Turystyka zdrowotna i medyczna - Zielona Góra i lubuskie

Turystyka medyczna lubuskie jeziora

Turystyka medyczna lubuskie jeziora

Przyroda

Lubuskie bez najmniejszej przesady jest nazywane krainą jezior i lasów. Posiada wiele parków krajobrazowych, liczne są rezerwaty, wzgórza morenowe i wydmy lądowe. Bogata flora i fauna, łagodny klimat, liczne zabytki to cechy właściwe temu województwu. Dobrze zagospodarowane ośrodki wypoczynkowe sprawiają, iż region lubuski, pod względem walorów przyrodniczych, historycznych i turystycznych jest jednym z ciekawszych i wciąż nieodkrytych obszarów zachodniej Polski. Spójrzmy tylko na mapę. Obejmuje swym zasięgiem tereny nad Nysą Łużycką, Obrą, dolną Wartą i środkową Odrą, granicząc od zachodu z niemieckimi landami: Brandenburgią
                                                     i Saksonią.Położenie arcyciekawe: geograficznie i historycznie.
 
Płuca, zielone płuca

Lubuskie śmiało możemy nazwać „zielonymi płucami Polski”, gdyż jest ono najbardziej zalesionym regionem kraju, a kompleksy leśne zajmują ponad połowę jego powierzchni. W rozległych sosnowych lasach utworzone zostały liczne rezerwaty, parki narodowe i zespoły przyrodniczo – krajobrazowe. Chronione obszary zajmują aż trzydzieści procent powierzchni województwa. Godnymi szczególnej uwagi są: Łagowski i Pszczewski Park Krajobrazowy, Park Narodowy „Ujście Warty”. Szczególnie polecany i godny zwiedzenia jest fragment Drawieńskiego Parku Narodowego. Do ważnych ośrodków przyrodniczych należy też Park Krajobrazowy „Łuk Mużakowa" wpisany na listę UNESCO. To właśnie tutaj, w parkach i rezerwatach Ziemi Lubuskiej znaleźć możemy aż tysiąc osiemset pomników przyrody, a wśród nich jedno z najstarszych drzew w Polsce: szypułkowy Dąb Chrobry, który liczy sobie ponad siedemset pięćdziesiąt lat.

Ptaki, ornitolodzy i ryby

Turystyka Medyczna lubuskie Słońsk

Turystyka Medyczna lubuskie Słońsk

Zielone i krzepkie województwo lubuskie jest nie tylko jednym z regionów o najniższym zanieczyszczeniu środowiska. Jest także ważnym ośrodkiem ornitologicznym z rezerwatem w Słońsku, gdzie zamieszkuje ponad dwieście różnych gatunków ptaków. Rezerwat od od 2001 roku został przekształcony w Park Narodowy „Ujście Wisły”. Znawcy tematu z całego niemal świata odwiedzają to miejsce w celu obserwacji i podziwiania ptaków. W Świerkocinie znajduje się park dzikich zwierząt – to jedno z nielicznych takich miejsc w naszym kraju. Malownicze parki krajobrazowe i rezerwaty warte są odwiedzin każdego, kto udaje się w te strony. Ziemia Lubuska posiada szereg walorów turystycznych. Nie tylko miłośnicy przyrody znajdą tu coś dla siebie. Atrakcje tego obszaru zostaną z pewnością docenione również przez amatorów sportów wodnych, aktywnego wypoczynku a także relaksującego rybołówstwa. Lubuskie bowiem to kraina nie tylko lasów, ale także jezior: w całym rejonie znajduje się ich kilkaset. Obszar przecina wiele szlaków kajakowych, a liczne jeziora i rzeki sprzyjają uprawianiu sportów wodnych. Znakomicie położone i dobrze zagospodarowane ośrodki wypoczynkowe, campingi i pola namiotowe pozwalają na realizację różnych form turystyki. Poza uprawianiem sportów wodnych doskonałe warunki do wypoczynku znajdą tu także amatorzy „turystyki pobytowej” zainteresowani zbieraniem owoców lasu, plażowaniem czy wędkarstwem. Miłośnikom myślistwa lub jazdy konnej rozrywkę oferują ośrodki łowieckie i jeździeckie. Na Ziemię Lubuską zapraszani są również goście zainteresowani turnusami w ośrodkach odnowy biologicznej oraz ośrodkach rehabilitacyjnych. W regionie organizowane są również liczne imprezy kulturalne, rozrywkowe, jak choćby coroczne "Winobranie" czy "Lubuskie Lato Filmowe".

Pieszo, piechotką w stronę Templariuszy

Turystyka Medyczna lubuskie Łagów

Turystyka Medyczna lubuskie Łagów

Zwolennicy turystyki wędrownej także znajdą coś dla siebie. Czekają tu na nich liczne szlaki pieszej wędrówki, podczas której zwiedzić można ciekawe miejsca i zobaczyć unikatowe zabytki. Warto wybrać się na wycieczkę szlakiem zakonów rycerskich templariuszy i joannitów aż do zamku w Łagowie Lubuskim. Łagów zwany Perłą Ziemi Lubuskiej to mała, przepięknie usytuowana miejscowość, pomiędzy dwoma jeziorami Łagowskim i Trześniowskim. Ziemia Lubuska oferuje tez wiele turystom zainteresowanym architekturą i historią. Najciekawsze zabytki architektury takie jak pałace, zamki czy obiekty sakralne znajdują się w Żaganiu i Kargowej, Międzyrzeczu i Łagowie oraz w Gościkowie. W Ochli warto zwiedzić skansen dawnego budownictwa wiejskiego. Inną atrakcją może być wycieczka do Goncikowa – Paradyża, czyli miejsca osiedlenia się przed wiekami cystersów – zakonników znanych z gospodarności. XVI wieczny klasztor cysterski stanowi cel wielu wycieczek krajowych i zagranicznych. Organizowane są tu również spotkania artystów, polityków, naukowców i duchownych.

Bunkry

Niewątpliwą atrakcją turystyczną, jedną z największych w Polsce jest Międzyrzecki Rejon Umocniony. Podziemny system fortyfikacji, zbudowany przez Niemców w latach w czasie II Wojny Światowej, porównywany jest z Linią Maginota. Składa się z kilkudziesięciu bunkrów połączonych podziemnymi tunelami tworzącymi przemyślny labirynt. Długość jego szacuje się na około trzydzieści kilometrów. Międzyrzecki Rejon Umocniony można zwiedzać wytyczoną kilkukilometrową trasą podziemną. Trasa specjalna – jedenastokilometrowa – jest najdłuższym tego typu szlakiem w Polsce udostępnionym dla turystów. Dodatkową atrakcją jest jeden z największych w Europie rezerwat nietoperzy. W podziemiach zimuje ich około 30 000, należących do dwunastu gatunków.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej