Słoneczny Zdrój – tu walką z osteoporozą zajmują się profesjonaliści

Urlop w luksusowym Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju to doskonała okazja do tego, aby wypocząć i poprawić stan zdrowia. Sanatorium znane jest z leczenia schorzeń skóry i układu ruchu. Można tu nie tylko zażyć zabiegów fizjoterapeutycznych, ale także skorzystać z porad lekarzy i innych specjalistów z zakresu walki z osteoporozą.

Leczenie osteoporozy w Busku Zdroju

Konsultacje medyczne

Kuracjusze wypoczywający w Słonecznym Zdroju mogą skorzystać z konsultacji medycznych, których udziela lek. med. Dariusz Klarecki. Jest to szanowany specjalista z wieloletnim stażem. Ukończył Wojskową Akademię Medyczną, a następnie pełnił służbę w 111 Szpitalu Wojskowym w Poznaniu i 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym. Od czasu przejścia do rezerwy swoją rozległą wiedzą dzieli się z kuracjuszami przebywającymi w hotelu uzdrowiskowym Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju. Doktor ukończył specjalizację z zakresu medycyny fizykalnej i balneoklimatologii, dzięki czemu może doradzić pacjentom rehabilitację najskuteczniejszą w walce z osteoporozą.

Porady profesjonalnego dietetyka

Przeciwdziałanie erozji kości to również odpowiednio zbilansowana dieta. Dlatego osobom wypoczywającym w Hotelu Słoneczny Zdrój porad udziela dietetyk mgr Olga Kryczka. U specjalistki można zasięgnąć rady w kwestii indywidualnej oceny stanu żywienia oraz poprosić o dopasowanie diety wspomagającej w poszczególnych jednostkach chorobowych – także menu bogatego w cenny wapń i witaminę D3, składniki szczególnie ważne dla chorych na osteoporozę.

Rehabilitacja pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów

Na gości hotelu Słoneczny Zdrój czekają nie tylko konsultacje z renomowanymi specjalistami. Kuracjusze są objęci stałą opieką fizjoterapeutów, którzy czuwają nad ich stanem zdrowia w trakcie zabiegów przeciwdziałających osteoporozie. Na terenie hotelu można zażyć balneoterapii, krioterapii, a także zabiegów przeprowadzanych za pośrednictwem dźwięków i leczniczych impulsów elektrycznych.

Dowiedz się więcej na temat leczenia osteoporozy w Słonecznym Zdroju:
http://www.slonecznyzdroj.pl/leczenie-osteoporozy

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej