Turystyka zdrowotna i medyczna - Szczecin i zachodniopomorskie

Ustronie Morskie, Szczecin, Stargard Szczeciński, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Kamień Pomorski... Festiwal Gwiazd, Festiwal Piosenki Żołnierskiej... Wszyscy znamy te nazwy. Oto sto osiemdziesiąt pięć kilometrów wybrzeża morskiego, piękne plaże i walory lecznicze. Województwo zachodniopomorskie graniczy na zachodzie z Niemcami a przez Bałtyk z krajami skandynawskimi: Szwecją i Danią. To tutaj zlokalizowane są także strategiczne porty Polski w Szczecinie, Świnoujściu, Kołobrzegu i Darłowie.

Specyficzny klimat

Turystyka Medyczna zachodniopomorskie Międzyzdroje

Turystyka Medyczna zachodniopomorskie Międzyzdroje

Zachodniopomorskie słynie także z najlepszych warunków klimatycznych nad Bałtykiem. Duża wilgotność powietrza to wynik małej odległości dużych zbiorników wodnych i bardzo dużego zalesienia, które kumuluje wodę. Klimat jaki tu panuje jest zdecydowanie łagodny. Bogate w jod powietrze, o wiele cieplejsza woda – to atuty, które przekonują turystów. Klimat, ale i krajobraz jest wystarczającym powodem odwiedzin. Plaż o takiej szerokości trudno szukać wzdłuż całej linii brzegowej. To także kraina czystych jezior urozmaiconych, nie tak znów rzadkimi wzniesieniami polodowcowymi. Wspomniane lasy pełne są zwierzyny, ptactwa. Największymi zbiorowiskami leśnymi cieszą się: Puszcza Barlinecka, Drawska, Goleniowska i Wkrzańska.

Kąpieliska i uzdrowiska

Nie można nie wspomnieć o kąpieliskach, w których możemy odpocząć, zregenerować swoje siły. Nacieszyć oko wspaniałymi widokami i skorzystać z dobrodziejstw Bałtyku. Najczęściej uczęszczanymi są te w Darłowie, Dąbkach, Kołobrzegu, Mielnie, Międzyzdrojach, Rewalu i Ustroniu Morskim. Zachodniopomorskie słynie również ze swoich leczniczych właściwości. Największe uzdrowiska znajdują się w Połczynie Zdroju, Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Świnoujściu.

Jezioro Turkusowe

Turystyka Medyczna zachodniopomorskie jezioro turkusowe

Turystyka Medyczna zachodniopomorskie jezioro turkusowe

Będąc już w tych rejonach warto zobaczyć Jezioro Turkusowe koło Wapnicy albo Szmaragdowe w Szczecinie. Wyspy Uznam, Wolin, Zalew Szczeciński – to one wchodzą w skład Pobrzeża Szczecińskiego. W skład tego subregionu wchodzi także teren puszczy Wkrzańskiej, Goleniowskiej i Bukowej. W tym sięgają stu pięćdziesięciu metrów. Jeżeli mamy ochotę na odrobinę luksusu lub jadąc na urlop nie chcemy spędzić go w dziczy – idealnym miejscami będą Świnoujście, Międzyzdroje, Kamień Pomorski. Są to kurorty wypoczynkowe pełne turystów i atrakcji przygotowanych specjalnie dla przyjezdnych.

Ptaki w Międzyzdrojach

To już sto siedemdziesiąt lat jak Międzyzdroje cieszą się renomą kurortu. Ulokowane na przepięknej Wyspie Wolin stały się miejscem obowiązkowych wycieczek turystów z Polski i z zagranicy. Stąd nie dziwne, że mieszkańcy główny dochód czerpią z turystyki. Piaszczysta plażą, biała flota, molo długie na czterysta metrów, wycieczki po morzu, do cesarskich kurortów w Niemczech to główne atrakcje. Aleja i Festiwal Gwiazd dodaje temu miejscu dodatkowej pikanterii. Jeśli nie uda się nam akurat przyłapać żadnej gwiazdy zawsze możemy poszukać bardziej dostępnych atrakcji w Wolińskim Parku Narodowym. Obok niego jest także Drawieński Park Narodowy. Oba łącznie kumulują w sobie bagatela ponad tysiąc pomników przyrody! Zachodniopomorskie to także pięć parków krajobrazowych, wśród których najładniejsze to: Barlińsko-Gorzowski, Drawsko-Iński, Cedyński. Jeśli nie zawróciło się Państwu jeszcze w głowie to dodamy: siedemdziesiąt pięć rezerwatów, Puszcze Wkrzańską, Bukowa i Goleniowską. A w nich największe skupisko gatunków ptaków. W Polsce mamy ich dwieście osiemdziesiąt, a w tym województwie dwieście pięćdziesiąt! Hitchcock byłby dumny!

Szczecin

Turystyka Medyczna zachodniopomorskie Szczecin

Turystyka Medyczna zachodniopomorskie Szczecin

Parki i wszechobecna zieleń. Taką wyspą zieleni, choć niespodziewanie, jest największy w kraju cmentarz. Cmentarz Centralny powstał w 1901 roku i dziś jest trzecią co do wielkości nekropolią w Europie. Planiści wzorowali go na cmentarzach Wiednia i Hamburga. Dziś pochowanych jest na jego terenie ponad trzysta tysięcy zmarłych.
O Szczecinie mówi się czasami, że jest miastem o aromacie magnolii. Idealnie nadaje się do wypoczynku, zwiedzania, jako baza wypadowa do stolicy naszych sąsiadów. A i do krajów skandynawskich jest stąd bardzo blisko. Miasto otulone jest trzema puszczami, trzema wzniesieniami a jedną czwartą jego powierzchni zajmuje woda. Takie zestawienie elementów zaowocowało naprawdę wyjątkowym pejzażem. Kulturowo jest ono równie intrygujące. Szczecin przez wieki przechodził z rąk do rąk i tę zmienność wyraźnie czuć w jego charakterze. Swoje piętno odcisnęła kultura polska, duńska, niemiecka, szwedzka, a nawet francuska, bowiem w czasie wojen napoleońskich był twierdzą francuską.

Najważniejsze ośrodki uzdrowiskowe:

  • Dąbki
  • Kamień Pomorski
  • Kołobrzeg
  • Połczyn-Zdrój
  • Świnoujście
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej