Turystyka zdrowotna i medyczna - Opole i opolskie

Wybierz Opole!

Patrząc na mapę z góry od razu dostrzeżemy, że Opolskie jest najmniejszym polskim województwem. Przypomina espresso: jest „petit”, ale bardzo skondensowane, doświadcza się go intensywnie. Bogate w aromat, smaki jakich trudno szukać gdzie indziej. Opolskie kojarzymy z Festiwalem Polskiej Piosenki oraz charakterystycznym amfiteatrem. Mówi się, że to stolica piosenki estradowej, i nie bez przesady. Wśród europejskich imprez o zbliżonym formacie a starszym od opolskiego jest tylko festiwal w San Remo. Chcesz zobaczyć gwiazdy pokroju Edyty Górniak, Michała Bajora, Pawła Kukiza? Wybierz Opole! Jedź do kolebki polskości.

Historycznie o geografii

Turystyka Medyczna opolskie Opole

Turystyka Medyczna opolskie Opole

Województwo bywa bardzo często nazywane Śląskiem Opolskim, powstało ono stosunkowo niedawno, bo w latach dwudziestych XX wieku. Podzielony Górny Śląsk od średniowiecza aż do 1941 roku miał swoją stolicę w Opolu. II Wojna Światowa przyniosła duże zmiany – stolicę przeniesiono do Katowic. Większość regionu to tereny, kiedyś należące do Śląska. Polacy nazywali go Śląskiem Opolskim, Niemcy Wschodnim Górnym Śląskiem. Po wojnie Opole stało się odrębną stolicą. Te historyczne zamiecie odbiły się dużym zróżnicowaniem w tożsamości i kulturze mieszkańców. Geograficznie Opolszczyzna również nie jest ona jednolita. Na zachodzie dominują ziemie uprawne, rolnicze. By zobaczyć bardziej industrialne obrazy musimy kierować się na wschód.

Mały może więcej

Najmniejsze województwo, ale jaki urozmaicony teren! Kotlina Raciborska, Góry Opawskie, Nizina Śląska. Pogoda? No to absolutny fenomen meteorologiczny. Można by rzec nad opolskim zawsze świeci słońce, bowiem średnie temperatury należą do najwyższych w kraju. Na tym małym obszarze znajdą Państwo trzydzieści pięć atrakcji turystyki kulturowej, czternaście absolutnie niewiarygodnych zabytków architektury sakralnej, szlak kościółków drewnianych z ponad trzydziestoma przystankami na zwiedzanie. Aktywni znajdą aż dwadzieścia sześć różnych powodów, by dać swoim mięśniom wycisk. Pięć arcyciekawych muzeów to przysłowiowe wisienki na tym torcie. Mniejszości narodowe jakie tutaj się osiedliły wpłynęły na różnorodność kulturową, a tę poznamy między innymi dzięki festiwalom, imprezom folklorystycznym.

Turystyka Medyczna Opolskie stadnina

Turystyka Medyczna Opolskie stadnina

Duże destynacje w małym województwie

Zanotujcie to, bowiem to wasze miejsca docelowe. Brzeg, Nysa, Opole. Zabudowa staromiejska najciekawsza jest w Nysie, notabene miasto słynie z niej. Mury obronne podziwiać można w Paczkowie, w Otmuchowie godny polecenia jest zamek biskupów. Sporty wodne, plażowanie to oczywiści jezioro Turawskie. W Mosznej atrakcja hippiczna, tutaj znajduje się słynna stadnina koni – takich jakie widujecie na kartach kalendarzy!

Rozśpiewane miasto

„Śpiewać, każdy może...” zapewniał nas w piosence Jerzy Stuhr. Wierzymy mu na słowo. W Opolu jednak poza festiwalem jest więcej do zobaczenia i przeżycia. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska", Festiwal Teatrów Lalkowych – to dla amatorów sceny. Zobaczyć można ZOO, spacer po wyspie Bolko to propozycja dla romantyków, a panoramę okolicy widzianą z Wieży Piastowskiej odradzamy tylko osobom z lękiem wysokości. Pozostali po prostu muszą na nią wejść. Muzeum Śląska Opolskiego, Diecezjalne, Galeria Jana Cybisa, Galeria Sztuki Współczesnej to przyciągnie uwagę spragnionych kultury i świeżej sztuki. Na koniec kolejny rarytas. Mówią o nim Opolski Akropol. To oczywiście siedziba Uniwersytetu Opolskiego. Galeria rzeźby barokowej i kaplica świętego Wojciecha stoi na najwyżej położonym punkcie miasta, na wzgórzu wapiennym. Wieża Piastowska jest najstarszą basztą w mieście i po jej obecności, istnieje wszak od 1300 roku łatwo się zorientować, że stąpamy po ziemi Piastów. Według historyków jest dobitnym przykładem tego silnego związku.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej