Meditour Villa Uroczysko


ul. Wiśniowa 9
67-106 Bobrowniki
Rehabilitacja: tel. 68-456-15-56
Noclegi: tel. 68-410-22-02, 608 664 008
E-mail: uroczysko@meditour.com.pl

Informacje o Meditour Villa Uroczysko

Villa Uroczysko to wyjątkowe miejsce na turystyczno-medycznej mapie Polski. Na europejskim rynku funkcjonujemy od przeszło 32 lat, natomiast w branży turystycznej od 8. Villa Uroczysko znajduje się w malowniczej wsi Bobrowniki, w woj. lubuskim, w otoczeniu wiekowych dębów i buków. Otaczające lasy sosnowe tworzą specyficzny mikroklimat, który był już doceniany przed wojną, kiedy to Bobrowniki były mikro-uzdrowiskiem dla okolicznych mieszkańców. Uroku dodaje wijąca się rzeka Odra z licznymi przystaniami i marinami rzecznymi. Cały ośrodek pobytowy usytuowany jest na obszarze prawie 2 ha parku z licznymi ścieżkami.

Kierując się ogólnoświatowymi trendami, stworzyliśmy ośrodek oferujący połączenie usług medycznych z rehabilitacją oraz jako nowość dołączyliśmy pakiet licznych atrakcji turystycznych, zawarty w cenie pobytowej. Zapewniamy Państwu zaawansowaną opiekę medyczną oraz fachową diagnostykę, połączoną z relaksem i wypoczynkiem w otoczeniu przepięknej przyrody. Jesteśmy jedynym w Polsce ośrodkiem, który organizuje turnusy rehabilitacyjne, połączone z diagnostyką i kierunkowym leczeniem. Współpracujemy z Centrum Medycznym Aldemed w Zielonej Górze, które oferuje naszym pacjentom najwyższą jakość usług.

Oferujemy szeroki zakres usług, w postaci leczenia dolegliwości o podłożu geriatrycznym, reumatologicznym oraz ortopedycznym, a także dolegliwości bólowych. Pomożemy Państwu uporać się m.in. z zapaleniem stawów, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa czy też ostrą chorobą reumatyczną. To jednak zaledwie ułamek tego, co dla Państwa przygotowaliśmy w zakresie turystyki medycznej.

Specjalnie dla potrzeb naszych pacjentów oferujemy turnusy rehabilitacyjne, które odbywają się w zorganizowanej grupie liczącej nie mniej niż 6 uczestników i nie więcej niż 10. Informujemy pacjentów o zorganizowanej grupie. Istnieje możliwość wyboru długości trwania turnusu: 7 dni, 14 dni bądź 21 dni. Należy pamiętać, że rehabilitacja najlepiej skutkuje po 10 dniach.

Przykładowy dzień turnusu rehabilitacyjnego wygląda następująco:

  • 8.00 Śniadanie, omówienie przebiegu dnia,
  • 9.00 Wyjazd do Starej Wsi,
  • 9.30 - 11.30 Zwiedzanie i degustacja win,
  • 12.00 - 13.30 Powrót do Meditour Villa Uroczysko, obiad,
  • 14.00 Leczenie - zabiegi medyczne, rehabilitacja, kriokomora etc.,
  • 19.00 Powrót do ośrodka, kolacja, czas wolny.

W czasie wolnym zachęcamy do skorzystania z zajęć aerobik, fitness oraz nordic walking. Wśród naszej bogatej oferty leczniczej znajdą Państwo m.in. zabiegi w grocie solnej oraz w kriokomorze, a także hydroterapię, magnetoterapię i laseroterapię.

W celu złagodzenia bólu oraz dolegliwości pooperacyjnych i pourazowych polecamy masaż wirowy i elektroterapię, a osobom borykającym się z zapaleniem i zwyrodnieniem stawów ulgę przyniesie zabieg terapuls, polegający na dostarczeniu do organizmu energii o bardzo dużej częstotliwości. Podczas pobytu w naszym uzdrowisku będzie Państwu towarzyszyć asystent opieki, który zadba o komfort i bezpieczeństwo w trakcie zabiegów.

Oferta rehabilitacji

Posiadamy bardzo bogatą ofertę leczniczą i rehabilitacyjną. Wszelkie zabiegi prowadzone są przez wykwalifikowany personel medyczny, z zastosowaniem wysokiej klasy, nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu. Gwarantujemy najwyższe europejskie standardy w przystępnej cenie, dzięki czemu jesteśmy miejscem odwiedzanym przez turystów zza granicy. Oferujemy także konsultację lekarską w cenie pobytu.

Proponujemy Państwu szeroki wachlarz specjalistycznych zabiegów i badań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta, które wykonają lekarze z Centrum Medycznego Aldemed. Osobom cierpiącym z powodu astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok bądź niedoczynności tarczycy zalecamy relaks w grocie solnej.

Kriokomora daje doskonałe efekty w przypadku przemęczenia, zmian reumatologicznych, nerwic, schorzeń neurologicznych, a także depresji i menopauzy. Zachęcamy także do skorzystania z leczniczych walorów ultradźwięków, prądów elektrycznych oraz wody.

Zakres usług medycznych:

W ZAKRESIE GERIATRII 
Wykaz leczonych jednostek chorobowych

M 05

Sero-dodatnie reumatoidalne zapalenie stawów

M 15

Zwyrodnienia wielostawowe

             M 45                       

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

W ZAKRESIE LECZENIA BÓLU
Wykaz leczonych jednostek chorobowych

G 50

Zaburzenia nerwu trójdzielnego

G 54

Zaburzenia korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych

M 16

Choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych

M 17

Choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych

M 47

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

M 50

Choroby kręgów szyjnych

W ZAKRESIE REUMATOLOGII
Wykaz leczonych jednostek chorobowych 

I 00-I 02  

Ostra choroba reumatyczna

I 05-I 09  

Przewlekła choroba reumatycznan serca

M 05-M 14

Artropatie wielostawowe zapalne

M 15-M 19  

Choroby zwyrodnieniowe stawów

M 20-M 25

Inne choroby stawów

M 30-M 36

Układowe choroby tkanki łącznej

M 45-M 49

Choroby kręgosłupa

M 60-M 63

Choroby mięśni

W ZAKRESIE ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII NARZĄDU RUCHU
Wykaz leczonych jednostek chorobowych 

G 54

Zaburzenia korzeni i splotów nerwowych

G 56

Mononeuropatie kończyny górnej

G 57

Mononeuropatie kończyny dolnej

M 05-M 14

Zapalne artropatie wielostawowe

M 15-M 19

Choroby zwyrodnieniowe stawów

M 20-M 25

Inne choroby stawów

M 40-M 43

Zniekształcające choroby grzbietu

M 45-M 49

Choroby kręgosłupa

M 60-M 63

Choroby mięśni

M 65-M 68

Choroby maziówki i ścięgien

M 80-M 85

Zaburzenia mineralizacji i struktury kości

M 86-M 90

Inne choroby kości

M 91 - M 94

Choroby tkanki chrzęstnej

M 95 - M 99

Inne choroby układu kostno-mięśniowego i tkanki łącznej

Q 65 - Q 79

Wrodzone wady rozwojowe i zniekształcenia układu mięśniowo-szkieletowego

S 10 - S 19

Urazy szyi

S 20 - S 29

Urazy klatki piersiowej

S 40 - S 49

Urazy barku i ramienia

S 50 - S 59

Urazy łokcia i przedramienia

S 60 - S 69

Urazy nadgarstka i ręki

S 70 - S 79

Urazy biodra i uda

S 80 -S 89

Urazy kolana i podudzia

S 90-S 99   

Urazu stawu skokowego i stopy

T 8 - T 14

Urazy nieokreślonych części tułowia, kończyn i okolicy ciała

T 90 - T98 Następstwa urazów, zatruć i innych skutków działania czynników zewnętrznych

 

Pakiety i oferty specjalne

Dla naszych gości przygotowaliśmy liczne promocje oraz pakiety specjalne. Przez cały pobyt będą Państwu towarzyszyć asystenci, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące zabiegów.

Dzięki współpracy z licznymi partnerami oferujemy naszym pacjentom bezpłatne wycieczki szlakiem okolicznych atrakcji turystycznych. Będąc w Bobrownikach, warto zwiedzić okolicę obfitującą w liczne atrakcje turystyczne, w tym piękny park Mużakowski w Łęknicy bądź skansen w Ochli.

Wszystkie usługi (wycieczki, opieka medyczna, rehabilitacja oraz wyżywienie) zawarte są w cenie pobytu.


Pokoje w Meditour Villa Uroczysko

Do dyspozycji naszych gości oddajemy pokoje dwu i trzyosobowe, w których znajduje się telewizor oraz dostęp do bezpłatnego internetu Wi-Fi. Wszystkie pokoje są wyposażone w łazienkę z suszarką do włosów. W pakiecie pobytowym oferujemy również wyżywienie. Ponadto umożliwiamy skorzystanie z konsultacji dietetyka oraz doboru diety: cukrzycowej, niskotłuszczowej, bezglutenowej, wątrobowej, wegetariańskiej bądź redukującej tkankę tłuszczową.

Dla wygody klientów - udogodnienia

W naszym Uroczysku znajdą Państwo odpoczynek i wytchnienie, połączone z bogatą ofertą rehabilitacyjną. Umożliwiamy także organizację przyjęć takich jak wesela, komunie, kinderbale, branżowe spotkania oraz konferencje. W zależności od ilości gości do Państwa dyspozycji oddajemy salę „business” (30 osób), salę restauracyjną (ok. 40 osób) oraz altanę grillową (ok. 60 osób). W trakcie imprezy cała sala, taras oraz altana, a także teren otwarty są na wyłączność gości.

Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji w postaci wspólnego biesiadowania przy grillu i ognisku, przejażdżek konno, spacerów oraz wędkowania nad obfitującą w ryby rzeką Odrą. W cenie pobytu oferujemy także wycieczki szlakiem lubuskich atrakcji turystycznych, takich jak np. zamek w Łagowie, baszta w Kożuchowie bądź palmiarnia w Zielonej Górze.

Dla naszych gości udostępniamy bezpłatny parking oraz bezprzewodowy internet Wi-Fi, dostępny na terenie całego ośrodka. Obiekt jest monitorowany (Security) oraz przystosowany dla osób z ograniczeniami ruchu (teren płaski ścieżki z polbruku).

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia

W naszym Uroczysku oferujemy wypoczynek i zabiegi medyczne na najwyższym światowym poziomie, zgodne z europejskimi standardami. Oddajemy Państwa w ręce doskonale wykwalifikowanej kadry medycznej, której doświadczenie potwierdzają liczne certyfikaty  z odbytych kursów i szkoleń.

Atrakcje w okolicy

Pobyt w Bobrownikach może stać się doskonałą okazją, aby zwiedzić zabytki i malownicze zakątki znajdujące się w woj. lubuskim. Warto odwiedzić m.in.:

WARTO ODWIEDZIĆ (kliknij tutaj, aby zobaczyć)
Zadaj pytanie | Umów wizytę ⇓
Meditour Villa Uroczysko
Wypełnij i wyślij poniższy formularz.
Otrzymasz odpowiedź na Twoje zapytanie lub sprawdzimy dostępne terminy i powiadomimy Cię wkrótce.

Wpisz treść zapytania lub informacje na temat wizyty:
Płeć  
Imię *
Nazwisko *
Wiek  
Kraj i miasto  
Telefon *
E-mail *
Termin wizyty
Rodzaj wizyty


ANTYSPAM * - podaj wynik 2+2 =
Dodaj załączniki:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.
* pola obowiązkowe
   
Lokalizacja:

Villa Uroczysko mieści się w malowniczej miejscowości Bobrowniki (woj. lubuskie), przy ul. Wiśniowej 9, w sąsiedztwie dębowych i bukowych lasów. Nasz pensjonat jest oddalony ok. 17 km od Zielonej Góry, stolicy województwa, oraz 200 km od Berlina, stolicy Niemiec. Okolica obfituje w zabytki architektoniczne i pomniki przyrody.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej