komfort pracy oraz najlepsze efekty wykonywanych usług. Co jest istotne przy wyborze kombajnu kosmetycznego? »

 • Zdrowie

  Osoby będące nosicielami niektórych mutacji genetycznych są obciążone zwiększonym ryzykiem zachorowania na nowotwory złośliwe. W szczególności korelację tę widać w odniesieniu do raka jajnika, piersi oraz jelita grubego. Dzięki badaniom genetycznym możliwa stała się wczesna identyfikacja takich pacjentów. »

 • Stomatologia

  Decyzja o wyborze lekarza stomatologa i kliniki dentystycznej powinna być dobrze przemyślana. Warto poświęcić odrobinę czasu na poszukiwania doświadczonego specjalisty oraz dokonanie analizy czynników, które mają znaczący wpływ na ostateczne rezultaty czy komfort leczenia zębów. »

 • Okulistyka

  Czas pomiędzy zdiagnozowaniem zaćmy, a operacją jej usunięcia jest kluczowy, aby nie dopuścić do powikłań, rozwoju innych chorób oczu czy nawet całkowitej utraty widzenia. Ponieważ zaćma nabyta w większości diagnozowana jest u osób po 55. roku życia, czas oczekiwania na zabieg usunięcia zamglonej soczewki powinien być priorytetem, który zadecyduje o wyborze kliniki okulistycznej. »

 • Zdrowie

  Prywatny oraz refundowany przez NFZ transport medyczny to opcja, która ułatwia sprawowanie opieki nad osobą chorą i niesamodzielną. Dla wielu osób staje się wsparciem w codziennych czynnościach, a także pomocą w przypadku nagłych i zaplanowanych wizyt lekarskich.  »

 • Uroda

  Anemia, czyi niedokrwistość, jest jedną z najczęściej występujących chorób krwi. Najczęstszą przyczyną niedokrwistości jest niedobór żelaza biorącego udział w produkcji hemoglobiny. Jednym z objawów anemii jest nadmierne wypadanie włosów, które można leczyć na kilka sposobów. »

 • Okulistyka

  Zaćma, nazywana także kataraktą, jest niczym innym jak zmętnieniem soczewki, prowadzącym do utraty jej przejrzystości, a nawet do całkowitej utraty widzenia. Jest podstępną chorobą, która może rozwijać się całymi latami. Z jednej strony jest ona procesem nieodwracalnym, ponieważ nie cofnie się sama z siebie, z drugiej - jest całkowicie uleczalna. »

 • Stomatologia

  Implanty zębowe do nowoczesny i trwały sposób na uzupełnianie braków w uzębieniu. Obecnie jedną z najczęściej wybieranych protez stomatologicznych jest forma implantu zębowego. Jest to metoda, dzięki której uzupełnione mogą zostać zarówno pojedyncze braki uzębienia jak i całkowite bezzębie. »

 • Zdrowie

  Glutation to substancja wytwarzana przez wątrobę i obecna również w niektórych produktach żywnościowych, takich jak owoce, warzywa czy mięso. Jest znany przede wszystkim z odgrywania roli najsilniejszego przeciwutleniacza. Jako wyjątkowo wrażliwy związek, jego stężenie w organizmie szybko spada. Co zrobić, by do tego nie dopuścić i jeszcze zwiększyć jego ilość? »

 • Uroda

  Jeśli chodzi o domową depilację, opcji jest mnóstwo. Bez względu na to, czy Twoim celem są gładkie nogi i pachy, czy też pełna brazylijka, istnieją trymery, maszynki do golenia i zestawy do depilacji. Niestety, wszystkie te rozwiązania są tymczasowe, co oznacza, że po kilku dniach znów będziesz musiała się z nimi zmierzyć. Która opcja jest najskuteczniejsza? »

 • Zdrowie

  Chrapanie to problem milionów Polaków i występuje bez względu na wiek czy prowadzony tryb życia. Niestety, jest dolegliwością bardzo często bagatelizowaną, której nieleczenie w wielu przypadkach prowadzi do licznych, niepożądanych powikłań. Dlatego też przygotowaliśmy dla ciebie kilka skutecznych metod, dzięki którym możesz pozbyć się chrapania. »

 • Zdrowie

  Katar inaczej nieżyt nosa objawia się nie tylko wyciekiem wydzieliny, ale pojawiają się także inne symptomy. Katar może mieć charakter alergiczny bądź infekcyjny i w zależności od fazy dolegliwości, przybiera różne kolory i odmienną konsystencję. Co oznacza zielony, żółty lub brązowy katar i jak się go pozbyć? »

 • Zdrowie

  Niestety nie zawsze skuteczna dieta pozwala na trwałe zrzucenie zbędnych kilogramów. Bardzo często pojawia się efekt jojo, który powoduje wzrost masy ciała. Jakie są jego przyczyny i jak zapobiegać pojawieniu się efektu jojo? Czym jest efekt jojo? »

 • Zdrowie

  Dawne sposoby leczenia chorób psychicznych budzą grozę i zdumienie. Choć dziś większość z nich jest nie do pomyślenia, niektóre z nich, takie jak lobotomia, były stosowane jeszcze do niedawna. Co to jest lobotomia, kiedy ją wykonywano i czym została zastąpiona? »

 • Zdrowie

  Czy wiesz, że bieganie zwiększa wydolność serca, płuc i zmniejsza ryzyko zachowania na udar czy zawał? Lista korzyści wynikających z biegania jest długa. Na uwagę zasługuje również poprawa samopoczucia i redukcja stresu. Poznaj wszystkie korzyści płynące z uprawiania tego sportu. »

 • Zdrowie

  Witamina B12 ma bardzo duże znaczenie dla naszego organizmu. Pomaga na przykład w budowaniu czerwonych krwinek. Ponieważ nie jesteśmy w stanie sami wytworzyć tego składnika, musimy pozyskiwać go z pokarmów lub z suplementów. Powinniśmy robić to regularnie – nasz organizm nie jest w stanie długo magazynować dużej ilości witaminy B12. »

 • Zdrowie

  Skoro zwykła grypa najczęściej wiąże się z wysoką gorączką i suchym kaszlem, to czy jest w jakikolwiek sposób związana z grypą żołądkową, która objawia się przede wszystkim biegunką? Tego dowiesz się z naszego artykułu. »

 • Zdrowie

  Jako jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce wskazuje się choroby płuc. Do tej grupy zalicza się schorzenia o różnym przebiegu i rokowaniu. Mogą wywoływać je czynniki środowiskowe, genetyczne lub infekcyjne. Najbardziej znane chorób płuc to m.in. zapalenie płuc i przewlekła obturacyjna choroba płuc. Jakie najczęściej występują choroby płuc i w jaki sposób je rozpoznać? »

 • Stomatologia

  Na przestrzeni lat w leczeniu chorób wykorzystywano różne metody, które nie zawsze okazywały się w 100% bezpieczne dla pacjenta. Z tego względu w dalszym ciągu, pomimo o wiele większej świadomości lekarzy i środowiska, pacjenci zwyczajnie obawiają się. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku zdjęcia rentgenowskiego, które mogą nam zlecić lekarze z różnych specjalizacji. »

 • Zdrowie

  Kontuzje kolan są wpisane w życie każdego sportowca, ale nie tylko. Poważny uraz potrafi przekreślić karierę oraz w znaczącym stopniu utrudnić chodzenie i codzienne funkcjonowanie. Jednak na kontuzje narażone są na także osoby, które z profesjonalnym sportem mają niewiele wspólnego. »

 • Stomatologia

  Uśmiech to jedyna, niepowtarzalna wizytówka. Nic dziwnego, że wiele dzieci, jak i osób dorosłych decyduje się na założenie aparatu dentystycznego, który ma wspomóc walkę o piękne uzębienie. Jednak podczas noszenia aparatu może dojść do wielu podrażnień i ran błony śluzowej jamy ustnej, które stanowią idealne miejsce do rozwoju aft. Dowiedz się, jak sobie radzić z bolesnymi zmianami. »

 • Zdrowie

  Cukrzyca została zaliczona przez Organizację Narodów Zjednoczonych do epidemii XXI wieku, chociaż nie jest chorobą zakaźną. Z powodu jej powikłań co 6 sekund umiera człowiek. Jak tego uniknąć? W jaki sposób można obniżyć poziom cukru we krwi? »

 • Medycyna estetyczna

  Współczesna medycyna estetyczna oferuje nam wiele skutecznych i mniej inwazyjnych zabiegów poprawiających wygląd ciała. Jednym z nich jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela - laserowa liposukcja Endolift. »

 • Informacje

  Odtrucie organizmu to często niezbędny element walki z chorobą alkoholową. Aby jednak detoks przyniósł oczekiwane rezultaty, powinien być przeprowadzony w odpowiednich warunkach przez wyspecjalizowanego w tym zakresie lekarza. Dlatego szczególnie skuteczne jest odtrucie przeprowadzane w profesjonalnej klinice detoksykacji. »

 • Informacje

  Wszyscy rodzice chcą mieć zdrowe i szczęśliwe dzieci, dlatego zaraz po urodzeniu są poddawane wnikliwej ocenie lekarskiej. Niestety czasem już w brzuchu mamy diagnozuje się wady rozwojowe lub zaraz po przyjściu na świat okazuje się, że muszą zostać otoczone troskliwą opieką medyczną. W jakich sytuacjach neonatolog jest potrzebny? »

 • Ginekologia plastyczna

  Waginoplastyka jest zabiegiem operacyjnym, na który decyduje się coraz większa ilość kobiet w Polsce. Trudno się temu dziwić, gdyż aż 90% pań, które urodziły dzieci, wskazuje na znaczny dyskomfort pochwy po porodzie. Na czym polegają poszczególne zabiegi? Jakie są ich wskazania i przeciwwskazania? Dowiedz się już teraz. »

 • Trychologia

  Gdy skóra głowy nieprzyjemnie swędzi, piecze, dodatkowo jest zaczerwieniona, pęka i łuszczy się, konieczne jest ustalenie przyczyny tych dolegliwości. Bardzo często powodem są choroby, które mogą prowadzić do nasilonego wypadania włosów i łysienia. Swędzenie skóry głowy jest dość powszechnym objawem. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy świąd jest silny i nawracający. »

 • Informacje

  Niezależnie od tego czy aktualnie panuje epidemia, czy nie, każda osoba dbająca o swój wygląd zewnętrzny chce prezentować się wciąż schludnie i atrakcyjnie. Nakaz noszenia maseczek na twarz w miejscach publicznych wymusza pewne standardy. Wówczas jednym z lepszych wyborów będzie użycie czarnej maski na twarz, która oprócz tego, że wygląda estetycznie, posiada też inne zalety. »

 • Zdrowie

  Dzisiaj, pragniemy przedstawić sprawdzone sposoby na spalanie tkanki tłuszczowej. To popularne formy aktywności fizycznej, które pozwolą Ci chudnąć w dobrym tempie – pod warunkiem, że jednocześnie zadbasz również o zbilansowaną, zdrową i pełnowartościową dietę. »

 • Artykuł sponsorowany

  Wydaje się, że na temat alkoholu powiedziano już wszystko, a my doskonale znamy nie tylko najważniejsze informacje na jego temat, ale również sposoby na to, aby uniknąć konsekwencji jego nadużycia, czyli popularnego kaca. Niestety często okazuje się, że praktyka mija się z teorią, a rzekomo sprawdzona wiedza ma mało wspólnego z rzeczywistością. »

 • Zdrowie

  Piesze wycieczki po górach cieszą się dużą popularnością. Wybierając taką formę relaksu, należy mieć świadomość tego, że podczas wyprawy zachodzi prawdopodobieństwo groźnych wypadków. Skaleczenia, zwichnięcia oraz złamania kończyn to codzienność. Warto więc wiedzieć, jak się w takiej sytuacji zachować. »

 • Medycyna estetyczna

  Zmiany skórne pojawiają się na naszym ciele znienacka i rzadko bywamy z tego powodu zadowoleni. Przebarwienia, łysienie androgenowe czy zmarszczki pod oczami wyglądają nieestetycznie i dodają nam lat. Często z ich powodu jesteśmy postrzegani inaczej. Aby pozbyć się kompleksów wywołanych efektami procesu starzenia, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej. »

 • Zdrowie

  W Internecie aż roi się od różnego rodzaju diet i treningów. Wszak, odchudzanie to temat cieszący się niemałą popularnością. Według najnowszych danych szacunkowych z nadwagą borykać się może nawet co drugi obywatel naszego kraju. Zatrważające, nieprawdaż? »

 • Zdrowie

  Choroba Hashimoto jeszcze kilka lat temu była w Polsce niezbyt dobrze diagnozowana. Na szczęście coraz więcej lekarzy potrafi rozpoznać jej objawy, które zwykle są dość niecharakterystyczne, i oferuje skuteczne leczenie. Co ważne, w tej przypadłości spore znaczenie odgrywa też dieta. »

 • Informacje

  Kto z nas nie doświadczył chociaż raz w życiu poranka z kacem. Nadmierne nadużycie alkoholu poprzedniej nocy uniemożliwiające nam normalne funkcjonowanie przez następne 24 h. Szukasz szybkiego i doraźnego sposobu na zatrucie alkoholowe? Ostatnio na rynku pojawiła się nowa metoda. Kroplówka na kaca w domu.  »

 • Chirurgia

  Choroby układu nerwowego to dolegliwości, z którymi możemy się mierzyć tylko przy wsparciu specjalisty. Niekiedy bagatelizowanie symptomów konkretnej choroby może doprowadzić do poważniejszych konsekwencji. Kiedy szukać pomocy u neurochirurga? »

 • Stomatologia

  Licówki i implanty to dziś jedna z najpopularniejszych metod, które pozwalają na uzyskanie pięknego, równego i pełnego uzębienia. Czym się różnią, kiedy je stosujemy i które warto wybrać? O tym wszystkim przeczytacie w naszym artykule. »

 • Badania

  Badanie CRP ma wiele zastosowań i może być wykonywane zarówno w celu ustalenia aktualnego stanu pacjenta, jak i monitorowania już obecnego. Jak dokładnie ono wygląda i przed czym pozwala ostrzegać? »

 • Zdrowie

  Odwodnienie jest poważnym stanem, który może nawet zagrażać życiu dziecka. Z tego względu nie należy bagatelizować żadnych objawów, które mogą o nim świadczyć. Zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci są grupą szczególnie narażoną na odwodnienie. Jak sprawdzić, czy dziecko jest odwodnione i jak zapobiegać temu stanowi? »

 • Bariatria

  Dowiedz się, jakie wsparcie otrzymasz od ekspertów bariatrii. Leczenie otyłości jest procesem czasochłonnym, skomplikowanym i wymagającym dużego zaangażowania zarówno ze strony Pacjenta, jak i lekarzy prowadzących. Nadmierna masa ciała i otłuszczenie jest nie tylko problemem natury estetycznej, ale także zdrowotnej. »

 • Badania

  Kreatynina to jeden z ważniejszych związków chemicznych, które występują w organizmie człowieka. Bardzo często jej stężenie jest badane - tak w celach diagnostycznych, jak i z powodów praktycznych. W końcu to w dużej mierze właśnie od niej zależy, czy pacjent może otrzymać kontrast, a w rezultacie badanie tomografem komputerowym lub rezonansem magnetycznym.  »

 • Informacje

  W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Skąd taki wzrost zainteresowania, po co nam właściwie ubezpieczenie zdrowotne i jakie mamy możliwości w tym zakresie? Warto przybliżyć ten temat, by lepiej go zrozumieć i umieć samodzielnie podjąć decyzję o zakupie odpowiedniego produktu. »

 • Stomatologia

  Utrata zęba nie musi oznaczać zakładania protezy. Dzisiaj pacjenci coraz częściej decydują się na nowoczesne implanty stomatologiczne. Czym dokładnie są implanty zębów? Jakie są wskazania do ich wszczepienia? Dlaczego warto się na nie zdecydować? W końcu, gdzie można je wykonać? »

 • Zdrowie

  Witaminy to składniki odpowiadające za prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów naszego  organizmu. Prawidłowo zaplanowana dieta jest w stanie zaspokoić jego zapotrzebowanie na większość witamin, natomiast w przypadku niedoborów można sięgnąć po suplementy. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy suplementacja jest utrudniona, tak jak w przypadku dzieci. »

 • Stomatologia

  Każdy marzy o pięknym i białym uśmiechu. Jednakże, jeśli przez próchnicę zęby zostały zniszczone i osłabione zachodzi konieczność ich usunięcia. Wówczas w uzębieniu pojawiają się nieestetycznie wyglądające braki. W przywróceniu pięknego uśmiechu pomaga implantologia. Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden, kilka lub nawet wszystkie zęby. »

 • Zdrowie

  Odwyk alkoholowy jest istotnym elementem leczenia i pomocy wyjścia z tego przykrego nałogu. Na czym dokładnie on polega? Czym jest detoks alkoholowy? Jak przeprowadza się detoks alkoholowy? Dlaczego ta procedura jest tak istotna w leczeniu uzależnienia? »

 • Zdrowie

  Internetowe i stacjonarne apteki internetowe oferują bardzo szeroką gamę leków na potencję. Na rynku oprócz typowych leków na erekcję są również dostępne ziołowe suplementy, które również cieszą się popularnością. Niemniej jednak leki dostępne chociażby w wapteka.pl mają potwierdzoną skuteczność. »

 • Zdrowie

  Alergia u niemowląt jest zjawiskiem powszechnym i może dotyczyć zarówno nadwrażliwości pokarmowej, jak i reakcji alergicznych wynikających z kontaktu skóry z czynnikiem uczulającym. U niemowląt najczęściej występującym rodzajem alergii pokarmowej jest alergia na białka mleka krowiego. W jaki sposób objawia się alergia u niemowląt i co robić w przypadku jej wystąpienia?  »

 • Zdrowie

  Zimowa pora roku i pierwsze opady śniegu skłaniają do wzięcia kilku dni wolnego i wyjazdu poza miasto. Odrobina ruchu i świeżego powietrza na pewno przysłuży się naszemu samopoczuciu, pod warunkiem, że odpowiednio zabezpieczymy się przed mrozem i ewentualnymi kontuzjami. »

 • Zdrowie

  Aspartam to jeden z najczęściej stosowanych słodzików. Pomimo tego, iż został stworzony ponad 50 lat temu, to nadal jego wykorzystanie w produkcji żywności budzi liczne kontrowersje. Czy jest rakotwórczy, czy szkodzi, a może powoduje skutki uboczne? Czym w ogóle jest aspartam? Chcąc poznać odpowiedzi, poniżej zaprezentowano szereg faktów i mitów na temat aspartamu. »

 • Ortopedia

  O złamaniu kości mówimy w kontekście przerwania ciągłości tkanki kostnej. Może ono wystąpić na skutek urazu mechanicznego, przekraczającego jej wytrzymałość. Do złamania dochodzi zazwyczaj podczas upadku lub uderzenia. Może się to zdarzyć przy udziale innych osób lub też przez potknięcie lub chwilę nieuwagi. »

 • Zdrowie

  Fenyloketonuria jest choroba nieuleczalną i wymagającą bardzo restrykcyjnego leczenia. Podstawą leczenia choroby jest dieta ustalana przez lekarza specjalistę. Co musi wiedzieć o diecie i produktach chory na fenyloketonurię? »

 • Ginekologia estetyczna

  Wygląd zewnętrzny od zawsze stanowił ważny aspekt w życiu każdej kobiety. Komfort psychiczny kobiety to jednak nie tylko kwestia wizualna. Coraz więcej pań poddaje się poprawkom w miejscach intymnych, po których nabierają pewności siebie, zwiększając tym samym poczucie własnej wartości. Jakie zabiegi najczęściej wykonywane są w klinikach medycyny estetycznej? »

 • Okulistyka

  Doskonała alternatywa dla okularów zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Dziś chętnie sięgamy po soczewki, które niewątpliwie mają wiele niepodważalnych zalet. Czym poszczególne modele różnią się od siebie i jakie mogą mieć zastosowanie? A ponadto jak się z nimi obchodzić po zakupie? »

 • Zdrowie

  Zróżnicowana, zdrowa dieta i ruch to podwaliny utrzymania dobrej formy fizycznej i psychicznej. Jednak w codziennym życiu nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć do organizmu potrzebne mu dawki witamin i mikroelementów. Z pomocą przychodzą suplementy diety, takie jak Kreatyna Creapure lub naturalna witamina C. »

 • Zdrowie

  Rwa kulszowa to przypadłość związana z uciskiem na nerw kulszowy – największy nerw w ludzkim ciele wywodzący się ze splotu krzyżowego. Rwa charakteryzuje się ostrym, promieniującym bólem usytuowanym zazwyczaj w okolicy krzyża lub tylnej części uda wraz z pojawieniem się uczucia drętwienia na różnych poziomach kręgosłupa. W jaki sposób łagodzić objawy rwy? »

 • Zdrowie

  Gruczoł krokowy, inaczej stercz lub prostata, to narząd wchodzący w skład męskiego układu rozrodczego. Wraz z wiekiem elementy budujące gruczoł rozrastają się, doprowadzając do powiększenia tego narządu. Ten rodzaj schorzenia określany powszechnie łagodnym rozrostem prostaty jest najczęstszym i powszechnym schorzeniem populacji męskiej powyżej 45 roku życia. »

 • Rehabilitacja

  Na polskim rynku medycznym coraz częściej można znaleźć fizjoterapeutów. Ich zawód kojarzy się przede wszystkim z pomocą, która udzielana jest pacjentom po wypadkach, kontuzjach, czy też urazach, jednak zakres usług, które proponują jest znacznie szerszy. Jednym z zadań fizjoterapeutów jest zapobieganie występowaniu urazów. Kiedy jeszcze warto odwiedzić fizjoterapuetę? »

 • Stomatologia

  Każdy z nas chciałby mieć zdrowe, lśniące bielą zęby. Piękny uśmiech poprawia nastrój, zjednuje ludzi oraz wpływa na to, w jaki sposób postrzegają otaczające nas osoby. W tym celu warto regularnie odwiedzać gabinety dentystyczne. Profesjonalny stomatolog w Częstochowie oferuje szeroki wachlarz usług w tym zakresie. »

 • Chirurgia

  Przepuklina brzuszna to patologiczny stan, w którym dochodzi do przemieszczenia się zawartości jamy brzusznej (np. jelit) przez naturalne lub nabyte otwory. Każda przepuklina posiada swoje wrota, kanał, worek oraz zawartość worka – może nim być prawie każdy narząd jamy brzusznej o dużej ruchomości, czyli głównie jelito cienkie, sieć większa, esica lub okrężnica poprzeczna. »

 • Stomatologia

  Chcesz cieszyć się zdrowym i białym uśmiechem? W takim przypadku pamiętaj o tym, że na NFZ nie wykonasz wszystkich potrzebnych procedur. »

 • Medycyna estetyczna

  Zadbaj o swoje ciało – wybierz skuteczny zabieg modelowania sylwetki z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Czym dokładnie jest karboksyterapia? »

 • Informacje

  Badanie Barometr Fundacji Watch Health Care wskazuje, że średni czas oczekiwania w Polsce na wizytę u lekarza specjalisty przez ostatnie 9 lat się niemal podwoił. Średnio ponad dwa lata czekamy na endokrynologa i blisko rok na kardiologa dziecięcego. Jak ominąć kolejki? »

 • Zdrowie

  Ostra białaczka szpikowa to choroba spowodowana nieprawidłowym, nowotworowym rozrostem w szpiku wczesnych komórek prekursorowych krwi. Czym się różni ostra białaczka szpikowa od przewlekłej? »

 • Zdrowie

  Wiele chorób, a zwłaszcza te przewlekłe i nawracające, może przyczynić się do zmniejszenia jakości naszego życia. Może objawiać się to w każdej jego sferze. Refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) jest jedną z tych chorób. Dotyka on coraz więcej ludzi, do czego przyczynia się otyłość, ciąża, przepuklina rozworu przełykowego oraz nieprawidłowa funkcja przewodu pokarmowego »

 • Dermatologia

  W normalnych warunkach skóra umożliwia utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej wewnątrz naszego ciała, a także jego izolację od niekorzystnych czynników biologicznych i chemicznych w otoczeniu. Niektóre z tych substancji w wyniku bezpośredniego kontaktu mogą wyzwalać reakcje alergiczne wywołując stan zapalny skóry w postaci atopowego zapalenia skóry (AZS). »

 • Rehabilitacja

  Obecnie ludzie bardzo późno odkrywają, że coś im dolega, ponieważ nie lubią odwiedzać lekarzy. Celowo przekładają terminy kolejnych wizyt, by później dziwić się, iż nie ma dla nich miejsca w kolejkach, kiedy problem zaczyna być palący. Ból naprawdę potrafi dokuczyć, ale często jest już za późno, żeby profilaktycznie mu zapobiec. Właśnie dlatego trzeba odwiedzać fizjoterapeutów!  »

 • Okulistyka

  Laserowa korekcja wzroku jest prawdziwym wybawieniem dla osób cierpiących z powodu znacznej wady wzroku, która utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Wada ma również negatywny wpływ na samoocenę. To niektóre z powodów, dlaczego pacjenci decydują się na zabieg. Jeżeli dopiero rozważasz tę procedurę, to na pewno zadajesz sobie pytanie – czy będzie trzeba ją powtórzyć? »

 • Dermatologia

  Zaskórniki to zmiany skórne, które są wynikiem nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły łojowe oraz jego zastoju. Możemy wyróżnić dwa typy omawianych wykwitów. Pierwszy z nich to zaskórniki zamknięte, natomiast drugą formą są zaskórniki otwarte. »

 • Informacje

  Rozpoczęcie kariery opiekunki zajmującej się ludźmi w podeszłym wieku jest wciąż mało popularne w Polsce. Ma to związek z małym zapotrzebowaniem, nie wspominając o niskich zarobkach. Jednak popularność tego zawodu, szczególnie w krajach niemieckojęzycznych, a wynikająca z perspektywy sowitego wynagrodzenia mówi sama za siebie – warto zostać opiekunką. Jakie są inne powody? »

 • Zdrowie

  Bolesne miesiączki (dysmenorrhea) często występują wśród kobiet w wieku rozrodczym, nawet gdy cykle są regularne. W trakcie miesiączki pojawia się charakterystyczny ból o charakterze skurczów. Bolesności często towarzyszą dodatkowe przypadłości takie jak: nudności, wymioty, biegunki, bóle pleców i głowy oraz osłabienie. »

 • Zdrowie

  Kręgosłup jest bardzo istotnym elementem szkieletu człowieka, który umożliwia między innymi utrzymywanie postawy spionizowanej. Potocznie można powiedzieć, że dźwiga on całe nasze ciało, przez co narażony jest na znaczne obciążenie. Nie może więc dziwić fakt, że ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowo-krzyżowejnjest dolegliwością niezwykle powszechną. »

 • Chirurgia

  Zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych kończyn dolnych jest chorobą związaną z patologicznym procesem zapalnym dotyczącym żył leżących powierzchniowo czyli ponad powięzią mięśni nogi. Dolegliwość ma zwykle charakter zapalenia żylaków, może być jednak wskaźnikiem poważniejszych stanów chorobowych.  »

 • Zdrowie

  Mukowiscydoza, dawniej znana pod nazwą zwłóknienia torbielowatego, jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, a jej przyczyną jest mutacja w obrębie genu kodującego białko kanału chlorkowego, co doprowadza do jego nieprawidłowej budowy i w efekcie do szeregu poważnych zaburzeń występujących w obrębie wielu różnych narządów.  »

 • Stomatologia

  Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym to podstawa zdrowego uzębienia. Leczone na czas zmiany w obrębie uzębienia, pozwalają zapobiec ich dalszemu rozwojowi i poważnym dolegliwościom bólowym. Jednak przed udaniem się do stomatologa warto się odpowiednio przygotować, aby zapewnić komfort pracy lekarzowi oraz zadbać o własne dobre samopoczucie. »

 • Stomatologia

  Resekcja wierzchołka korzenia to zabieg, którego obawia się wielu pacjentów. Często jednak jest on jedyną szansą na uratowanie zęba, gdy inne metody zawiodły. Zwykle przeprowadza się ją po nieudanym leczeniu endodontycznym, w którym wystąpiły powikłania. Sprawdź, w jakich jeszcze przypadkach należy przeprowadzić resekcję. »

 • Zdrowie

  Pokrzywka to powszechna dolegliwość, która występuje w każdej grupie wiekowej. Zmiany na skórze, które pojawiają się w jej przebiegu, wyglądem przypominają skórę poparzoną przez pokrzywę, stąd nazwa. Istotą wystąpienia pokrzywki jest nieprawidłowe wydzielenie substancji biorących udział w procesie zapalnym np. histamina. »

 • Zdrowie

  Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to, oprócz choroby Leśniowskiego-Crohna, kolejne ze schorzeń należących do nieswoistych chorób zapalnych jelit. Największą grupą pacjentów są osoby młode, w wieku produkcyjnym. Z racji przewlekłego charakteru choroby, historia procesu leczenia tych pacjentów jest rozłożona w czasie. Czym jest wrzodziejące zapalenie jelita grubego?  »

 • Stomatologia

  Lekarz stomatolog zatroszczy się o zdrowie Twojej jamy ustnej. Jednak aby mógł to zrobić, musisz wpierw przełamać lęk przed fotelem dentystycznym. Poznaj szczegóły na temat tego zawodu. »

 • Okulistyka

  Operacja oczu to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryje się szereg różnych metod. Z ich pomocą możemy wyleczyć wiele różnych chorób oczu. Rozwój okulistyki jest naprawdę imponujący, dlatego warto znać te nowoczesne metody, dzięki którym można wyleczyć wady, które przez lata były nieuleczalne. Zobaczmy, na jakie choroby może pomóc operacja oczu. »

 • Chirurgia plastyczna

  W dziedzinie medycyny estetycznej dzięki jednemu zabiegowi można pozbyć się zbędnego tłuszczu oraz ujędrnić skórę brzucha. Jest nim naturalnie liposukcja, która dzięki rozwojowi technologii odbywa się w sposób sprawniejszy i mniej dotkliwy dla klienta. »

 • Finanse w medycynie

  Pozyskiwanie sprzętu medycznego poprzez leasing jest jedną z form finansowania szpitali. Istnieją jednak różne rodzaje leasingu i każdy z nich stawia inne warunki dla leasingobiorców. Poznaj je i zobacz, który rodzaj leasingu jest najkorzystniejszym sposobem finansowania aparatury medycznej. »

 • Zdrowie

  Preparaty na odporność osiągają w okresie jesienno-zimowym status bestsellera w sklepie KenayAG – wszyscy zabezpieczamy się przed falą zachorowań. Uboga dieta, będąca kulą u nogi współczesnego społeczeństwa, zawiera zbyt mało substancji odżywczych, które stymulują działanie układu immunologicznego. Dlatego warto pomyśleć o suplementach na odporność firmy Kenay. »

 • Medycyna estetyczna

  Jedną z zalet masażu jest pobudzenie przemiany materii. Taki zabieg ma nie tylko działanie relaksujące, ale też wyszczuplające i modelujące. A gdy jeszcze wykorzysta się do niego specjalistyczne urządzenie z elektronicznie sterowanymi rolkami, które wytwarzają podciśnienie w wybranych partiach ciała, efekty mogą być zdumiewające. Tak jest w przypadku endermologii LPG. »

 • Medydyna estetyczna

  Podwójny podbródek jest nieestetycznym efektem gromadzenia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej albo fałdy skórnej. Okazuje się, że ryzyko jego powstania zwiększa się wraz z wiekiem, ale znaczenie ma również nasza codzienna postawa, przede wszystkim garbienie się. Nie da się ukryć, że drugi podbródek nie jest korzystny, nierzadko wręcz szpeci. »

 • Informacje

  Coraz częściej firmy proponują swoim pracownikom w ramach umowy o pracę objęcie prywatną opieką medyczną. Jednak wśród klientów niepublicznych placówek służby zdrowia można znaleźć również klientów indywidualnych. Co sprawia, że coraz częściej decydujemy się na rezygnację z usług państwowej służby zdrowia? Ile to kosztuje? Kto może sobie na to pozwolić? »

 • Stomatologia

  Często zdarza się tak, że z czasem w naszym uzębieniu powstają różnego rodzaju ubytki. Czasami jest to spowodowane chorobami zębów lub utratą uzębienia w wyniku wypadku. Na szczęście w tej sytuacji z pomocą przychodzi stomatolog, który może założyć nam implanty zębowe. Czym są implanty zębowe i na czym polega ich zakładanie? Gdzie założyć implanty zębowe w Krakowie? »

 • Informacje dla lekarzy

  Jesteś początkującym lekarzem? Planujesz zakup stetoskopu? Podpowiadamy jaki stetoskop warto wybrać. Obecnie jest to podstawowy ekwipunek lekarza rodzinnego, kardiologa oraz pediatry.  Dzięki stetoskopowi możemy dowolnie diagnozować pacjenta poprzez osłuch takich miejsc jak klatka piersiowa, serce czy jama brzuszna. »

 • Dermatologia

  Wakacyjny luz, relaks i… niezobowiązujące kontakty seksualne. Brzmi znajomo? Niestety „przygoda na jedną noc” i to bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy, stała się bardzo powszechnym zjawiskiem, które może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Nieplanowana ciąża, HIV, kiła to tylko niektóre z nich. Warto przypomnieć czym może skończyć się chwila wakacyjnego zapomnienia. »

 • Chirurgia

  Każda ingerencja chirurgiczna jest dla organizmu dużym wysiłkiem. Nie dziwi więc konieczność prawidłowego żywienia w okresie okołooperacyjnym. Dobra kondycja to większa szansa na brak powikłań i krótką rehabilitację. »

 • Stomatologia

  Ortodonta to lekarz stomatolog specjalizujący się w korygowaniu wad zgryzu, ale nie tylko. Zajmuje się on między innymi leczeniem pacjentów z użyciem różnego rodzaju aparatów ortodontycznych. Pacjenci, którzy planują leczenie ortodontyczne, powinni z uwagą zapoznać się z 6 rzeczami, które powinni wiedzieć, zanim wybiorą ortodontę. »

 • Meydycyna estetyczna

  Każda kobieta marzy o wyjątkowym i niezwykłym ślubnym makijażu. Codzienna klasyka odchodzi w niepamięć, na rzecz wspaniałych i eleganckich zdobień. Szerokim łukiem obchodzi się rutynową codzienność na rzecz elegancji, kunsztu i wysmakowania. Jesteś druhną, a może przyszłą panną młodą? Niezależnie od zajmowanej roli podczas ceremonii zaślubin ten artykuł jest dla Ciebie! »

 • Informacje

  Każda pora roku rządzi się swoimi prawami. Tak jest również latem, kiedy to powinniśmy zadbać o nasze zdrowie w szczególny sposób. Sprawdźcie poniżej jak zadbać o skórę, uniknąć infekcji oraz jak odpowiednio się nawadniać. Część dolegliwości wymaga niekiedy natychmiastowej konsultacji z lekarzem. Z artykułu dowiecie się też kiedy zgłosić się po pomoc. »

 • Stomatologia

  Niezbędne będzie leczenie kanałowe - takie słowa z ust dentysty dla wielu pacjentów brzmią jak wyrok. Sama nazwa wzbudza już u wielu osób przerażenie. Nie ma co się dziwić, ten sposób leczenia należy do jednego z bardziej skomplikowanych zabiegów stomatologicznych. W jakich przypadkach stosuje się leczenie kanałowe, czyli endodoncję, i jak ono przebiega? »

 • Zdrowie

  Niestety można się dzisiaj niejednokrotnie spotkać z takimi postawami, które po prostu umniejszają rangę tego, jak jest niebezpieczne ignorowanie zagrożenia alergiami. Tutaj trzeba się poważnie zastanowić jak bardzo ryzykowne jest bagatelizowanie problemu. Z alergiami naprawdę nie ma żartów, tutaj trzeba się zachowywać poważnie. »

 • Medycyna estetyczna

  W dzisiejszych czasach w wyniku znacznego rozwoju nauki i technologii coraz bardziej wzrasta zainteresowanie zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Z przeprowadzonych badań wynika, że na poprawę swojego wyglądu przy pomocy chirurga plastycznego częściej decydują się kobiety aniżeli mężczyźni. »

 • Zdrowie

  O celiakii i diecie bezglutenowej mówi się coraz częściej, a produkty bezglutenowe są coraz łatwiej dostępne. Aby potwierdzić, czy należy się martwić celiakią wystarczy wykonać prosty test genetyczny. Celiakia - czym jest i kto powinien się przebadać w jej kierunku? »

 • Medycyna estetyczna

  Usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy lasera to obecnie jedna z najpopularniejszych metod depilacji, ponieważ dzięki niej można raz na zawsze pozbyć się włosków bez skutków ubocznych w postaci krostek lub wrastających włosów. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i w jaki sposób należy się do niego przygotować? »

 • Chirurgia plastyczna

  Mężczyzna z dużym biustem to rzeczywiście niecodzienny widok. Okazuje się jednak, że jest to możliwe. Najczęściej przyczyną rosnących piersi u osób płci męskiej jest ginekomastia. To choroba, której podłożem są przede wszystkim wahania hormonalne. Ale nie tylko. Dowiedz się więcej o tym krępującym schorzeniu. »

 • Rehabilitacja | Ortopedia

  Dbanie o kondycję kręgosłupa nie należy do najpowszechniejszych praktyk wśród współczesnego społeczeństwa. Większość zwraca uwagę na tę kwestię dopiero w momencie, gdy pojawia się ból. Przeczytajcie o najpowszechniejszych dolegliwościach kręgosłupa i metodach ich zapobiegania oraz leczenia. »

 • Dermatologia

  Można spotkać się ze stwierdzeniem, które mówi iż włosy, skóra i paznokcie są odzwierciedleniem tego, jak pracuje organizm. Wszelkiego rodzaju choroby, nieprawidłowości ujawniają się właśnie na nich. Te organy w wielu przypadkach sygnalizują, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Jednak  można spotkać się też z tym, że to właśnie tylko paznokcie zostają objęte onycholizą. »

 • Zdrowie

  W niemal wszystkich życzeniach, które słyszymy z różnych okazji od naszych bliskich i przyjaciół przejawia się temat zdrowia. Mówi się, że to właśnie zdrowie jest najważniejsze. Są jednak sytuacje, gdy zdrowie zaczyna nam szwankować, a my zastanawiamy się czy nie przegapiliśmy pierwszych objawów spadku odporności. Zobaczmy zatem, jak może się on objawiać. »

 • Badania

  USG, czyli badanie ultrasonograficzne, pozwala ukazać na monitorze strukturę organów wewnętrznych, które znajdują się w zasięgu emitowanych fal. Już w trakcie badania USG można rozpoznać ewentualne nieprawidłowości. »

 • Leczenie niepłodności

  Endometrioza, nazywana potocznie „plagą młodych kobiet” to obecnie jedna z najczęściej występujących przyczyn niepłodności kobiet pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Jest jednym z głównych powodów bardzo silnych zespołów bólowych miednicy mniejszej, pojawiających się zwykle w dniach poprzedzających krwawienie miesiączkowe i występujących aż do jego zakończenia. »

 • SPA

  Szukasz miejsca, w którym możesz naprawdę odpocząć? Urlop w popularnych kurortach kojarzy Ci się z tłumem ludzi? Czas wybrać miejsce, które pozwoli Ci odkryć oazę spokoju i nieznany dotąd wymiar odprężenia. Weekend w SPA to gwarancja błogiego odpoczynku, z dala od zgiełku i sztucznych atrakcji. SPA to miejsca, w którym rozpieścisz zarówno swoje ciało, jak i duszę. »

 • Zdrowie

  Nadkwaśność, czyli nadmiar kwasów żołądkowych, może być przyczyną zgagi, odbijania i wzdęć. Towarzyszą jej więc nieprzyjemne objawy, które nawet mogą być groźne jeśli nie będzie się ich prawidłowo leczyć. Przede wszystkim więc trzeba zadbać o to, by zmniejszyć ilość wytwarzanego w żołądku kwasu. Jak to zrobić? »

 • Onkologia

  Nowotwór piersi u mężczyzn wiąże się niestety z niezbyt optymistycznymi rokowaniami. To fakt, że na nowotwór piersi najczęściej chorują panie, ale nie oznacza to, że ten temat wcale nie dotyczy panów. 1% pacjentów, którzy chorują z powodu raka piersi to właśnie mężczyźni. Jakie są objawy, na czym polega diagnostyka i leczenie? »

 • Medycyna estetyczna

  Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, w efekcie czego w niektórych miejscach zaczyna zwisać, ponieważ dochodzi do tzw. lipodystrofii, czyli zaniku tkanki tłuszczowej. W niektórych jednak miejscach może pojawić się nadmiar tkanki tłuszczowej, dlatego też w takim przypadku warto zdecydować się na przeszczep tłuszczu. Co warto wiedzieć o lipofillingu adivive? »

 • Leczenie niepłodności

  Mówi się, że niepłodność to choroba naszych czasów. Postęp medycyny powoduje, że proponowanych jest coraz więcej sposobów zwalczania tej dolegliwości. Poniżej znajdziecie kilka porad dla osób, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko. Do jakich lekarzy powinny się zwrócić po pomoc i o co ich zapytać? Sprawdźcie. »

 • Stomatologia

  Implanty zębów to świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby w widoczny sposób poprawić swój uśmiech w sytuacji, gdy inne metody okazują się zawodne. Niestety nie w każdym przypadku leczenie zębów przynosi zamierzone efekty, dlatego coraz większa liczba osób decyduje się na założenie implantów. Na jakie jednak implanty można się zdecydować i ile kosztuje implant zęba? »

 • Stomatologia

  Stomatologia estetyczna umożliwia upiększenie uśmiechu, co może mieć przełożenie na nasze samopoczucie i kontakty międzyludzkie. Ta dziedzina obejmuje różnorodne zabiegi, dzięki którym można znacznie poprawić wygląd swoich zębów. W tym artykule dowiesz się o najpopularniejszych zabiegach stomatologii estetycznej. »

 • Chirurgia plastyczna

  Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich piersi, ponieważ uważają, iż są zbyt małe. Jak powiększyć biust? Idealnym zabiegiem, który pomoże poprawić wygląd biustu, jest powiększanie piersi implantami, z którego obecnie korzysta wiele kobiet. Co jednak należy wiedzieć o powiększaniu piersi specjalnymi implantami? »

 • Medycyna estetyczna

  TCA, czyli kwas trójchlorooctowy, to związek organiczny, który jest pochodną kwasu octowego. Występuje w postaci bezbarwnych kryształków i ma właściwości higroskopijne. Co więcej, wspomniana substancja może być wykorzystywana zarówno do wykonywania peelingów powierzchniowych, jak i głębokich. »

 • Informacje

  Każdy szanujący się pracodawca dba o swoich podopiecznych. Odpowiednio zmotywowany pracownik jest bardziej efektywny a także zaangażowany w swoje obowiązki. Z tego też względu, firmy coraz częściej decydują się na liczne udogodnienia dla zatrudnionych. Wśród nich znajdziemy chociażby pakiety medyczne. »

 • Medycyna estetyczna

  Wraz z wiekiem skóra na twarzy zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, przez co zaczynaj pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki mimiczne oraz przebarwienia. Aby poprawić wygląd swojej skóry, warto sięgnąć po odpowiedni zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Dosyć dużą popularnością od pewnego czasu cieszy się zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego. »

 • Chirurgia bariatryczna

  Rękawowa resekcja żołądka jest nazywana również sleeve resekcją. Jest to operacja bariatryczna, polegająca na nieodwracalnym usunięciu około 2/3 żołądka. Na czym dokładnie polega oraz jakie są jej wady i zalety – tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu. »

 • Laryngologia

  Powszechnie utarło się przekonanie, że migdałki są usuwane głównie u małych dzieci. Otóż w tej kwestii wiek nie gra roli, ponieważ zabieg ten może zostać wykonany również u dorosłych. Kiedy zatem udać się do specjalisty oraz czy usunięcie migdałków jest naprawdę konieczne? »

 • Chirurgia plastyczna

  Każdego roku odnotowuje się wzrost liczby operacji plastycznych, które mają na celu powiększenie piersi. Są przecież one atrybutem kobiet i wpływają na atrakcyjność zewnętrzną. Z tej możliwości korzystają przede wszystkim panie, dla których implanty piersi są sposobem na pozbycie się kompleksów, ale czy implanty są na pewno zdrowe? »

 • Informacje

  Fizjologiczne starzenie się organizmu niesie za sobą wiele zmian. Jedną z nich są zaburzenia potencji, czyli dolegliwości bezpośrednio związane ze sprawnością seksualną. To przypadłość, która kształtowana jest przez szereg różnych czynników. Bez wątpienia, zaburzenia sprawności seksualnej wywoływane są głównie przez tzw. andropauzę, »

 • Informacje

  Popularnymi źródłami wiedzy medycznej, zarówno dotyczącej określonych chorób, jak też leków stosowanych w ich zwalczaniu są profesjonalne portale przeznaczone dla lekarzy. Podstawowymi kryteriami w ocenie źródeł informacji o lekach dla pracowników służby zdrowia są: wiarygodność, użyteczność oraz łatwość dostępu. »

 • Stomatologia

  Metoda zastępowania utraconych zębów tytanowymi implantami opracowana została w roku 1965. Początkowo niezbyt popularna – kilka lat temu szturmem wkroczyła do gabinetów stomatologicznych i obecnie cieszy się ogromną popularnością. Sprawdźmy jakie implanty są stosowane, i które z nich lepiej wybrać. »

 • Informacje

  Współczesne społeczeństwo, pomimo poprawy ogólnego stanu zdrowia, nadal nieumiejętnie stosuje wiele praktyk mających poprawić funkcjonowanie organizmu. Część osób posiłkuje się niewystarczającymi informacjami i korzysta z suplementów, lekarstw czy alternatywnych metod leczenia na własną rękę. »

 • Chirurgia plastyczna

  Operacja powiększająca biust staje się decyzją kobiet, które z różnych przyczyn cechuje niezadowolenie z wyglądu piersi, wpływające na całokształt samopoczucia i jakości życia. Chirurgiczna ingerencja w wygląd biustu staje się w tej sytuacji najbardziej adekwatnym rozwiązaniem, przynoszącym szybkie i zadowalające rezultaty. »

 • Zdrowie | Rehabiltacja | Ortopedia

  Urlop w luksusowym Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju to doskonała okazja do tego, aby wypocząć i poprawić stan zdrowia. Sanatorium znane jest z leczenia schorzeń skóry i układu ruchu. Można tu nie tylko zażyć zabiegów fizjoterapeutycznych, ale także skorzystać z porad lekarzy i innych specjalistów z zakresu walki z osteoporozą. »

 • Informacje

  Osoby, które zostały zatrudnione w oparciu o umowę o pracę mają obowiązek wykonania wstępnych badań lekarskich. Szczegółowy zakres badań zależy od zajmowanego stanowiska – pracownik biurowy, kosmetyczka, operator wózka widłowego i górnik otrzymają od lekarza medycyny pracy zupełnie inne zestawy. Koszt badań wstępnych zawsze pokrywa pracodawca. »

 • Medycyna estetyczna

  Jesień to idealna pora na wykonywanie zabiegów kosmetycznych. Mniejsze nasłonecznienie sprzyja wszelkim terapiom złuszczającym, laserowym, a przede wszystkim zabiegom trwałego usuwania owłosienia. Istnieje wiele rodzajów takiej epilacji, jednak najbardziej znanymi i najskuteczniejszymi są metody z użyciem technologii IPL. »

 • Stomatologia

  Wizyta u stomatologa to dla większości z nas wielki stres i próby panicznej ucieczki od tej przykrej konieczności. Może się jednak okazać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Jak się przygotować, by wizyta u dentysty była przyjemna? »

 • Dermatologia

  Pomimo tego, że nasza skóra jest pierwszą barierą oddzielającą nasz organizm od czynników zewnętrznych i ich wpływu na zdrowie i kondycję organizmu, to sama skóra również może paść ofiarom licznych chorób i infekcji. Jedną z nich jest egzema, która nie jest wbrew pozorom niczym niezwykłym. Jakie są jej objawy, po czym możemy ją rozpoznać i w jaki sposób ją leczyć? »

 • Stomatologia

  Najczęstszą chorobą uzębienia jest próchnica, która atakuje strukturę zęba. Za powstawanie próchnicy odpowiedzialne są bakterie, które powodują demineralizację szkliwa (ubytki) i postępowanie procesu demineralizacji w głąb zęba. Ale czy można się nią zarazić? »

 • Informacje

  Zalanie mieszkania, powódź, pożar, włamanie, dewastacja murów … Nie da się ukryć, że takie zdarzenia mogą przytrafić się każdemu. Choć nie sposób całkowicie się przed nimi uchronić, można dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne konsekwencje nieprzyjemnych incydentów, znacząco zwiększając poczucie bezpieczeństwa. »

 • Medycyna estetyczna | kosmetologia

  Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach szyi oraz brody postarza. Domowe sposoby rzadko przynoszą rezultaty w walce z tym mankamentem. Czy więc jedyną metodą usunięcia drugiego podbródka jest interwencja chirurgiczna? Niekoniecznie. Warto najpierw zgłosić się z tym problemem do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z mniej inwazyjnej kuracji. »

 • Zdrowie w ciąży

  Problemem większości kobiet w ciąży jest uporczywy ból różnych odcinków kręgosłupa, pojawiający się z różną intensywnością. Według danych statystycznych, dotyczy on co najmniej 50% ciężarnych, zaś wynik ten może sięgać nawet 80% wszystkich Pań spodziewających się dziecka. Jak łagodzić wywoływany przez niego dyskomfort oraz czym jest spowodowany? »

 • Badania i diagnostyka

  Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną. Chcąc uniknąć dotkliwych konsekwencji niekontrolowanej lub kontrolowanej w nieprawidłowy sposób choroby, każdy pacjent z rozpoznaną cukrzycą powinien pamiętać o regularnym monitorowaniu swojego stanu zdrowia, niezależnie od występowania objawów. »

 • Transplantacja włosów

  Zmniejszająca się ilość włosów psuje nie tylko ogólny wygląd człowieka, ale co jeszcze gorsze niekorzystnie wpływa również na jego samopoczucie oraz sposób, w jaki sam siebie postrzega. A zatem transplantacja włosów to scenariusz coraz częściej brany pod uwagę. Taki zabieg pozwala znowu cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, poprawiając jednocześnie poczucie własnej wartości. »

 • Rehabilitacja

  Może się zdarzyć podczas gry w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną. Może być też efektem upadku podczas jazdy na nartach. Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, bo o nim mowa, to poważna kontuzja, której obawia się wielu sportowców. Najczęściej wiąże się z leczeniem szpitalnym i długotrwałą rehabilitacją. »

 • Chirurgia plastyczna

  Plastyka powiek należy do zabiegów chirurgii plastycznej, które mają poprawić wygląd twarzy. Z biegiem czasu skóra w wielu miejscach ulega osłabieniu i licznym przemianom, co wpływa na jej kondycję i wygląd. Im delikatniejsza i cieńsza jest jej warstwa w danym części ciała, tym bardziej skóra jest narażona tak na upływ czasu, jak również wpływ licznych czynników zewnętrznych. »

 • Chirurgia plastyczna

  Polacy coraz więcej uwagi przykładają do swojego wyglądu, ponieważ chcą wyglądać zdrowiej, młodziej i atrakcyjniej. Rynek usług chirurgii estetycznej w ostatnim czasie, idąc naprzeciw potrzeb pacjentów, bardzo się w Polsce rozwinął. Kiedy przyszły pacjent podejmie już decyzję o wykonaniu zabiegu musi dokonać wyboru odpowiedniej kliniki. »

 • SPA

  Przyjemne zabiegi w SPA to doskonała okazja do relaksu i zadbania o swoje ciało. Jednocześnie na pewno nie należą one do najtańszych, dlatego warto zdecydować się na wybranie naprawdę dobrego salonu lub ośrodka. Dzięki temu wszystkie zabiegi zostaną wykonane na odpowiednim poziomie. »

 • Okulistyka

  Zapalenie spojówek to schorzenie, które może dotknąć każdego z nas. Objawia się pieczeniem oczu, ale także nadmiernym łzawieniem. Niektóre osoby odczuwają również niewielki światłowstręt. Jeśli mamy takie objawy, to niechybnie jest to znak, że trzeba zwrócić nieco więcej uwagi na własne zdrowie. »

 • Leczenie niepłodności

  Niepłodność dotyka milionów ludzi. Medycyna stara się znaleźć skuteczne sposoby walki z tym problemem. Pary, które pragną mieć dziecko, mogą skorzystać z różnych metod diagnostyki oraz leczenia. Jeśli pomimo starań w ciągu roku nie dochodzi do zajścia w ciążę, warto odwiedzić specjalistę, który zleci szereg badań oraz zasugeruje dalsze postępowanie. »

 • Stomatologia

  Zęby bezmiazgowe to takie, które są po leczeniu kanałowym, czyli potocznie zwane zębami martwymi. Zęby bezmiazgowe są bardziej podatne na przebarwienia, które wynikają najczęściej na skutek martwicy miazgi zębowej, ewentualnie w wyniku zastosowania specjalnych środków w trakcie leczenia. Metod wybielania zębów bezmiazgowych jest kilka. »

 • Okulistyka

  Zaćma polega na stopniowym, bezbolesnym pogarszaniu się ostrości widzenia, której nie można poprawiać na przykład poprzez okulary. Przyczyną choroby jest zmętnienie soczewki oka. Należy wiedzieć o tym, że zaćma zaczyna się niewinnie: obraz jest lekko zamglony, kontury rozmazane, barwy mało wyraziste. Jakie są sposoby leczenia zaćmy? »

 • Dermatologia

  Dermatoskopia, zwana także mikroskopią powierzchni skóry lub mikroskopią epiluminescencyjną jest badaniem diagnostycznym, które umożliwia zbadanie skóry pod kątem występowania zmian na jej powierzchni zwłaszcza, jeśli chodzi o ocenę wystąpienia zmian nowotworowych. Głównym zastosowaniem dermatoskopii jest diagnozowanie czerniaka skóry. »

 • Informacje

  Błędy medyczne zdarzają się dość często, a ich konsekwencje mają nieraz ogromny wpływ na dalsze życie pacjentów. Błędy w sztuce lekarskiej to błędy popełnione w trakcie leczenia, który wynika z nieuwagi, ignorancji lub też jest skutkiem niezachowania odpowiedniej ostrożności. Co mogą zrobić ci, którzy stali się ich ofiarami? »

 • Ginekologia plastyczna i estetyczna

  Waginoplastyka to termin z zakresu ginekologii estetycznej, polegający na skorygowaniu szerokości pochwy. Zabieg polega wprost na uelastycznieniu mięśni pochwy. Dzięki zastosowaniu takiej metody leczenia, pacjentki mają przede wszystkim możliwość poprawy jakości życia seksualnego do czasów sprzed porodu. »

 • Dermatologia i medycyna estetyczna

  Atopowe zapalenie skóry to nawracjąca choroba, którą ciężko jest wyleczyć. Problem stanowi nie tylko zły wygląd, ale przede wszystkim uczucie ciągłego świądu i pieczenie skóry. Choroba odbiera pewność siebie i komfort życia, na który zasługuje każdy z nas. Czyżby miało to oznaczać, że chory skazany jest na cierpienie, jednocześnie będąc bezradnym? »

 • Stomatologia

  Diastema, czyli szpara pomiędzy górnymi jedynkami, może stanowić nasz znak rozpoznawczy. Wiele znanych osób uważa, iż jest to ich walor urody. Co jednak zrobić, do kogo się zwrócić, gdy chcemy się jej pozbyć? Skierujmy kroki do sprawdzonego gabinetu stomatologicznego. Zaznaczmy od razu, że to nieprawda iż leczenie diastemy jest długotrwałe i bolesne. »

 • Stomatologia

  Kortykotomia to zabieg chirurgiczny, wspomagający leczenie ortodontyczne u osób dorosłych, powyżej 20 roku życia. Metoda ta jest dostępna tylko dla osób, którym wykształciły się już kości szczęki, a zastosowanie samego aparatu ortodontycznego nic nie da. Dzięki zastosowaniu takiej metody leczenia, możemy skrócić czas leczenia ortodontycznego z dwóch lat nawet do pół roku. »

 • Stomatologia

  Zabieg PiezoCison, czyli zabieg dekortykacji przyzębia, stanowi alternatywę dla osób, które nie chcą zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego. Wszystko po to, aby skrócić czas oczekiwania na wymarzone efekty. Piezocision dorównuje skutecznością aparatowi ortodontycznego, ale na efekty nie trzeba aż tak długo czekać. »

 • Stomatologia

  Ludzie często narzekają na brak czasu. Niekiedy na kilka godzin przed planowanym lotem mają zabieg ekstrakcji zęba. W związku z tym zadają sobie pytanie: czy jest to bezpieczne, aby bezpośrednio po wyrwaniu zęba wsiadać do samolotu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ każdy jest inny i można różnie reagować. »

 • Diagnostyka

  Urazy głowy są bardzo częstą przyczyną śmierci osób, które uległy różnego rodzaju wypadkom, np. komunikacyjnym. Obrażenia czaszki lub mózgu mogą również doprowadzić do bardzo poważnych kłopotów zdrowotnych. Nowoczesna medycyna, w tym stosowanie tomografu komputerowego dają szansę na precyzyjną diagnostykę, a także podjęcie skutecznej metody leczenia. »

 • Chirurgia plastyczna

  Plastyka i modelowanie łydek to zabieg dedykowany osobom, które pomimo stosowana specjalnej diety oraz specjalnych ćwiczeń, nie są w stanie osiągnąć wymarzonych kształtów. Zasadniczo istnieją dwie metody. Pierwsza to wszczepenie implantów, nastomiast druga to modelowanie łydek żelem Macroline. Jaką metodę wybrać? »

 • Medycyna estetyczna

  Nie od dziś wiadomo, że fototerapia, czyli leczenie światłem, to jedna z najlepszych metod w leczeniu chorób skóry, opóźniania procesów starzenia skóry oraz przyspieszaniu procesów gojenia. Nic więc dziwnego, że w związku z tym sięgnęła po nią również medycyna estetyczna. Najnowsze technologie oparte są na wykorzystaniu światła LED. »

 • Chirurgia plastyczna

  Zadaniem chirurgii plastycznej jest nie tylko poprawianie tego, co według subiektywnej oceny czy trendów nie jest idealne. Zabieg rekonstrukcji ucha to w rzeczywistości odtworzenie elementu ciała, którego efektem ma być po prostu nadanie normalnego wyglądu pacjentowi. Pamiętajmy, że jest to bardzo skomplikowany i precyzyjny zabieg, więc z pełną rozwagą należy wybrać klinikę. »

 • Laryngologia | Chirurgia plastyczna

  Skrzywienie przegrody nosowej najczęściej spowodowane jest uwarunkowaniem genetycznym lub urazem. Korekta skrzywionej przegrody nosowej to nie tylko zabieg, który ma poprawić ogólny wygląd twarzy. Ten defekt powoduje wiele dolegliwości, a w tym między innymi: zaburzenia węchu, krwotoki z nosa, niedrożność nosa, częste stany zapalne, silne i nawracające bóle głowy. »

 • Ginekologia plastyczna

  Perineoplastyka, to laserowe modelowanie i rewitalizacja krocza. Ciało kobiety zmienia się z upływem czasu, a poród, operacja, czy wypadek są dodatkowym obciążeniem dla organizmu, a co za tym idzie, powodują wizualne i fizyczne zmiany. Zadaniem perineoplastyki jest odmłodzenie, odtworzenie intymnej części ciała. Na czym polega zabieg perineoplastyki? »

 • Ginekologia plastyczna

  Przerośnięte i zniekształcone lub niesymetryczne wargi sromowe są często przyczyną wielu kłopotów w życiu codziennym. Labioplastyka to zabieg z pogranicza chirurgii i ginekologii plastycznej polegający na zmianie wielkości i skorygowaniu wyglądu warg sromowych mniejszych i większych. Dodatkowo wargom sromowym większym przywracana jest odpowiednia sprężystość. »

 • Medycyna estetyczna

  Laser Bio-Light z sukcesem wykorzystywany jest w przypadku problemów z łysieniem głowy. Działanie urządzenia opiera się na zastosowaniu lamp LED, których terapeutyczne działanie sprawdza się w wielu działach medycyny estetycznej. Aparat emituje aktywne biologicznie zimne światło. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, pacjent musi poddać się serii zabiegów. »

 • Okulistyka

  Należy wiedzieć, że pieczenie, łzawienie oraz zaczerwienienie oczu bywa skutkiem zapalenia spojówek. Najczęściej infekcję taką wywołują wirusy albo bakterie. Przyczyną zaczerwienienia i pieczenia oczu jest również zespół suchego oka (ZSO). Natomiast dyskomfort oraz przekrwienie często może być skutkiem nieodpowiedniej korekcji wzroku, szczególnie przy astygmatyzmie. »

 • Medycyna estetyczna | Stomatologia

  Bruksizm, choć to trudny termin i mało mówiący, to problem z jakim jest związany, dotyczy wielu osób. Schorzenie to obejmuje nawet do 20 procent populacji. To mimowolna i nadmierna aktywność mięśni żwaczy. Objawia się zaciskaniem i zgrzytaniem zębami podczas snu. Na czym polega leczenie zgrzytania zębów botoksem? »

 • Medycyna estetyczna | Chirurgia estetyczna

  Nasza skóra się starzeje, ale nowoczesna medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości, aby temu przeciwdziałać. Nie musimy od razu oddać się w ręce chirurga ze skalpelem. Polecane są również metody liftingu bez jego użycia. Obecnie jedną z najbardziej polecanych, jest metoda wykorzystująca nici Happy Lift, czyli nici liftingujące. »

 • Chirurgia plastyczna

  Oprócz brzucha, to właśnie uda są miejscem, gdzie tkanka tłuszczowa odkłada się najszybciej. Niestety jest to również miejsce, które niezbyt chętnie poddaje się ćwiczeniom, które doprowadziłyby do zmniejszenia ich obwodu. W przypadku, gdy kobieta uważa, że nie pomagają jej już ani ćwiczenia, ani dieta, może zawsze udać się do specjalisty chirurgii plastycznej. »

 • Medycyna estetyczna

  Titan to innowacyjna metoda liftingu bez stosowania skalpela. Po zastosowaniu tego zabiegu, pacjentka cieszy się wygładzoną, elastyczną skórą o zwiększonej gęstości bez zmarszczek. 90% pacjentów jest zadowolona z tego zabiegu i uważa, że efekty są rewelacyjne. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a zastosowanie ma ogromne. »

 • Medycyna estetyczna

  Już nie jesteśmy skazani na życie z niechcianym tatuażem. W przypadku, gdy nasz tatuaż: jest już niemodny, źle wykonany, nie pozwala na uzyskanie wymarzonej pracy lub po prostu się znudził laser MedLite C6 stanowi idealne rozwiązanie. Laser ten pozwala na usunięcie zarówno czarnych, jak i kolorowych tatuaży. »

 • Chirurgia plastyczna

  Zabieg modelowania pośladków własnym tłuszczem zazwyczaj łączony jest z zabiegiem liposukcji. Metoda polega na przemieszczeniu własnego tłuszczu pacjentki z miejsc, gdzie jest zbędny, w strefę pośladków. Tak naprawdę, najlepiej przygotowane są tkanki do przeszczepu do pośladków, pobrane w procesie liposukcji wodnej. »

 • Chirurgia plastyczna

  Moda na jędrne, duże pośladki dotarła już z Brazylii do Europy. Co zrobić, jeśli natura nie obdarzyła nas wymarzonymi pośladkami? Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, która oferuje kilka metodę, która polega na wszczepieniu implantów. Proponowane implanty są produkowane w trzech rozmiarach, które różnią się dodatkowo kształtem, powłoką, wypełnieniem a nawet wagą. »

 • Stomatologia

  Wybielanie zębów lampą Beyond to naprawdę bardzo prosty zabieg stomatologiczny. Podkreślmy, iż jest to jedna z najnowocześniejszych obecnie stosowanych metod, której celem jest wybielenie zębów bez ich uszkodzenia. Według specjalistów efekty są nawet o 30% lepsze od innych, popularnych metod. »

 • Transplantacja włosów

  Przeszczepianie mieszków metodą FUE jest obecnie najbardziej cenioną medyczną metodą przeszczepiania włosów. Pełna nazwa z języka angielskiego to follicular unit extraction. Metoda FUE dedykowana jest wszystkim osobom, które borykają się problemem łysienia, dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Na czym polega zabieg? »

 • Medycyna estetyczna

  Implantacja włosów Biofibre® to obecnie najbardziej innowacyjna metoda, której celem jest zagęszczenie włosów. Metoda została opracowana przez włoską firmę Medicap®. Technologia polega na wszczepianiu sztucznych włosów, co umożliwia zwiększenie gęstości już w przeciągu kilku godzin. Na czym polega i dla kogo wskazana jest implantacja włosów metodą Biofibre? »

 • Stomatologia estetyczna

  Chipsy stomatologiczne to potoczna nazwa tzw. kosmetycznych, ultracieńkich licówek porcelanowych bez szlifowania. Mają te same zalety co konwencjonalne (możliwość korekty kształtu i koloru zębów, maskowanie przebarwień), z tą różnicą, że są cementowane bez wcześniejszej ingerencji w tkanki zęba. »

 • Ortopedia | Chirurgia ręki

  Zespół cieśni nadgarstka, czyli ZCN to przypadłość, która najczęściej dotyka kobiet. Jest to zaburzenie działania nerwu pośrodkowego w wyniku stałego, przewlekłego ucisku. Przyczyny zespołu mogą mieć podłoże anatomiczne, fizjologiczne lub nawet stanowić uboczny efekt codziennych czynności. Jakie są chirurgiczne metody leczenia? »

 • Chirurgia | Ortopedia

  Zbyt długi palec u stopy stanowi defekt, który utrudnia życie codzienne. Osoba z taką wadą wrodzoną ma przede wszystkim problem z zakupem wygodnego standardowego obuwia, ale nie tylko. Pojawiają się również problemy psychiczne, które wynikają ze wstydu z pokazywania stóp, co uaktywnia się najczęściej w porze letniej, w porze sandałów i klapek. »

 • Medycyna estetyczna

  Podczas wyczekiwanego urlopu każda z nas chce idealnie prezentować się w bikini, a do wakacji nie zostało już wiele czasu. Kliniki chirurgii plastycznej i gabinety medycyny estetycznej prześcigają się w promocjach na pakiety wysmuklające  i ujędrniające sylwetkę. Jak w gąszczu zabiegów wybrać te, które przyniosą oczekiwany efekt i nie zrujnują naszego portfela? »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej