Turystyka zdrowotna i medyczna - Kraków i małopolskie

Turystyka Medyczna małopolskie Kraków

Turystyka Medyczna małopolskie Kraków

Tradycja, historia, duma

Miasta o wielowiekowej historii i tradycji, zabytki najwyższej klasy, uzdrowiska, rezerwaty, parki narodowe, rejony o wspaniałych walorach krajobrazowych... Województwo Małopolskie. Znaleźć tu można dosłownie wszystko. To jeden z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych Polski. Słynni Polacy, Wawel, Rynek Krakowski, Wieliczka...


Cracovie

Stolica Małopolski – Kraków, miasto o kilkusetletniej tradycji należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów krajowych i zagranicznych. Dawna stolica Polski przyciąga swą fascynującą historią i bogatą, różnorodną architekturą. Zamek królów – Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice, to tylko niektóre z przykładów kunsztu dawnych budowniczych. O Krakowie napisano tomy, sławiono w prozie, poezji, piosence, filmie, malowano jego panoramy na obrazach. Kościoły, pomniki, muzea, teatry, można by wyliczać bez końca. Miasto studentów, festiwali, koncertów, spotkań. Jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych kraju...

Sól ziemi, tradycje ludowe

Na południowy wschód od Krakowa, w Wieliczce znajduje się znany obiekt turystyczny - kopalnia soli. Funkcjonująca od XIII wieku kopalnia jest jednym z obowiązkowych punktów na mapie turystycznej Polski, wpisanym na listę UNESCO. Obok Krakowa i Wieliczki bogate w zabytki architektoniczne są także zespoły miejskie takie jak Tarnów oraz Stary i Nowy Sącz. Nie tylko dawna architektura zachęca do odwiedzenia tego regionu. Małopolska to także kolebka polskiej tradycji i sztuki ludowej oraz ludowego folkloru. Do dziś na Podhalu, Orawie czy Spiszu kultywowane są tradycje ludowe, niezmienne w swej formie od kilkuset lat. Architektura i sztuka ludowa tego rejonu są istotnym elementem polskiej kultury.

Podhale i górale

Turystyka Medyczna Małopolska Zakopane

Turystyka Medyczna Małopolska Zakopane

Podhale to także znany w całej Polsce Region tradycyjnie związany ze sportami zimowymi. Zakopane – stolica tych sportów oferuje liczne wyciągi narciarskie i koleje linowe, latem zaś może pochwalić się świetnie rozwiniętą turystyką pieszą, niezmiernie popularną ze względu na przepiękne krajobrazy i liczne, dobrze oznakowane tatrzańskie szlaki. Tatry to zresztą jeden z najpiękniejszych polskich regionów, o wspaniałych walorach krajobrazowych, urozmaicony bogatą, niespotykaną gdzie indziej szatą roślinną i unikalną fauną. Jedynie w Tatrzańskim Parku Krajobrazowym rośnie będąca pod ochroną limba czy szarotka, a na trasie do Morskiego Oka stanąć można twarzą w twarz z niedźwiedziem brunatnym. Czego akurat nie polecamy, bo niedźwiedź to zwierz i dziki i niebezpieczny. Co sprytniejsi mogą też spróbować dogonić biegające po stromych zboczach kozice górskie.

Wapienne wzgórza

Oprócz najwyższych polskich gór w Małopolsce znajdują się łagodne wzniesienia, takie jak Beskid Sądecki czy Wyspowy. Niewątpliwą atrakcją turystyczną jest też rozległy region zwany Wyżyną Krakowsko-Częstochowską. Przez obszar ten przebiega pasmo jurajskich wapiennych wzgórz i skał o wysokości od około trzystu do pięciuset metrów. Tereny te przyciągają rzesze miłośników wspinaczki, a także grotołazów z uwagi na licznie występujące jaskinie. To tu znajduje się Ojcowski Park Narodowy oraz Zespół Jurajskich Parków Krajobrazowych. Turystyczny Szlak Orlich Gniazd oferuje obejrzenie imponujących ruin XVI-wiecznego zamku w Ogrodzieńcu. Polecamy zwiedzić zachowany w doskonałym stanie zamek w Pieskowej Skale. Pisząc o Małopolsce nie sposób nie wspomnieć o jedynej w Polsce – Pustyni Błędowskiej, która jest pomnikiem przyrody i ewenementem krajobrazowym naszego kraju.


Turystyka Medyczna Małopolska Krynica

Turystyka Medyczna Małopolska Krynica

Na zdrowie

Rejon niezmiernie różnorodny pod względem atrakcji turystycznych, znany jest również z miejscowości uzdrowiskowych takich jak Rabka, Krynica, Szczawnica, gdzie znajdują się liczne źródła wód leczniczych. W Małopolsce właśnie znajduje się największa w Europie pijalnia-oranżeria z świetnymi wodami leczniczymi. Uzdrowiska specjalizują się w leczeniu chorób układu nerwowego, nieżytów dróg oddechowych, astmy, alergii, chorób skóry i otyłości.

Ważniejsze ośrodki uzdrowiskowe:

  • Krynica-Zdrój
  • Muszyna
  • Piwniczna-Zdrój
  • Rabka-Zdrój
  • Szczawnica
  • Wapienne
  • Żegiestów
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej