Clinica del Mare


Antoniego Hryniewickiego 6c/1
81-340 Gdynia

                    

Godziny otwarcia:

pon. – pt. : 9.00 – 19.00
sob. – wizyty umawiane indywidualnie ze stomatologii zachowawczej i protetyki


Clinica del Mare - Sea Towers Dental Center

Clinica del Mare znajduje się w prestiżowym kompleksie Sea Towers, w bezpośrednim sąsiedztwie Basenu Prezydenta w Gdyni. Klinika oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne, obejmujące stomatologię zachowawczą, endodoncję, protetykę, implantologię, ortodoncję, chirurgię stomatologiczną, stomatologię dziecięcą, oraz stomatologię estetyczną.

Procedury medyczne realizowane w Clinica del Mare wykonywane są przez lekarzy dentystów o uznanej w środowisku pozycji zawodowej. Wynika to z ich wieloletniej praktyki prowadzonej w kraju bądź zagranicą, a także dorobku naukowego. Gwarantuje to najwyższy poziom zabiegów, wykonywanych w atmosferze pełnego zaufania oraz zrozumienia potrzeb i oczekiwań pacjentów. W Clinica del Mare jesteśmy w stanie spełniać oczekiwania osób najbardziej wymagających.

Gwarantujemy najwyższy poziom diagnostyki. Wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt do obrazowania – cyfrowy rentgen panoramiczny, radiowizjografię oraz kamery wewnątrzustne. Dla zapewnienia jakości i precyzji wykonywanych prac posługujemy się lupami oraz mikroskopem stomatologicznym.

Specjalnie przygotowany pokój oferuje możliwość relaksu przed i po zabiegu, bez dostępu osób trzecich. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór filmów i koncertów, które mogą Państwo oglądać w najwyższej jakości obrazu Full HD, wybierając interesującą pozycję z menu. Clinica del Mare jest wyposażona w telewizję cyfrową oraz sieć Wi-Fi, a do Państwa dyspozycji pozostaje Apple iPad, zarówno w trakcie oczekiwania na zabieg, jak i po jego zakończeniu.

Obok gwarancji najwyższego poziomu medycznego naszym pacjentom zapewniamy wysoki standard recepcyjny, obejmujący między innymi: przyjęcie pacjenta punktualnie o umówionej wcześniej godzinie, specjalnie przygotowane menu napoi ciepłych i zimnych, aktualną prasę i czasopisma, a także usługi concierge polegające na załatwieniu dla pacjenta zleceń możliwych do realizacji za pomocą urządzeń, czy systemów telekomunikacyjnych, np.: zamówienie taksówki, sprawdzenie programu kin i teatrów oraz zarezerwowanie biletów, sprawdzenie połączeń lotniczych i kolejowych itp., wykonywanych w czasie, gdy pacjent poddawany jest zabiegowi. Gwarantujemy również specjalne zabezpieczenie dostępu do danych medycznych Pacjenta.


Lekarze

Katarzyna EmerichProf. dr hab. n. med. Katarzyna Emerich

Specjalista stomatologii dziecięcej

Jest specjalistą stomatologii dziecięcej oraz stomatologii ogólnej. Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek zarządu reprezentujący Polskę w European Academy of Paediatric Dentistry, zarządu Sekcji Stomatologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz członek International Association of Paediatric Dentistry. Autor kilkudziesięciu artykułów z zakresu stomatologii dziecięcej opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach. Wielokrotny wykładowca na konferencjach naukowych w Polsce i zagranicą.

Izabela Oleszkiewiczdr n. med. Izabela Oleszkiewicz

Specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej

Od ukończenia studiów w 1985 r. pracuje w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Akademii Medycznej w Gdańsku jako nauczyciel akademicki na etacie wykładowcy. W 2010 roku obroniła przewód doktorski otrzymując tytuł doktora nauk medycznych. Posiada specjalizację I stopnia w zakresie Chirurgii stomatologicznej i II stopnia w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej.

Beata Kaiser-Ziorkiewiczdr n. med. Beata Kaiser-Ziorkiewicz

Specjalista ortodonta

Jest absolwentką Gdańskiej Akademi Medycznej (1988r.). W latach 1988 – 2004 była asystentem i starszym wykładowcą w Zakładzie Ortodoncji Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1991r. uzyskała I stopień specjalizacji w zakresie stomatologii ogólnej. W 1994r. uzyskała II stopień specjalizacji w ortodoncji. W 2004r. po obronie pracy doktorskiej z ortodoncji uzyskała tytuł dr nauk medycznych. Jest członkiem: PTS – Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, PTO – Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, ETO – Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Aktywnie uczestniczy w wielu kongresach, zjazdach i kursach ortodontycznych.

Sonia Sugier-KarpińskaSonia Sugier-Karpińska

Lekarz dentysta

Jest absolwentką Wydziału Stomatologicznego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od ukończenia studiów w roku 1997 specjalizuje się w stomatologi zachowawczej, ze szczególnym uwzględnieniem leczenia endodontycznego z użyciem nowoczesnych technik obrazowania. Umiejętności w tym zakresie zdobyła w wyniku wieloletniej prywatnej praktyki, a także uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą.

Adam Ziemlewskidr n. med. Adam Ziemlewski

Specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku, stypendystą Guy’s and St. Thomas’s Medical and Dental School w Londynie. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Zdał z wyróżnieniem specjalizację z chirurgii stomatologicznej oraz specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej, obronił również rozprawę doktorską. Jest autorem wielu publikacji naukowych wydanych w kraju i zagranicą. Był wykładowcą na wielu kursach i kongresach z dziedziny implantologii stomatologicznej, chirurgii i stomatologii estetycznej.

Sylwia Kowalczyk-WójcikSylwia Kowalczyk-Wójcik

Specjalista stomatologii ogólnej

Studia ukończyła w 1989 roku w Akademii Medycznej w Gdansku. Do roku 1992 była asystentem w Zakładzie Protetyki Instytutu Stomatologii AMG. Posiada specjalizację w zakresie stomatologii ogólnej. W latach 1993-1995 zatrudniona jako lekarz dentysta w Clinica Odontoiatrica Tronconi w Rzymie. Do roku 2012 kierownik Centrum Stomatologicznego „Smile”. Aktywnie uczestniczy w wielu kongresach, zjazdach i kursach protetycznych i implantoprotetycznych.

Zakres usług

Stomatologia dziecięca

Zajmujemy się bezpiecznym i nowoczesnym leczeniem zębów u dzieci. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym. W Clinica del Mare wszelkie zabiegi stomatologiczne u dzieci przeprowadza Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Emerich. Jej wieloletnie doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego Małego Pacjenta gwarantują, że dzieci w gabinecie czują się bezpiecznie i komfortowo.

 • adaptacja małych pacjentów do leczenia stomatologicznego
 • profilaktyka stomatologiczna dostosowana do wieku pacjentów
 • leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych
 • leczenie stanów zapalnych oraz ropni u dzieci
 • leczenie urazów zębów mlecznych i stałych
 • leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej

Chirurgia stomatologiczna i szczękowo-twarzowa

Wykonujemy wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej, do których wystarczające jest znieczulenie miejscowe. Rozległe zabiegi wymagające leczenia szpitalnego i znieczulenia ogólnego wykonywane są w prywatnym szpitalu. W Clinica del Mare zabiegi chirurgii stomatologicznej i szczękowo – twarzowej przeprowadza dr n. med. Izabela Oleszkiewicz.

 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych i nadliczbowych
 • implantacje (wszczepianie implantów zębowych)
 • sterowanej regeneracji kości
 • leczenie chirurgiczne chorób błony śluzowej
 • przedprotetyczne leczenie chirurgiczne
 • diagnostyka nowotworowa
 • chirurgia zatok szczękowych

Ortodoncja

W Clinica del Mare ortodoncją zajmuje się dr n. med. Beata Kaiser-Ziorkiewicz.

 • leczenie wad zgryzu u dzieci, młodzieży i dorosłych z zastosowaniem aparatów stałych lub ruchomych
 • leczenie schorzeń stawów skroniowo – żuchwowych
 • profilaktyka wad zgryzu
 • przygotowanie ortodontyczne do leczenia protetycznego oraz implantoprotetycznego
 • leczenie chirurgiczno – ortodontyczne

Implantologia

Stosujemy wyłącznie systemy implantologiczne najwyższej jakości, przebadane klinicznie w wielu ośrodkach na świecie i stosowane przez wiodące ośrodki uniwersyteckie i prywatne kliniki w USA i Europie Zachodniej (Biomet 3i, Astratech Dental). W Clinica del Mare zabiegi implantacji wykonuje dr n. med. Adam Ziemlewski.

 • uzupełnienie braku jednego zęba
 • uzupełnienie braku kilku zębów
 • leczenie implantologiczne bezzębia
 • odbudowa tkanki kostnej za pomocą biomateriałów lub przy użyciu kości własnej Pacjenta
 • podniesienie dna zatoki szczękowej

Endodoncja

Nowoczesne wyposażenie Clinica del Mare (mikroskop zabiegowy, lupy, radiowizjografia cyfrowa, cyfrowy rentgen panoramiczny) oraz wieloletnie doświadczenie lek. dent. Soni Sugier-Karpińskiej pozwalają nam na przeprowadzanie precyzyjnego leczenia endodontycznego zębów, nawet takich, które jeszcze kilka lat temu skazane były na ekstrakcję.

 • leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem
 • ponowne leczenie kanałowe zębów leczonych wcześniej bez powodzenia lub z niedopełnionymi kanałami
 • usuwanie złamanych narzędzi z kanału korzeniowego
 • usuwanie zębiniaków
 • usuwanie starych wkładów koronowo-korzeniowych z kanału korzeniowego
 • zamknięcie perforacji

Stomatologia zachowawcza i estetyczna. Protetyka

Wykonujemy estetyczne rekonstrukcje uszkodzonych i chorych zębów oraz uzupełniamy braki w uzębieniu. Wieloletnie doświadczenie i precyzja lek. dent. Sylwii Kowalczyk-Wójcik, w połączeniu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i sprzętu, zapewniają wysoką jakość i estetykę wykonywanych prac.

 • licówki porcelanowe

 • korony i mosty porcelanowe na podbudowie z cyrkonu, złota, tytanu lub stali szlachetnej

 • korony porcelanowe na implantach

 • wypełnienia pełnoceramiczne i kompozytowe (inlay, onlay, overlay)

 • protezy szkieletowe na zatrzaskach, zasuwach, na teleskopach

 • protezy akrylowe częściowe i całkowite (również na implantach)

 • rekonstrukcje zębów materiałem kompozytowym

Higiena

W Clinica del Mare zabiegi higieniczne, jak również wybielanie zębów, wykonywanie są przez wyspecjalizowany personel.

 • usuwanie kamienia nazębnego i osadu
 • piaskowanie i polerowanie zębów
 • wybielanie zębów w gabinecie
 • wybielanie zębów systemem nakładkowym
Zadaj pytanie | Umów wizytę ⇓
Clinica del Mare
Wypełnij i wyślij poniższy formularz.
Otrzymasz odpowiedź na Twoje zapytanie lub sprawdzimy dostępne terminy i powiadomimy Cię wkrótce.

Wpisz treść zapytania lub informacje na temat wizyty:
Płeć  
Imię *
Nazwisko *
Wiek  
Kraj i miasto  
Telefon *
E-mail *
Termin wizyty
Rodzaj wizyty


ANTYSPAM * - podaj wynik 1+1 =
Dodaj załączniki:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.
* pola obowiązkowe
   
Lokalizacja:
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej