San-Med Hair Transplant


ul. Międzyrzecka 26
43-382 Bielsko-BiałaDr Artur Sandelewski - Profesjonalna Transplantacja Włosów

San-Med Hair Transplant w Bielsku-Białej to profesjonalna klinika transplantacji włosów, gdzie wykonuje się nowatorskie zabiegi przeszczepu włosów. Klinika zlokalizowana jest w niedalekim sąsiedztwie od centrum, co zapewnia dogodny dojazd. Specjalnie przygotowane gabinety zapewnią Państwu bardzo komfortowe warunki pobytu w klinice. Dla pacjentów przylatujących na zabiegi samolotem klinika zapewnia bezpłatny transport z lotniska w Katowicach lub Krakowie. Klinika oferuje również specjalne zniżki w pobliskim hotelu Sahara.

W klinice do każdego Pacjenta podchodzi się indywidualnie, a personel dokłada wszelkich starań, aby uprzyjemnić pobyt w klinice, zachowując przy tym pełną anonimowość oraz intymną atmosferę. Zabiegi przeszczepu włosów wykonuje dr Artur Sandelewski – specjalista II stopnia chirurgii ogólnej i specjalizujący się w chsirurgii estetycznej. Chirurgia odtwórcza włosów to jedno ze szczególnych zainteresowań dr Sandelewskiego. Umiejętności w tej trudnej dziedzinie medycyny – transplantacji włosów dr Sandelewski nabył podczas wielu zagranicznych szkoleń i kursów, między innymi podczas szkoleń hands-on u boku dr Vinzenzo Gambino oraz dr Akaki Tsilosani.

Dr Artur Sandelewski jest członkiem International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS). Jest to międzynarodowe stowarzyszenie lekarzy specjalizujących się w przeszczepach włosów. Dzięki temu dr Sandelewski może w każdej chwili skonsultować się z najlepszymi specjalistami chirurgii odtwórczej włosów z całego świata.

 

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w przypadku:

  • łysienia androgenowego u mężczyzn
  • łysienia androgenowego u kobiet
  • łysienia pourazowego
  • łysienia po leczeniu stanów zapalnych skóry głowy
  • blizn pooperacyjnych
  • ubytków owłosienia okolicy brwi, rzęs, wąsów, brody


Łysienie jest przede wszystkim problemem mężczyzn, ale dotyczy również kobiet, u których najczęściej dochodzi do różnego stopnia przerzedzenia włosów na głowie. Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który stanowi obecnie jedyną sprawdzoną, godną polecenia metodę leczenia, która zapewnia naturalne oraz trwałe efekty. Polega na pobraniu włosów z jednego miejsca i przeszczepieniu ich w miejsce łysiejące na głowie. Można stwierdzić, że transplantacja to obecnie jedyny sposób na przywrócenie funkcjonalnego i morfologicznego widoku naszej głowy. Przeszczepiane włosy nie tracą genetycznie zaprogramowanej siły wzrostu. Wobec tego w miejscu, na które zostaną przeszczepione nadal zachowują swoja zdolność do wzrostu przez całe życie. W naszej klinice wykonujemy również zabiegi przeszczepu brwi i rzęs, w przypadku ich znacznego przerzedzenia lub całkowitej utraty.

Przy pobieraniu unitów wykorzystujemy nowoczesne urządzenie S.A.F.E SYSTEM. Zabiegi transplantacji włosów przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym (lokalnym). Zastosowane znieczulenie zapewnia minimalne obciążenie organizmu oraz pozwala pacjentowi „przebycie” zabiegu w sposób komfortowy - bez żadnego bólu. Dlatego zabiegi transplantacji włosów wykonywane przez dr Sandelewskiego należą do bardzo bezpiecznych.

Po zabiegu przeszczepu włosów poprawi się nie tylko Twój wygląd, ale również Twoje samopoczucie. Poczujesz się pewniej, swobodniej i nie będziesz już musiał ukrywać swojego dość wstydliwego problemu.

 


 

Umożliwiamy finansowanie zabiegów w systemie ratalnym

Przeszczep włosów

Podczas konsultacji w klinice dobierana jest najlepsza metoda transplantacji, uzależniona od wskazań medycznych oraz oczekiwań pacjenta. W Klinice przeprowadzane są transplantacje włosów przy zastosowaniu trzech metod:

Przeszczep włosów FUT

6 zł za 1 unit, przeciętnie stosowane 1500 units / 9 000 zł

Metoda FUT (ang. Follicular Unit Transplantation) – jest obecnie podstawową metodą przeszczepu, polegającą na pobraniu paska skóry z okolicy potylicznej z odpowiednią ilością włosów do przeszczepu. Uzyskany fragment skóry jest dzielony pod mikroskopem na pojedyncze unity włosa. Zaletą tej metody jest krótszy czas trwania zabiegu i uzyskanie dużej liczby unitów włosów podczas jednego zabiegu ok 2000-4000.

Metoda ta jest bardziej preferowana dla osób, którzy noszą dłuższe włosy oraz tolerują obecność linijnej blizny. Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki szycia blizna jest mało widoczna. Technika ta pozwala na zmniejszenie szerokości blizny a także pozwala na wyrastanie włosów przez nią. Aby całkowicie zakryć interwencję chirurgiczną, w metodzie FUT wystarczy zapuścić włosy. Po wykonanym zabiegu transplantacji włosów techniką FUT pacjent może sam udać się do domu.

FUT szczególnie polecany jest dla pacjentów, którzy oczekują gęstych włosów po przeszczepie i jednocześnie tolerują obecność linijnej blizny, najczęściej mało widocznej przy zastosowaniu odpowiedniej techniki zabiegu. W technice FUT można odwzorować w stosunku 1:1 miejsce dawcze z miejscem biorczym włosów.

Przeszczep włosów FUE

10 zł za 1 unit, przeciętnie stosowane 1000 units / 10 000 zł

Metoda FUE (ang. Follicular Unit Extraction) - to nowoczesny zabieg stosowany w leczeniu łysienia. FUE skierowany jest głównie do pacjentów, którzy preferują noszenie krótkich włosów. Polega na pobieraniu poszczególnych jednostek włosa tzw unitów, każdego oddzielnie podczas tej samej sesji. Po pobraniu unity są umieszczane w okolicy biorczej. Zaletą tej metody jest pozostawienie mikroskopijnych otworków , które są rozproszone w okolicy dawczej. Do zabiegu ta metodą włosy z miejsca dawczego muszą być zgolone na wysokość 2-3 mm. Po zakończonym zabiegu nakładana jest specjalna maść. Pacjent wychodzi z Centrum do domu be żadnego opatrunku.

W porównaniu do tradycyjnej metody FUT zabieg FUE przynosi mniejsze uszkodzenia, szybszy proces gojenia, mniej widoczne blizny, a przede wszystkim nie ma widocznej linijnej, długiej blizny. O wynikach transplantacji włosów metodą FUE decyduje przede wszystkim jakość przeszczepianych włosów. Wobec tego FUE nie zawsze może być wykonywany dla wszystkich rodzajów włosów i dla każdego pacjenta.

Przeszczep włosów BHT

12 zł za 1 unit, przeciętnie stosowane 1000 units / 12 000 zł

Metoda BHT (ang. Body Hair Transplant) wyznacza obecnie nowy kierunek w rozwoju zabiegów przeszczepu włosów. Możan powiedzieć, że metoda BHT to rodzaj FUE, w tej metodzie włosy są pobierane z innych części ciała niż głowa. Może to być broda, klatka piersiowa, pachy. Metodę tą stosuje się gdy jest niewystarczająca ilość unitów włosa potrzebnych do uzyskania oczekiwanych efektów. Po zabiegu z założonymi opatrunkami pacjent może udać się do domu.

Rezultaty

Efekty przed i po przeszczepie włosów

Efekty przed i po przeszczepie włosów

Diagnostyka łysienia androgennego

Pierwszym etapem w ustaleniu odpowiedniej diagnozy jest badanie przedmiotowe z uwzględnieniem przebiegu procesu utraty włosów, czasu trwania, stosowanego leczenia, występowania chorób dermatologicznych, i innych schorzeń ( endokrynologicznych, ginekologicznych, onkologicznych) Z badań laboratoryjnych wykonuje się poziom hormonów: testosteron, wolny testosteron, DHEA, DHEA-S,LH,FSH, prolaktynę oraz hormony tarczycy.

Bardzo pomocnym urządzeniem w ocenie jakości włosów jest Folliscope. Folliscope pozwala określić gęstość włosów przypadającą na 1 cm2 , ocenić ilość włosów w poszczególnych fazach wzrostu. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie wykryć nieprawidłowości w budowie samego włosa.

Kolejnym badaniem jest analiza pierwiastkowa włosa. Analiza pierwiastkowa włosów pokazuje ilość pierwiastków magazynowanych przez organizm badanego pacjenta. Pomimo wielu badań cyklu wzrostu włosa i poznania czynników wpływających na jego zahamowanie, brak jest leku, którego działanie spowodowałoby trwały i satysfakcjonujący efekt terapii łysienia androgennego. Leczenie tego typu łysienia uzależnione jest od nasilenia i stężenia hormonów androgenowych. W leczeniu stosujemy wszystkie metody z zakresu medycyny włosa. Najskuteczniejszym sposobem w zwalczaniu łysienia jest obecnie przeszczep włosów. Zapewnia on naturalne i trwałe efekty.

Angel System – sposób na wypadające włosy

Angel System i doktor Sandelewski Angel System to obecnie jedyny, komputerowo sterowany system do uzyskiwania osocza bogatopłytkowego. Jest to ta część naszej krwi, która zawiera bardzo dużą ilość płytek krwi. W płytkach krwi znajdują się czynniki wzrostu mające głównie zastosowanie w procesach stymulacji odnowy komórkowej. Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane w zabiegu Angel System poprzez zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu stymuluje komórki rozrodcze mieszków włosowych do regeneracji i proliferacji. Efetem zabiegu jest zahamowanie procesów wypadania włosów. Dzięki zastosowaniu PRP wydłużona zostaje faza anagenu włosa. Jedynym ośrodkiem wykonującym tego typu zabiegi w Polsce jest Klinika San-Med Hair Transplant dr Sandelewskiego w Bielsku-Białej.

 

 

Umożliwiamy finansowanie zabiegów w systemie ratalnym

Zadaj pytanie | Umów wizytę ⇓
San-Med Hair Transplant
Wypełnij i wyślij poniższy formularz.
Otrzymasz odpowiedź na Twoje zapytanie lub sprawdzimy dostępne terminy i powiadomimy Cię wkrótce.

Wpisz treść zapytania lub informacje na temat wizyty:
Płeć  
Imię *
Nazwisko *
Wiek  
Kraj i miasto  
Telefon *
E-mail *
Termin wizyty
Rodzaj wizyty


ANTYSPAM * - podaj wynik 5-2 =
Dodaj załączniki:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.
* pola obowiązkowe
   
Lokalizacja:
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej