Turystyka Medyczna - Informacje

 • Leczenie

  Wszechobecna elektronika, cyfryzacja wielu dziedzin sprawia, że możemy coś uzyskać szybciej i łatwiej. Podobnie jest w przypadku zagadnień medycznych. Cyfryzacja przyniosła wiele dobrego, w tym wprowadzenie całej historii chorobowej do komputera oraz możliwość wystawiania e-recept. Sprawdź, czym jest e-recepta i dlaczego mówi się o wykluczeniu cyfrowym pacjentów!

 • Informacje

  Podczas wyjazdów za granicę warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Polacy mogą też wyrobić kartę EKUZ. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy kupowanie osobnej polisy ma sens. Jak działa EKUZ? Czy ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne?

 • Informacje

  Podczas wideokonsultacji lub teleporady lekarz może wystawić L4 online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wiele stanów chorobowych często uniemożliwia nam skorzystanie ze stacjonarnej wizyty, przez co niejednokrotnie przynajmniej w pierwszych dniach choroby, aby usprawiedliwić nieobecność w pracy, musieliśmy brać urlop. Jak działa L4 online? Podpowiadamy.

 • Informacje

  W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Skąd taki wzrost zainteresowania, po co nam właściwie ubezpieczenie zdrowotne i jakie mamy możliwości w tym zakresie? Warto przybliżyć ten temat, by lepiej go zrozumieć i umieć samodzielnie podjąć decyzję o zakupie odpowiedniego produktu.

 • Informacje

  Badanie Barometr Fundacji Watch Health Care wskazuje, że średni czas oczekiwania w Polsce na wizytę u lekarza specjalisty przez ostatnie 9 lat się niemal podwoił. Średnio ponad dwa lata czekamy na endokrynologa i blisko rok na kardiologa dziecięcego. Jak ominąć kolejki?

 • Finanse w medycynie

  Pozyskiwanie sprzętu medycznego poprzez leasing jest jedną z form finansowania szpitali. Istnieją jednak różne rodzaje leasingu i każdy z nich stawia inne warunki dla leasingobiorców. Poznaj je i zobacz, który rodzaj leasingu jest najkorzystniejszym sposobem finansowania aparatury medycznej.

 • Informacje

  Coraz częściej firmy proponują swoim pracownikom w ramach umowy o pracę objęcie prywatną opieką medyczną. Jednak wśród klientów niepublicznych placówek służby zdrowia można znaleźć również klientów indywidualnych. Co sprawia, że coraz częściej decydujemy się na rezygnację z usług państwowej służby zdrowia? Ile to kosztuje? Kto może sobie na to pozwolić?

 • Informacje dla lekarzy

  Jesteś początkującym lekarzem? Planujesz zakup stetoskopu? Podpowiadamy jaki stetoskop warto wybrać. Obecnie jest to podstawowy ekwipunek lekarza rodzinnego, kardiologa oraz pediatry.  Dzięki stetoskopowi możemy dowolnie diagnozować pacjenta poprzez osłuch takich miejsc jak klatka piersiowa, serce czy jama brzuszna.

 • Informacje

  Każdy szanujący się pracodawca dba o swoich podopiecznych. Odpowiednio zmotywowany pracownik jest bardziej efektywny a także zaangażowany w swoje obowiązki. Z tego też względu, firmy coraz częściej decydują się na liczne udogodnienia dla zatrudnionych. Wśród nich znajdziemy chociażby pakiety medyczne.

 • Informacje

  Popularnymi źródłami wiedzy medycznej, zarówno dotyczącej określonych chorób, jak też leków stosowanych w ich zwalczaniu są profesjonalne portale przeznaczone dla lekarzy. Podstawowymi kryteriami w ocenie źródeł informacji o lekach dla pracowników służby zdrowia są: wiarygodność, użyteczność oraz łatwość dostępu.

 • Informacje

  Współczesne społeczeństwo, pomimo poprawy ogólnego stanu zdrowia, nadal nieumiejętnie stosuje wiele praktyk mających poprawić funkcjonowanie organizmu. Część osób posiłkuje się niewystarczającymi informacjami i korzysta z suplementów, lekarstw czy alternatywnych metod leczenia na własną rękę.

 • Informacje

  Osoby, które zostały zatrudnione w oparciu o umowę o pracę mają obowiązek wykonania wstępnych badań lekarskich. Szczegółowy zakres badań zależy od zajmowanego stanowiska – pracownik biurowy, kosmetyczka, operator wózka widłowego i górnik otrzymają od lekarza medycyny pracy zupełnie inne zestawy. Koszt badań wstępnych zawsze pokrywa pracodawca.

 • Informacje

  Zalanie mieszkania, powódź, pożar, włamanie, dewastacja murów … Nie da się ukryć, że takie zdarzenia mogą przytrafić się każdemu. Choć nie sposób całkowicie się przed nimi uchronić, można dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne konsekwencje nieprzyjemnych incydentów, znacząco zwiększając poczucie bezpieczeństwa.

 • Informacje

  Błędy medyczne zdarzają się dość często, a ich konsekwencje mają nieraz ogromny wpływ na dalsze życie pacjentów. Błędy w sztuce lekarskiej to błędy popełnione w trakcie leczenia, który wynika z nieuwagi, ignorancji lub też jest skutkiem niezachowania odpowiedniej ostrożności. Co mogą zrobić ci, którzy stali się ich ofiarami?

 • Turystyka medyczna

  Jednymi z częściej wykonywanych tłumaczeń specjalistycznych z zakresu medycyny są przekłady dokumentacji medycznej pacjentów, pochodzące z okresu ich hospitalizacji w zakresie tzw. turystyki medycznej. W wielu przypadkach praca tłumacza medycznego wymaga multidyscyplinarnego podejścia do kwestii choroby i procesu leczenia.

 • Informacje

  Coraz więcej Polaków zastanawia się nad zainwestowaniem w prywatną opiekę zdrowotną. Biorąc pod uwagę problemy tzw. państwowej służby zdrowia, zauważamy, że nie tylko coraz częściej nas zawodzi, ale nawet w najprostszych sytuacjach nie możemy na nią liczyć. W zależności od naszych potrzeb jak i oczekiwań, do wyboru mamy ubezpieczenia zdrowotne lub abonamenty medyczne.

 • Turystyka medyczna

  Jak wskazują dane, aktualnie za granicą pracuje ponad 2 mln Polaków, najwięcej w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Mimo, iż osoby te pracują poza granicami Polski, przyjeżdżają w rodzinne strony i w czasie urlopu chętnie korzystają z prywatnych usług medycznych w kraju. Rośnie również systematycznie liczba obcokrajowców, dla których Polska jest kierunkiem turystyki medycznej.

 • Turystyka medyczna

  EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenie Zdrowotnego to podstawowy dokument, który powinna posiadać każda osoba udająca się w podróż do krajów należących do Unii Europejskiej. Kartę tę może wyrobić każdy obywatel Polski, który posiada prawo do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na podstawie regularnie opłacanych składek.

 • Wiele firm ubezpieczeniowych w ramach ubezpieczenia na życie, oczywiście za dodatkową opłatą, oferuje nawet 5 wizyt lekarskich w ciągu roku. Często pomijana jest ta oferta. Ubezpieczony patrzy tylko na koszt, a nie na to, co fizycznie daje mu taka opcja. Tak naprawdę jest to idealna propozycja, w szczególności gdy chodzi o dzieci i osoby starsze.

 • Turystyka medyczna

  Turyści medyczni wybierają nasz kraj na leczenie, ponieważ istotnym czynnikiem jest wysoka jakość usług i konkurencyjna cena. W Polsce niemal każdy zabieg jest o 50 procent tańszy aniżeli w innych krajach Unii, a w dużej ilości przypadków nawet o 80 procent. Jakie zabiegi wykonywane w Polsce cieszą się największą popularnością wśród pacjentów z zagranicy?

 • Turystyka medyczna

  Medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, stomatologia, okulistyka, a także sanatoria i SPA – turyści niemal całej Europy przyjeżdżają do Polski w celu poprawy swojego zdrowia, zarówno tego fizycznego jak i psychicznego. Dlaczego to właśnie Polska wiedzie prym wśród krajów turystyki medycznej i zdrowotnej?

 • Turystyka medyczna

  Do Polski na leczenie przyjeżdża coraz więcej pacjentów z zagranicy i liczba ta wciąż wzrasta. Polska stara się jak najlepiej wykorzystać swój czas, aby pozostać liderem turystyki medycznej w tej części Europy. Podmioty medyczne i lekarze przechodzą specjalne szkolenia dotyczące obsługi i leczenia Pacjentów z zagranicy.  Na leczeniu się w Polsce można sporo zaoszczędzić...

 • Turystyka medyczna

  Coraz większa popularność Polski wśród obcokrajowców jako kierunek turystyki medycznej, spowodowana jest między innymi czynnikami, do których zaliczyć można: wysoką jakość oferowanych usług, profesjonalną kadrę medyczną z najlepszymi kwalifikacjami oraz konkurencyjne ceny.

 • Turystyka medyczna

  Medi-tour ma zaszczyt zaprościć Państwa do uczestnictwa w Targach "Europe Now" w Toronto, które odbędą się w dniach 23-25 września 2013 r. Podczas targów przeprowadzona zostanie akcja promocyjna polskich produktów i usług, w tym głównie dotyczących turystyki medycznej na region Ameryki Północnej, obejmujący Kanadę i USA. Możliwość uzyskania aż do 75% dofinansowania!

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej