Turystyka zdrowotna i medyczna - Rzeszów i podkarpackie

Turystyka Medyczna podkarpackie Bieszczady

Turystyka Medyczna podkarpackie Bieszczady

Kraina wolności

Jacek Karczmarski, Krystyna Prońko, Edward Stachura – nie bez przyczyny ci artyści opiewali w swych utworach Bieszczady – największą chlubę województwa podkarpackiego. Miejsce magiczne, symbol wolności, niezależności, ekologii. Mekka hipisów i wolnych duchów. Tutaj zaspokoimy potrzebę przygody, poznamy ciekawych ludzi i odetchniemy innym powietrzem. Bo Bieszczady są mityczne. I ten mit przyciąga kolejne pokolenia. Okazji do pieszych wędrówek, wspaniałych możliwości uprawiania sportów wodnych i zimowych nie brakuje. Dodatkowo kontakt z nieskażoną przyrodą, jeszcze dziką, zaskakującą to już rzadkość w polskich realiach. Bieszczady wchodzą w skład łuku karpackiego a ich łączna powierzchnia zajmuje 1560 kilometrów kwadratowych. Charakterystyczne łagodne stoki, wokół których roztacza się zieleń lasów i niepowtarzalna przyroda – to główne powody dla których ludzie z wielkich miast uciekają w te piękne rejony. W lasach najczęściej spotykanym drzewem jest buk, klon jak również jodła i olcha. Zestawienie tworzące niepowtarzalne widoki. To tutaj możemy spotkać wiele rzadkich i niespotykanych gatunków roślin, z których czterdzieści dwa są pod ścisłą ochroną. Spacerując po Bieszczadzkim Parku Narodowym, możemy natknąć się na zwierzęta te małe i te całkiem duże. Żubry, niedźwiedzie brunatne, dziki, wilki czy jelenie. Spoglądając w niebo możemy zobaczyć orła przedniego, włochacza pokrzywnicę czy świergotka. Chcąc wybrać się na piesze wędrówki, polecamy Bieszczady i Beskid Niski – tutaj znajduje się najwięcej oznakowanych szlaków. Są tu także parki krajobrazowe – Wetliński i Doliny Sanu, uchodzące za jedne z najpiękniejszych w Polsce. W Beskidzie Niskim – Jaśliski Park Krajobrazowy a na Pogórzu Przemyskim: Gór Słonych i Pogórza Przemyskiego.

Naszyjnik z miasteczek, Solina

Turystyka Medyczna podkarpackie Solina

Turystyka Medyczna podkarpackie Solina

Nie dajmy się jednak zwieść pozorom – województwo podkarpackie to miejsce nie tylko dla wielbicieli fauny, flory i dziczy. Jeśli zmęczymy się podziwianiem tutejszej przyrody a szlaki turystyczne wycisną z nas ostatnie krople potu, możemy się zrelaksować nad zalewem Solińskim. Możemy popływać żaglówką, zjeść oscypka z grilla i z bliska przyjrzeć się słynnej tamie na Solińskiej. Dla fanów sportów zimowych, również się coś znajdzie. W okolicach Ustrzyk Dolnych i Górnych, Cisnej (tak, TEJ Cisnej o której śpiewała pani Prońko) – znajdują się liczne wyciągi narciarskie na stokach Huczeli, Stefkowej. Góry, największa atrakcja województwa podkarpackiego, nie jest jednak jedyną. Wybierając się w te rejony, musimy koniecznie zakreślić na mapie miejscowości takie jak: Iwonicz, Jarosław, Krasiczyn, Krosno, Leżajsk, Łańcut, Przemyśl, Przeworsk i Sanok. Małe miasteczka, z właściwym im klimatem, tempem życia, lokalnymi zwyczajami, atrakcjami otwierają przed turystami zupełnie inne spojrzenie, są nową, świeżą perspektywą.

Turystyka Medyczna podkarpacie Komańcza

Turystyka Medyczna podkarpacie Komańcza

Kościółki

Na Podkarpaciu znajdziemy również wiele zabytków sakralnych. Wymienić można między innymi najstarszy drewniany kościół gotycki w Haczowie czy cerkiew w Komańczy. Miejscem, do którego wręcz należy pojechać jest Łańcut. Miasto, gdzie znajduje się sławny zamek Lubomirskich pochodzący z XVII wieku. Atrakcja nie tylko dla starszych, ale także dla dzieci, które z pewnością zaciekawi powozownia i spora kolekcja pojazdów konnych.

 

Najważniejsze ośrodki uzdrowiskowe:

  • Horyniec-Zdrój
  • Iwonicz-Zdrój
  • Polańczyk
  • Rymanów-Zdrój

 

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej