Turystyka zdrowotna i medyczna - Białystok i podlaskie

Turystyka Medyczna podlaskie Augustów

Turystyka Medyczna podlaskie Augustów

Amazonia

Dla jednych to jeden z ostatnich terenów nieskażonych, czystych w naszym kraju – tak można w skrócie powiedzieć o Podlasiu. Dla innych to istna „Mekka ornitologów” czy „Europejska Amazonia”. Nie bez przyczyny wszystkie te nazwy dotyczą przyrody, bowiem te tereny szczycą się niepowtarzalną i największą różnorodnością fauny i flory. To raj dla duszy, oka, słuchu i węchu. To tutaj ściągają artyści w poszukiwaniu natchnienia i relaksu. Cechą charakterystyczną tego regionu jest oszałamiająca natura, czyste powietrze i środowisko sprzyjające odpoczynkowi, witalności i odnowie. Dlatego też, najlepszym sposobem na zwiedzenie Podlasia jest rower.

Geograficzny środek Europy

To już Suchowola. Polski astrolog Szymon Sobiekrajski w 1775 roku obliczył, że właśnie tutaj krzyżują się linie przecinające wzdłuż i wszerz Europę. Przyjmuje się bardzo różne kryteria przy wyznaczaniu tego punktu. Dlatego Litwini twierdzą mając rzeczowe argumenty, że to na ich terytorium jest środek kontynentu. Innego zdania są Węgrzy. Według nich środek znajduje w niemieckim mieście koło Berlina, dokładnie w Golzow. Węgierscy badacze, zaciekle polemizują Francuzami, którzy z kolei twierdzą, że jest on w Kleinmaischeid nad Renem. Gdzie jest więc środek Europy? Trzeba samemu rozsądzić kto ma rację, ale warto odwiedzić ładny Park Miejski w Suchowoli i samodzielnie sprawdzić o co tak naprawdę spierają się naukowcy.

Parki narodowe

Turystyka Medyczna Podlasie Augustów

Turystyka Medyczna Podlasie Augustów

W tej zielonej krainie znajdują się cztery parki narodowe: Białowieski, Biebrzański, Węgierski i Narwiański. Wchodząc w głąb lasu, najczęściej spotkamy tutaj sosnę, świerka i jodłę. Zalesienie terenu obejmuje dwadzieścia dziewięć procent powierzchni. Tutaj także mieści się najbardziej rozsławiona w Polsce puszcza – Białowieska. Niemniej ciekawa są Knyszyńska i Augustowska. Podlasie to raj dla zapalonych wędkarzy i wodniaków – nie brakuje tutaj jezior, których jest ponad trzysta, rzek i kanałów. W zimie województwo podlaskie ma do zaoferowania turystom takie formy rekreacji, jak: bojery w Supraślu, Augustowie i Białowieży, narciarstwo biegowe.

Pejzaż kulturowy

Turystyka Medyczna podlaskie w Augustowie

Turystyka Medyczna podlaskie w Augustowie

Podlasie to mozaika kulturowa i wyznaniowa. Przenikające się narodowości, wyznania, religie. Ich przedstawiciele żyją w symbiozie w miastach i miasteczkach. Jeśli pamiętają Państwo komedię „U Pana Boga za piecem” to właśnie owa sielankowość tak wygląda. Harmonijnie, pięknie i pogodnie. Podlaskie to także zabytki tak świeckie jak i sakralne – te ostatnie szczególnie warte są zobaczenia. Wiele z nich podkreśla różnorodność kulturową regionu, a że dodatkowo są spuścizną po bogatej historii, to tym bardziej zwracają uwagę turystów.

Najważniejsze ośrodki uzdrowiskowe:

  • Augustów
  • Supraśl
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej