Leczenie niepłodności

 • Leczenie niepłodności

  U blisko połowy par, bezskutecznie starających się zajść w ciążę, za niepłodność odpowiada czynnik męski. Przyczyną problemów mogą okazać się bowiem nieprawidłowe parametry nasienia. Badaniem pozwalającym ocenić męską płodność jest badanie nasienia. Jak ono przebiega i jak mężczyzna powinien się do niego przygotować? Przeczytaj!

 • Informacje

  Aby zapobiec nieplanowanej ciąży i nie dopuścić do zapłodnienia, wiele kobiet decyduje się na zażycie tabletki po, która w Polsce jest dostępna wyłącznie na receptę. W aptekach można znaleźć obecnie dwa preparaty, które hamują owulację i wywołują utrudniające zapłodnienie zmiany w endometrium. Mowa o Escapelle i EllaOne.Który środek warto zażyć i jakie są różnice między nimi? 

 • Leczenie niepłodności

  Badania prenatalne pozwalają kontrolować stan zdrowia dziecka już na etapie życia płodowego oraz umożliwiają wczesne wykrycie wad rozwojowych, co stwarza szansę leczenia jeszcze w trakcie ciąży lub bezpośrednio po urodzeniu. Jakie testy są dostępne w Polsce?

 • Informacje

  Wszyscy rodzice chcą mieć zdrowe i szczęśliwe dzieci, dlatego zaraz po urodzeniu są poddawane wnikliwej ocenie lekarskiej. Niestety czasem już w brzuchu mamy diagnozuje się wady rozwojowe lub zaraz po przyjściu na świat okazuje się, że muszą zostać otoczone troskliwą opieką medyczną. W jakich sytuacjach neonatolog jest potrzebny?

 • Zdrowie

  Internetowe i stacjonarne apteki internetowe oferują bardzo szeroką gamę leków na potencję. Na rynku oprócz typowych leków na erekcję są również dostępne ziołowe suplementy, które również cieszą się popularnością. Niemniej jednak leki dostępne chociażby w wapteka.pl mają potwierdzoną skuteczność.

 • Zdrowie

  Bolesne miesiączki (dysmenorrhea) często występują wśród kobiet w wieku rozrodczym, nawet gdy cykle są regularne. W trakcie miesiączki pojawia się charakterystyczny ból o charakterze skurczów. Bolesności często towarzyszą dodatkowe przypadłości takie jak: nudności, wymioty, biegunki, bóle pleców i głowy oraz osłabienie.

 • Dermatologia

  Wakacyjny luz, relaks i… niezobowiązujące kontakty seksualne. Brzmi znajomo? Niestety „przygoda na jedną noc” i to bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy, stała się bardzo powszechnym zjawiskiem, które może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Nieplanowana ciąża, HIV, kiła to tylko niektóre z nich. Warto przypomnieć czym może skończyć się chwila wakacyjnego zapomnienia.

 • Leczenie niepłodności

  Endometrioza, nazywana potocznie „plagą młodych kobiet” to obecnie jedna z najczęściej występujących przyczyn niepłodności kobiet pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Jest jednym z głównych powodów bardzo silnych zespołów bólowych miednicy mniejszej, pojawiających się zwykle w dniach poprzedzających krwawienie miesiączkowe i występujących aż do jego zakończenia.

 • Leczenie niepłodności

  Mówi się, że niepłodność to choroba naszych czasów. Postęp medycyny powoduje, że proponowanych jest coraz więcej sposobów zwalczania tej dolegliwości. Poniżej znajdziecie kilka porad dla osób, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko. Do jakich lekarzy powinny się zwrócić po pomoc i o co ich zapytać? Sprawdźcie.

 • Informacje

  Fizjologiczne starzenie się organizmu niesie za sobą wiele zmian. Jedną z nich są zaburzenia potencji, czyli dolegliwości bezpośrednio związane ze sprawnością seksualną. To przypadłość, która kształtowana jest przez szereg różnych czynników. Bez wątpienia, zaburzenia sprawności seksualnej wywoływane są głównie przez tzw. andropauzę,

 • Leczenie niepłodności

  Niepłodność dotyka milionów ludzi. Medycyna stara się znaleźć skuteczne sposoby walki z tym problemem. Pary, które pragną mieć dziecko, mogą skorzystać z różnych metod diagnostyki oraz leczenia. Jeśli pomimo starań w ciągu roku nie dochodzi do zajścia w ciążę, warto odwiedzić specjalistę, który zleci szereg badań oraz zasugeruje dalsze postępowanie.

 • Leczenie nieplodności

  Posiadanie dziecka to marzenie praktycznie każdej pary. Czasami jednak nie można, zły los nie daje nam potomka mimo, że bardzo się o niego staramy. Mija kolejny miesiąc waszych starań o dziecko a efektów tego nie widać? Zastanawiacie się którego z was dotyczy problem? W takim przypadku należy udać się do specjalisty.

 • Wenerologia

  Zwane inaczej chorobami przenoszonymi droga płciową, choroby weneryczne są w dużej mierze skutkiem uprawiania stosunku z osobą chorą oraz nie zastosowania odpowiedniego zabezpieczenia. Coraz większa swoboda seksualna powoduje również, że obecnie możemy spotkać się z nasileniem tego problemu.

 • Zdrowie

  Impotencja jest problemem, który dotyka nie tylko mężczyzn w starszym wieku, może być utrapieniem także tych, którzy na pierwszy rzut oka wydają się zdrowi i pełni sił witalnych. Impotencja to brak erekcji, czy też ejakulacji pomimo różnych sposobów stymulacji seksualnej. Źródłem braku erekcji mogą być więc choroby dotykające nasz organizm. Jakie to choroby?

 • Ginekologia

  Zespół policystycznych jajników (PCOS) to schorzenie dotyczące wielu kobiet w wieku rozrodczym. Wbrew pozorom choroba ta swoje oznaki daje już w dość młodym wieku, jednak objawy są dość często bagatelizowane, choć niesłusznie, bo im wcześniej PCOS zostanie zdiagnozowane, tym większe szanse na złagodzenie objawów choroby.

 • Viagra - niebieska tabletka, która rozwiązuje wszystkie seksualne problemy mężczyzn. Dla wielu jednak niedostępna z uwagi na konieczność posiadania recepty. A ponieważ wizyta u specjalisty jest dość krępująca i wstydliwa, panowie wolą borykać się z zaburzeniami erekcji w samotności. Na szczęście teraz każdy potrzebujący mężczyzna może zdobyć skuteczną tabletkę, dzięki której życie seksualne znów zacznie nabierać kolorowych barw.

 • Leczenie niepłodności

  Rezygnacja z używek? Niekoniecznie. Badania przeprowadzone przez brytyjskich uczonych pokazują, że na płodność wpływa co innego.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej