Turystyka zdrowotna i medyczna - Warszawa i mazowieckie

Turystyka Medyczna mazowieckie Warszawa

Turystyka Medyczna mazowieckie Warszawa

Serce Polski

Właśnie tutaj przebiega granica bloku kontynentalnego wschodniego i zachodniego, na rozległych płaskich terenach Równiny Środkowopolskiej znajduje się największe pod względem powierzchni i gęstości zaludnienia województwo w kraju. Mazowieckie – najważniejszy dla Polski ośrodek przemysłowy, gospodarczy, kulturalny i naukowy. Punkt centralny kraju. To tu mieści się nasza stolica, a najdawniejsze ślady osadnictwa sięgają paleolitu i epoki brązu.

Wars i Sawa czyli o historii

Niewątpliwie centrum turystycznym jest Warszawa. Pierwsze co do wielkości miasto polskie i zaraz po Krakowie, lub na równi z nim, uważane za symbol polskości. Warszawa od XVI wieku stała się miejscem sejmów walnych i elekcji. Od 1596 roku stolicą kraju, kiedy to Zygmunt III przeniósł tu z Krakowa swoją siedzibę. Przez stulecia była świadkiem najważniejszych, ale też najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski. To tu wśród dramatycznych okoliczności zatwierdzono dekret o ostatecznym rozbiorze państwa polskiego osłabionego przez sąsiednie mocarstwa. To tu w czasie rozbiorów znajdował się główny ośrodek walki o wyzwolenie narodowe. To tu wybrano pierwszego prezydenta, w krótkim i jakże pełnym nadziei okresie po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, by znów, na wiele kolejnych lat niepodległość tę utracić. Okupowana przez nazistów Warszawa szczególne straty poniosła w okresie II wojny światowej. Mimo bohaterskiej walki uczestników ruchu oporu, w wyniku działań wojennych miasto zostało zniszczone prawie w dziewięćdziesięciu procentach. W gruzach znalazł się cały dorobek kulturalny i architektoniczny stolicy. Pomimo ogromnych strat, miasto zostało po wojnie odbudowane z ogromnym pietyzmem i na ogół z zachowaniem ocalałych elementów.

Warszawa dziś

Turystyka Medyczna w mazowieckim:Warszawa

Turystyka Medyczna w mazowieckim:Warszawa

Stolica jest obecnie świetnie prosperującym, tętniącym życiem miastem, porównywanym do innych stolic europejskich. Ogromna i wspaniale zorganizowana baza noclegowa umożliwia turystom łatwy i wygodny dostęp do licznych obiektów zabytkowych. Odbudowana przepiękna Starówka wraz z zachowanym fragmentem murów obronnych miasta, Zamek i Trakt Królewski, Łazienki, letni pałac w Wilanowie, pozwalają nie tylko nasycić wzrok, ale także przenieść się w odległe czasy i zapoznać z ważną częścią polskiej historii. Liczne pomniki, muzea, miejsca pamięci narodowej, nekropolie, skłaniają do refleksji.

Chopin

Turystyka Medyczna na Mazowszu Warszawa

Turystyka Medyczna na Mazowszu Warszawa

Warto wybrać się także poza Warszawę, by zwiedzić Żelazową Wolę – miejsce dzieciństwa Fryderyka Chopina, gdzie w staropolskim dworku do dziś odbywają się koncerty chopinowskie. Osoby wierzące i pielęgnujące walory duchowe z pewnością przyciągnie Niepokalanów - ośrodek pielgrzymek o międzynarodowej sławie, gdzie rozwija się kult Świętego Maksymiliana Kolbe.

Łosie

Turystom zmęczonym hałasem miasta, poza zwiedzaniem muzeów i miejsc historycznych Mazowsze oferuje szereg innych atrakcji. Ci, którzy szukają odpoczynku lub rozrywki na świeżym powietrzu z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Mimo że teren ten głównie tereny nizinne, krajobraz jest bardzo zróżnicowany. Pomimo znacznego uprzemysłowienia znajdziemy znaczne tereny rolnicze, sady i wielkie kompleksy leśne. Najbardziej znany jest położony blisko Warszawy Kampinoski Park Narodowy. Ten największy w mazowieckim obszar leśny to tereny o bogatej i urozmaiconej florze oraz faunie. Żyją tu między innymi niespotykane gdzie indziej w Polsce łosie. Przez Puszczę Kampinoską prowadzą szlaki turystyczne piesze i rowerowe, a także ścieżki dydaktyczne.

Cały region mazowiecki posiada ponad sto rezerwatów przyrody oraz kilka parków krajobrazowych z największym w Polsce - Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym. To tu możemy obejrzeć liczne pomniki przyrody: białodrzew w Lesznie koło Kampinosu. Amatorom sportów wodnych i aktywnego wypoczynku, ale także relaksującego plażowania czy kojącego nerwy rybołówstwa polecamy natomiast jeziora. Pojezierze Gostynińskie oraz Zalew Zegrzyński, zbiorniki słynące z czystych wód i dobrze zagospodarowanego terenu rekreacyjnego.

Zdrowie

Turystyka Medyczna Mazowsze Warszawa

Turystyka Medyczna Mazowsze Warszawa

Dla kuracjuszy idealnym miejscem na podjęcie leczenia czy rekonwalescencji będą mazowieckie uzdrowiska, na przykład Konstancin-Jeziorna, gdzie można poddać się kąpielom w wodach mineralnych, solankach czy borowinie.
Mazowsze oferuje atrakcje także coś zakochanym. Interesującym obiektem jest Arkadia - położony na obrzeżu regionu krajobrazowy park romantyczny z XVIII-XIX wieku. Rodzinom z dziećmi polecamy natomiast Łowicz, jeden z najważniejszych w Polsce ośrodków o zachowanych tradycjach kultury ludowej. Łowicki folklor jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych w Polsce i w Europie. Charakterystycznymi jego elementami są rękodzieła ludowe, wycinanki i pająki tworzone z kolorowego papieru. Także muzyka, taniec i oryginalny strój łowicki. Gmina Łowicz corocznie organizuje festiwal sztuki ludowej, na którym goszczą regionalne zespoły z Polski i świata.

Najważniejsze ośrodki uzdrowiskowe:

  • Konstancin-Jeziorna
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej