Medycyna estetyczna

 • Medycyna estetyczna

  Troska o atrakcyjny wygląd jest w dzisiejszych czasach jednym z przejawów dbania o siebie. Wiele osób stara się zachować szczupłą, sportową sylwetkę, a także młodą i promienną skórę. Kiedy poznaje się kogoś nowego, najczęściej w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na jego twarz. To o nią więc szczególnie chętnie dbają pacjenci klinik kosmetologii i medycyny estetycznej.

 • Dermatologia

  Niepokojące objawy skórne najlepiej skonsultować z dermatologiem. Częstą diagnozą stawianą pacjentom zgłaszającym się do lekarza z uporczywym świądem i charakterystycznymi zmianami skórnymi jest AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. Więcej o charakterystycznych objawach tej alergicznej choroby przewlekłej oraz możliwościach jej leczenia przeczytasz w tym artykule.

 • Zdrowie i uroda

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działają lasery wykorzystywane w medycynie? Jakie są ich rodzaje i jakie mają zastosowania? Czy są bezpieczne i skuteczne? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, przybliżając Ci zasady działania laseroterapii oraz jej zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny.

 • Uroda

  Rozstępy pojawiają się u wielu ciężarnych kobiet. Dlatego warto jak najwcześniej wdrożyć działania, które pozwolą nam zminimalizować ryzyko ich powstawania. W tym celu warto stosować odpowiednią dietę, nawodnienie, pamiętać o aktywności fizycznej, a także nawilżać skórę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych kremów na rozstępy w ciąży. Który jednak wybrać?

 • Medycyna estetyczna

  Sky Clinic to klinika medycyny estetycznej oferująca swoim klientom szereg różnego rodzaju zabiegów. Jej placówki znajdują się w Warszawie oraz we Wrocławiu. Pracownikami Sky Clinic są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą z zakresu medycyny estetycznej i przeszczepu włosów. 

 • Uroda

  Rynek produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych stale rozwija się. Niezależnie od typu cery, mamy pewność, że znajdziemy krem, który będzie odpowiadał na wszelkie potrzeby skóry, zwłaszcza tej na twarzy. Jednym z najbardziej uniwersalnych kosmetyków ostatnich lat  jest krem z ceramidami. Czemu zawdzięcza tak wielką popularność?

 • Medycyna estetyczna

  Wybór odpowiedniego urządzenia do profesjonalnych zabiegów w Twoim salonie jest niezwykle ważny! Niezawodne i proste w obsłudze urządzenie zapewni Tobie i Twoim pracownikom komfort pracy oraz najlepsze efekty wykonywanych usług. Co jest istotne przy wyborze kombajnu kosmetycznego?

 • Uroda

  Jeśli chodzi o domową depilację, opcji jest mnóstwo. Bez względu na to, czy Twoim celem są gładkie nogi i pachy, czy też pełna brazylijka, istnieją trymery, maszynki do golenia i zestawy do depilacji. Niestety, wszystkie te rozwiązania są tymczasowe, co oznacza, że po kilku dniach znów będziesz musiała się z nimi zmierzyć. Która opcja jest najskuteczniejsza?

 • Medycyna estetyczna

  Współczesna medycyna estetyczna oferuje nam wiele skutecznych i mniej inwazyjnych zabiegów poprawiających wygląd ciała. Jednym z nich jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela - laserowa liposukcja Endolift.

 • Trychologia

  Gdy skóra głowy nieprzyjemnie swędzi, piecze, dodatkowo jest zaczerwieniona, pęka i łuszczy się, konieczne jest ustalenie przyczyny tych dolegliwości. Bardzo często powodem są choroby, które mogą prowadzić do nasilonego wypadania włosów i łysienia. Swędzenie skóry głowy jest dość powszechnym objawem. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy świąd jest silny i nawracający.

 • Medycyna estetyczna

  Zmiany skórne pojawiają się na naszym ciele znienacka i rzadko bywamy z tego powodu zadowoleni. Przebarwienia, łysienie androgenowe czy zmarszczki pod oczami wyglądają nieestetycznie i dodają nam lat. Często z ich powodu jesteśmy postrzegani inaczej. Aby pozbyć się kompleksów wywołanych efektami procesu starzenia, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej.

 • Medycyna estetyczna

  Zadbaj o swoje ciało – wybierz skuteczny zabieg modelowania sylwetki z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Czym dokładnie jest karboksyterapia?

 • Dermatologia

  W normalnych warunkach skóra umożliwia utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej wewnątrz naszego ciała, a także jego izolację od niekorzystnych czynników biologicznych i chemicznych w otoczeniu. Niektóre z tych substancji w wyniku bezpośredniego kontaktu mogą wyzwalać reakcje alergiczne wywołując stan zapalny skóry w postaci atopowego zapalenia skóry (AZS).

 • Dermatologia

  Zaskórniki to zmiany skórne, które są wynikiem nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły łojowe oraz jego zastoju. Możemy wyróżnić dwa typy omawianych wykwitów. Pierwszy z nich to zaskórniki zamknięte, natomiast drugą formą są zaskórniki otwarte.

 • Zdrowie

  Pokrzywka to powszechna dolegliwość, która występuje w każdej grupie wiekowej. Zmiany na skórze, które pojawiają się w jej przebiegu, wyglądem przypominają skórę poparzoną przez pokrzywę, stąd nazwa. Istotą wystąpienia pokrzywki jest nieprawidłowe wydzielenie substancji biorących udział w procesie zapalnym np. histamina.

 • Medycyna estetyczna

  Jedną z zalet masażu jest pobudzenie przemiany materii. Taki zabieg ma nie tylko działanie relaksujące, ale też wyszczuplające i modelujące. A gdy jeszcze wykorzysta się do niego specjalistyczne urządzenie z elektronicznie sterowanymi rolkami, które wytwarzają podciśnienie w wybranych partiach ciała, efekty mogą być zdumiewające. Tak jest w przypadku endermologii LPG.

 • Medydyna estetyczna

  Podwójny podbródek jest nieestetycznym efektem gromadzenia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej albo fałdy skórnej. Okazuje się, że ryzyko jego powstania zwiększa się wraz z wiekiem, ale znaczenie ma również nasza codzienna postawa, przede wszystkim garbienie się. Nie da się ukryć, że drugi podbródek nie jest korzystny, nierzadko wręcz szpeci.

 • Meydycyna estetyczna

  Każda kobieta marzy o wyjątkowym i niezwykłym ślubnym makijażu. Codzienna klasyka odchodzi w niepamięć, na rzecz wspaniałych i eleganckich zdobień. Szerokim łukiem obchodzi się rutynową codzienność na rzecz elegancji, kunsztu i wysmakowania. Jesteś druhną, a może przyszłą panną młodą? Niezależnie od zajmowanej roli podczas ceremonii zaślubin ten artykuł jest dla Ciebie!

 • Medycyna estetyczna

  W dzisiejszych czasach w wyniku znacznego rozwoju nauki i technologii coraz bardziej wzrasta zainteresowanie zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Z przeprowadzonych badań wynika, że na poprawę swojego wyglądu przy pomocy chirurga plastycznego częściej decydują się kobiety aniżeli mężczyźni.

 • Medycyna estetyczna

  Usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy lasera to obecnie jedna z najpopularniejszych metod depilacji, ponieważ dzięki niej można raz na zawsze pozbyć się włosków bez skutków ubocznych w postaci krostek lub wrastających włosów. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i w jaki sposób należy się do niego przygotować?

 • Dermatologia

  Można spotkać się ze stwierdzeniem, które mówi iż włosy, skóra i paznokcie są odzwierciedleniem tego, jak pracuje organizm. Wszelkiego rodzaju choroby, nieprawidłowości ujawniają się właśnie na nich. Te organy w wielu przypadkach sygnalizują, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Jednak  można spotkać się też z tym, że to właśnie tylko paznokcie zostają objęte onycholizą.

 • Medycyna estetyczna

  Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, w efekcie czego w niektórych miejscach zaczyna zwisać, ponieważ dochodzi do tzw. lipodystrofii, czyli zaniku tkanki tłuszczowej. W niektórych jednak miejscach może pojawić się nadmiar tkanki tłuszczowej, dlatego też w takim przypadku warto zdecydować się na przeszczep tłuszczu. Co warto wiedzieć o lipofillingu adivive?

 • Medycyna estetyczna

  TCA, czyli kwas trójchlorooctowy, to związek organiczny, który jest pochodną kwasu octowego. Występuje w postaci bezbarwnych kryształków i ma właściwości higroskopijne. Co więcej, wspomniana substancja może być wykorzystywana zarówno do wykonywania peelingów powierzchniowych, jak i głębokich.

 • Medycyna estetyczna

  Wraz z wiekiem skóra na twarzy zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, przez co zaczynaj pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki mimiczne oraz przebarwienia. Aby poprawić wygląd swojej skóry, warto sięgnąć po odpowiedni zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Dosyć dużą popularnością od pewnego czasu cieszy się zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego.

 • Medycyna estetyczna

  Jesień to idealna pora na wykonywanie zabiegów kosmetycznych. Mniejsze nasłonecznienie sprzyja wszelkim terapiom złuszczającym, laserowym, a przede wszystkim zabiegom trwałego usuwania owłosienia. Istnieje wiele rodzajów takiej epilacji, jednak najbardziej znanymi i najskuteczniejszymi są metody z użyciem technologii IPL.

 • Dermatologia

  Pomimo tego, że nasza skóra jest pierwszą barierą oddzielającą nasz organizm od czynników zewnętrznych i ich wpływu na zdrowie i kondycję organizmu, to sama skóra również może paść ofiarom licznych chorób i infekcji. Jedną z nich jest egzema, która nie jest wbrew pozorom niczym niezwykłym. Jakie są jej objawy, po czym możemy ją rozpoznać i w jaki sposób ją leczyć?

 • Medycyna estetyczna | kosmetologia

  Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach szyi oraz brody postarza. Domowe sposoby rzadko przynoszą rezultaty w walce z tym mankamentem. Czy więc jedyną metodą usunięcia drugiego podbródka jest interwencja chirurgiczna? Niekoniecznie. Warto najpierw zgłosić się z tym problemem do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z mniej inwazyjnej kuracji.

 • Dermatologia

  Dermatoskopia, zwana także mikroskopią powierzchni skóry lub mikroskopią epiluminescencyjną jest badaniem diagnostycznym, które umożliwia zbadanie skóry pod kątem występowania zmian na jej powierzchni zwłaszcza, jeśli chodzi o ocenę wystąpienia zmian nowotworowych. Głównym zastosowaniem dermatoskopii jest diagnozowanie czerniaka skóry.

 • Dermatologia i medycyna estetyczna

  Atopowe zapalenie skóry to nawracjąca choroba, którą ciężko jest wyleczyć. Problem stanowi nie tylko zły wygląd, ale przede wszystkim uczucie ciągłego świądu i pieczenie skóry. Choroba odbiera pewność siebie i komfort życia, na który zasługuje każdy z nas. Czyżby miało to oznaczać, że chory skazany jest na cierpienie, jednocześnie będąc bezradnym?

 • Medycyna estetyczna

  Nie od dziś wiadomo, że fototerapia, czyli leczenie światłem, to jedna z najlepszych metod w leczeniu chorób skóry, opóźniania procesów starzenia skóry oraz przyspieszaniu procesów gojenia. Nic więc dziwnego, że w związku z tym sięgnęła po nią również medycyna estetyczna. Najnowsze technologie oparte są na wykorzystaniu światła LED.

 • Medycyna estetyczna

  Laser Bio-Light z sukcesem wykorzystywany jest w przypadku problemów z łysieniem głowy. Działanie urządzenia opiera się na zastosowaniu lamp LED, których terapeutyczne działanie sprawdza się w wielu działach medycyny estetycznej. Aparat emituje aktywne biologicznie zimne światło. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, pacjent musi poddać się serii zabiegów.

 • Medycyna estetyczna | Stomatologia

  Bruksizm, choć to trudny termin i mało mówiący, to problem z jakim jest związany, dotyczy wielu osób. Schorzenie to obejmuje nawet do 20 procent populacji. To mimowolna i nadmierna aktywność mięśni żwaczy. Objawia się zaciskaniem i zgrzytaniem zębami podczas snu. Na czym polega leczenie zgrzytania zębów botoksem?

 • Medycyna estetyczna | Chirurgia estetyczna

  Nasza skóra się starzeje, ale nowoczesna medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości, aby temu przeciwdziałać. Nie musimy od razu oddać się w ręce chirurga ze skalpelem. Polecane są również metody liftingu bez jego użycia. Obecnie jedną z najbardziej polecanych, jest metoda wykorzystująca nici Happy Lift, czyli nici liftingujące.

 • Medycyna estetyczna

  Titan to innowacyjna metoda liftingu bez stosowania skalpela. Po zastosowaniu tego zabiegu, pacjentka cieszy się wygładzoną, elastyczną skórą o zwiększonej gęstości bez zmarszczek. 90% pacjentów jest zadowolona z tego zabiegu i uważa, że efekty są rewelacyjne. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a zastosowanie ma ogromne.

 • Medycyna estetyczna

  Już nie jesteśmy skazani na życie z niechcianym tatuażem. W przypadku, gdy nasz tatuaż: jest już niemodny, źle wykonany, nie pozwala na uzyskanie wymarzonej pracy lub po prostu się znudził laser MedLite C6 stanowi idealne rozwiązanie. Laser ten pozwala na usunięcie zarówno czarnych, jak i kolorowych tatuaży.

 • Medycyna estetyczna

  Implantacja włosów Biofibre® to obecnie najbardziej innowacyjna metoda, której celem jest zagęszczenie włosów. Metoda została opracowana przez włoską firmę Medicap®. Technologia polega na wszczepianiu sztucznych włosów, co umożliwia zwiększenie gęstości już w przeciągu kilku godzin. Na czym polega i dla kogo wskazana jest implantacja włosów metodą Biofibre?

 • Medycyna estetyczna

  Podczas wyczekiwanego urlopu każda z nas chce idealnie prezentować się w bikini, a do wakacji nie zostało już wiele czasu. Kliniki chirurgii plastycznej i gabinety medycyny estetycznej prześcigają się w promocjach na pakiety wysmuklające  i ujędrniające sylwetkę. Jak w gąszczu zabiegów wybrać te, które przyniosą oczekiwany efekt i nie zrujnują naszego portfela?

 • Medycyna estetyczna

  Technika stalagmitowa to przełomowa metoda korekcji cieni i sińców pod oczami stabilizowanym kwasem hialuronowym. Skóra okolic oczodołu jest bardzo delikatna, a jednocześnie bardzo podatna na zmiany czasowe - stanowi nie lada wyzwanie dla współczesnej medycyny estetycznej. Metoda polega na nieinwazyjnym odmłodzeniu skóry, a w efekcie poprawie wizualnej.

 • Medycyna estetyczna

  Przyczyn powstania trądziku należy szukać przede wszystkim w uwarunkowaniach genetycznych. Badania naukowe potwierdzają, że wysoka produkcja łoju oraz rogowacenie mieszków włosowych może być dziedziczne. Przyczyną wystąpienia trądziku jest wzmożony poziom androgenów w organizmie, które kierują wzrostem gruczołów łojowych, a także nadzorują produkcją łoju.

 • Dermatologia estetyczna

  Wiosna i początek lata to sezon komunii, wesel i urlopów. To czas, kiedy każda z nas chce wyglądać nieskazitelnie, a po zimie nasza skóra często jest w słabej kondycji i potrzebuje odpowiedniej regeneracji. Dzięki tak zwanym zabiegom bankietowym nawet na krótką chwilę przed ważnym wydarzeniem możemy poprawić swój wygląd.

 • Medycyna estetyczna

  Aquaforeza to unikalna metoda z rodziny mezoterapii bezigłowej, która łączy w sobie technologię laserową i odpowiednie elektryczne impulsy. Celem tej metody jest odmłodzenie i regeneracja skóry, jak i również niwelacja zmarszczek i walka z cellulitem. Zabieg wykonywany urządzaniem NNM Lipo Kontour dedykowany jest dla osób w każdym wieku i dla każdego typu skóry.

 • Medycyna estetyczna

  Zabieg HydraFacial figuruje również pod nazwą hydradermabrazja lub hydropeeling próżniowy. To zintegrowany system, który łączy w sobie mikrodermabrazję bezkryształową, substancje aktywne, w tym przeciwutleniacze oraz próżnię. Efekty zabiegu to: gruntowne nawilżenie skóry, wygładzenie cery, spłycenie zmarszczek, redukcja przebarwień, dotlenienie i odżywienie skóry.

 • Medycyna estetyczna | Chirurgia plastyczna

  Zabieg Silhouette Soft daje tak wspaniałe i szybkie efekty, że stosowany jest na całym świecie i to częściej, niż inne tego typu zabiegi upiększające. Wystarczy jeden jedyny zabieg z zastosowaniem nici Silhouette, aby Twoja twarz odzyskała młodzieńczy wygląd i to na bardzo długi czas. Zadaniem tego zabiegu jest przede wszystkim korekta zwiotczałej skóry i redukcja oznak jej starzenia.

 • Medycyna estetyczna

  Dzięki depilacji twoja skóra będzie piękna i gładka jak jedwab. Rozpoznaj swoje potrzeby, to od nich zależy, jaki rodzaj depilacji wybierzesz. Ważne jest też, ile masz czasu, jakich obszarów ciała dotyczy zabieg, jak znosisz ból, jaką masz skórę i czy oczekujesz długotrwałych rezultatów. Jaka metoda depilacji jest najlepsza?

 • Medycyna estetyczna

  Wolumetria twarzy to zabieg, którego zadaniem jest przede wszystkim korekta objętości tkanek miękkich. W jego trakcie przywracamy utraconą objętość twarzy i poprawiamy jej kontur. Specjalista koncentruje się na miejscach, gdzie nastąpiło zmniejszenie ilości podskórnej tkanki. Modelujemy twarz, ale nie używamy do tego skalpela.

 • Medycyna estetyczna

  Radiesse to jeden z najnowocześniejszych, certyfikowanych i najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, którego celem jest zwiększenie gęstości skóry, wypełnienie zmarszczek oraz wymodelowanie konturu twarzy. Zabieg daje natychmiastowe pożądane efekty, które utrzymują się minimum przez rok. Jak przebiega zabieg i jakie są przeciwwsakaznia?

 • Dermatologia | Medycyna estetyczna

  Opalanie dla wielu osób jest prawdziwą przyjemnością, zaś opalenizna traktowana bywa jako świadectwo udanego urlopu. Niestety zbyt długie przebywanie na słońcu staje się szkodliwe dla ludzkiej skóry. Piękna opalenizna nie wszystkim wychodzi na zdrowie, a szczególnie narażeni na problemy są ci, którzy zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 • Medycyna estetyczna

  Botoks – najpopularniejszy preparat wygładzający zmarszczki mimiczne. Toksyna botulinowa zrewolucjonizowała medycynę estetyczną lata temu, Jego umiejętne podanie umożliwia odzyskanie gładkości skóry i cofa odciśnięte na twarzy oznaki upływu czasu bez użycia skalpela. Czy kontrowersje jakie wzbudza botoks są słuszne?

 • Medycyna estetyczna

  Jeśli Twoja twarz przestała wyglądać idealnie, sen z powiek spędzają Ci zmarszczki, poszarzały koloryt, przebarwienia lub zanieczyszczenia, dobrze byłoby odwiedzić gabinet medycyny estetycznej lub salon kosmetyczny i zdecydować się na któryś z nowoczesnych zabiegów na cerę, takich jak: mikrodermabrazja, kawitacja lub sonoforeza.

 • Medycyna estetyczna

  Blizna - ślad po uszkodzeniu powierzchni skóry, jest następstwem po niezbyt przyjemnych wydarzeniach. Nosimy blizny po przebytych chorobach, oparzeniach, skaleczeniach, wypadkach samochodowych. Nie tylko szpecą nasz wygląd, ale i przypominają o okolicznościach, w jakich powstały. Nic dziwnego, że większość z nas chce je usunąć lub przynajmniej zakamuflować.

 • Trychologia

  W dzisiejszych czasach z nadmiernym wypadaniem włosów, a także z łysieniem boryka się coraz więcej osób. Z pomocą przychodzi nam trycholog i trychologia - dziedzina, która wyodrębniła się z dermatologii i zajmuje się leczeniem chorób skóry głowy i włosów. Kluczem do sukcesu jest tutaj właściwa diagnostyka i badania trychologiczne włosów.

 • Medycyna estetyczna

  Kilka zabiegów i możemy zapomnieć o denerwującym owłosieniu. Depilacja laserowa z całą pewnością jest bardzo efektywną metodą, w większości przypadków pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Badania wykazały, że zaledwie 10% włosów może odrosnąć, ale są one wtedy słabsze, cieńsze i delikatniejsze, przez co i mniej widoczne.

 • Medycyna estetyczna

  Zabieg iovera to dla nowoczesnych kobiet rewolucyjny i przełomowy hit w dbaniu o urodę. Zabieg ten jest polecany dla kobiet, które nie akceptują niczego z użyciem toksyny botulinowej. Iovera jako nietoksyczny zabieg przeciwzmarszczkowy, sprawia, że efekty są natychmiast widoczne, a w organizmie nie ma żadnych pozostawionych substancji.

 • Medycyna estetyczna

  Wszyscy chcemy jak najdłużej cieszyć się młodym i pięknym wyglądem, niestety skóra zaczyna tracić na jędrności już po 25 roku życia. Obecnie, w dobie kultu młodości, zabiegi medycyny estetycznej proponują wiele rozwiązań dla tego problemu. Jak wybrać ten najlepszy, który pozwoli nam cieszyć się młodym i naturalnym wyglądem?

 • Medycyna estetyczna

  Wyceluj laserem w cellulit, a pomarańczowa skórka zniknie, nim się obejrzysz. Zabiegi laserowe wspomagające walkę z cellulitem wymagają serii powtórzeń w dość krótkich odstępach czasu. Rezultaty mogą być widoczne już po jednym zabiegu (wygładzenie skóry), ale większość osób decydujących się na laserowe usuwanie cellulitu, zauważa je dopiero po kilku zabiegach.

 • Dermatologia | Chirurgia Medycyna estetyczna

  Kaszaki, znane też jako jęczmień, to dość częsta przypadłość. Jest to jedna z dość często występujących chorób skóry, którą zalicza się do łagodnych nowotworów. Nie stanowi on jednak zagrożenia dla zdrowia, zatem przez większość specjalistów taka torbiel jest jedynie drobnym defektem kosmetycznym. Jak wyglądają kaszaki i jak je usunąć?

 • Medycyna estetyczna

  Mikroigłowa odnowa jabłkowa to zabieg przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry. Zadaniem odnowy jabłkowej jest przede wszystkim walka z oznakami starzenia skóry, jak również walka z przebarwieniami. Stosowana jest na wszelkie problemy ze skórą, w tym zmarszczki, opadanie owalu twarzy, rozszerzone pory i wszelkie oznaki zmęczenia skóry.

 • Medycyna estetyczna

  Peeling kawitacyjny to zabieg mający na celu oczyszczenie skóry poprzez usunięcie martwego naskórka. Fachowo przez kawitację rozumiemy proces kierowania fal ultradźwiękowych na skórę. W wyniku tego powstają pęcherzyki gazu, które rozbijają komórki naskórka w jego rogowej warstwie.Kawitacyjny peeling dedykowany jest wszystkim możliwym typom skóry.

 • Dermatologia | Okulistyka | Medycyna estetyczna

  Wśród licznych schorzeń skóry dość specyficznym problemem są kępki żółte. Znane też jako żółtaki pojawiają się jako objaw innej choroby. Choć same w sobie nie są groźne, warto w porę pokazać je lekarzowi. Ustalenie przyczyny ich pojawienia się jest bardzo ważne. W jakich okolicznościach mogą się pojawić na skórze i co należy w takim przypadku zrobić? Gdzie usunąć kępki żółte?

 • Medycyna estetyczna | Chirurgia plastyczna

  Powiększanie ust należy do bardzo popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Często decydują się na nie nawet młode dziewczyny. Prasa plotkarska nieustannie pokazuje zdjęcia gwiazd, które powiększyły wargi. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o tych zabiegach. Jakie istnieją metody powiększania ust?

 • Medycyna estetyczna

  Alidya jest to jedyny certyfikowany zabieg na redukcję cellulitu, dopuszczony do stosowania i dający faktycznie pożądane efekty. Sam zabieg polega na podaniu substancji bezpośrednio w tkankę podskórną. Metoda jest praktycznie bezbolesna. Wykonanie zabiegu Alidya jest najbardziej pożądane podczas występowania cellulitu oraz deformacji tkanki skórnej.

 • Medycyna estetyczna

  Zabieg o nazwie Mesotherm to w rzeczywistości radiofrekwencja igłowa. W tej metodzie łączymy mechaniczne mikronakłuwanie z diametrią. Zabieg jest niezwykle zaawansowany technologicznie, przez co daje naprawdę rewelacyjne efekty. Uważa się, że takie połączenie stanowi obecnie jedną z najskuteczniejszych kuracji odmładzających i regeneracyjnych.

 • Medycyna estetyczna

  Zabieg Pelleve to nowoczesny sposób na lifting bez skalpela. Pelleve w skrócie polega na radiofrekwencji, czyli pobudzeniu fibroblastów tak, aby zwiększyć produkcję kolagenu. Głównym czynnikiem działającym jest energia fali radiowej (RF). Zabieg Pelleve jest idealny dla osób, które nie chcą zastosować zabiegu inwazyjnego.

 • Medycyna estetyczna

  Regeneris to obecnie najbardziej skuteczna metoda w walce z postępującymi oznakami starzenia. Uważa się ją wręcz za rewolucyjne odkrycie w dziedzinie medycyny estetycznej. W procesie zabiegu stosowane są komórki macierzyste z organizmu pacjenta, czyli osocze bogatopłytkowe, które działa jak stymulator odbudowy struktury skóry.

 • Medycyna estetyczna

  Zabieg Ulthera to zupełnie nowy zabieg medycyny estetycznej. Technologia zabiegu jest tak zaawansowana, że metoda daje efekty prawie jak po chirurgii plastycznej, pomimo, że jest to zupełnie nieinwazyjny lifting. Zabieg Ulthera wykonuje się, aby: poprawić napięcie skóry, skorygować i poprawić owal twarzy lub ujędrnić skórę.

 • Medycyna estetyczna

  Na temat rozstępów krąży wiele opinii przekazywanych między osobami, które już ten problem miały i tymi, które dopiero zaczynają cierpieć z tego powodu. Istnieje wiele teorii tego typu, że raz powstałe rozstępy pozostają na ciele już na zawsze i już nigdy nie można ich usunąć. Jak to jest naprawdę i w jaki sposób można pozbyć sie rozstępów?

 • Kosmetologia | Medycyna estetyczna

  Piękne dłonie to wizytówka każdej kobiety. Jednakże codzienne czynności są w stanie bardzo negatywnie wpłynąć na ich stan. Suche, zniszczone i z połamanymi paznokciami, nie wyglądają zbyt estetycznie. Na szczęście, jeśli rozpoczniesz regularną pielęgnację dłoni, uzyskasz ich piękny wygląd. Jeśli Twoje dłonie również nie prezentują się najlepiej, zajmij się nimi profesjonalnie.

 • Dermatolgia | Medycyna estetyczna

  Choć są niegroźne, dla większości osób ich pojawienie się na skórze jest sporym problemem. Mało estetyczny wygląd oraz lokalizacja pęcherzyka, która drażni lub utrudnia swobodne poruszanie się – to najczęstsze problemy związane z naczyniakami. Czy ten kosmetyczny defekt może stanowić problem zdrowotny? Czy naczyniaki można usunąć?

 • Medycyna estetyczna

  Restylane należy do linii produktów, których zadaniem jest poprawienie wyglądu i stanu twarzy. Według badań jest to jedna z najbardziej skutecznych metod, które pozwalają skutecznie wygładzić wszelkie fałdy i zmarszczki, zwiększyć objętość ust, a nawet wymodelować kontur twarzy. Restylane ma za zadanie poprawić strukturę oraz jędrność i elastyczność skóry.

 • Dermatologia | Medycyna estetyczna

  Trądzik różowaty to dość częsta choroba skóry, której najbardziej charakterystycznym objawem jest czerwony rumień. Ta uciążliwa choroba skóry może utrudnić życie i stać się przyczyną poważnych kompleksów. Szpecący trądzik różowaty to problem, z którym należy się skutecznie rozprawić. W jaki sposób można leczyć trądzik różowaty?

 • Dermatologia | Medycyna estetyczna

  Brodawki są jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Te najzwyklejsze brodawki zwykło się nazywać kurzajkami. Główną przyczyną występowania brodawek jest wirus brodawczaka, który najczęściej atakuje uszkodzoną skórę. Brodawki dość często ustępują same, jeśli jednak nie znikają i zaczynają przeszkadzać – można szukać sposobów ich leczenia.

 • Medycyna estetyczna

  Jedną z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania zmarszczkom jest wciąż pomijany przez młodych ludzi botoks. Dowiesz się, czym jest botoks i jak za jego pomocą można uchronić się przed zmarszczkami mimicznymi, czy botoks jest bezpieczny, jakie są średnie ceny tego zabiegu oraz w jakich klinikach najlepiej przeprowadzić profilaktykę przeciwzmarszczkową botoksem.

 • Medycyna estetyczna

  Laserowe odmładzanie twarzy (resurfacing) to w rzeczywistości laseroterapia skóry. Zadaniem tej metody jest walka ze zmarszczkami, przebarwieniami i poprawa wyglądu skóry. Na stan naszej skóry ma wpływ zanieczyszczone środowisko, promienie słoneczne i przede wszystkim upływ czasu. Resurfacing ma stanowić barierę i skuteczny oręż, aby nie poddać się tym zjawiskom.

 • Medycyna estetyczna

  Nadmierne owłosienie pojawiające się na twarzy to problem wielu kobiet. Walkę z tym problemem można podjąć na wiele sposobów. Kremy do depilacji czy depilacja laserowa twarzy to jedne z najskuteczniejszych możliwości, jakie oferuje dotkniętym tym problemem współczesna kosmetyka. Warto jednak poznać i inne możliwości oraz rozpoznać przyczyny występowania tego problemu.

 • Medycyna estetyczna

  Mikrodermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym złuszczeniu martwych komórek naskórka. Poza jasnym przekazem, wynikającym z definicji, czyli złuszczeniem i oczyszczeniem skóry, pozwala na redukcję przebarwień i blizn. Ponadto zmniejsza pory i niweluje świecenie skóry. Na czym jednak dokładnie polega i w jakich przypadkach się ją stosuje?

 • Medycyna estetyczna

  Działanie kwasu hialuronowego jest niezwykle istotne biorąc pod uwagę profilaktykę zmarszczek. A te jak wiadomo mogą się pojawiać nawet w młodym wieku, z uwagi na zmniejszony stopień nawilżenia skóry oraz mimikę twarzy. Kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem naszego organizmu, wiąże ogromne ilości wody.

 • Dermatologia | Medycyna estetyczna | Chirurgia

  Wielu z nas zwykło ignorować pojawiające się na skórze znamiona i przebarwienia. Traktowane jako defekt kosmetyczny mogą okazać się jednak poważnym zagrożeniem dla naszego życia. Doskonałym przykładem na to, jak groźne może okazać się lekceważenie „drobnych” defektów kosmetycznych jest czerniak. Co warto wiedzieć na jego temat?

 • Medycyna estetyczna

  Sonoforeza to zabieg, który ma za zadanie poprawienie stanu i wyglądu skóry. Sonoforeza to nic innego, jak masaż ultradźwiękowy. Masaż ultradźwiękowy ma za zadanie wprowadzenie substancji aktywnych w głąb naszej skóry. Zabieg sonoforezy stosowany jest często po peelingu kawitacyjnym, czyli oczyszczaniu skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej.

 • Medycyna estetyczna

  Diatermia polega na odmłodzeniu skóry za pomocą fal radiowych. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, ale ma bardzo szerokie spektrum zastosowania. Urządzenie, którym wykonuje się zabieg diatermii, emituje cały czas fale radiowe o wysokiej częstotliwości i objętościowo podgrzewa skórę.  Dedykowany jest osobom z problemami starzejącej się skóry.

 • Medycyna estetyczna

  Zabiegi z zastosowaniem kwasu azelainowego wykonywane są w celu poprawienia stanu skóry, zwłaszcza atopowej, z trądzikiem różowatym i pospolitym oraz łojotokowej. Ponadto zwalczają przebarwienia pozapalne i posłoneczne. Dodatkowo kuracja jest idealna dla cery naczyniowej ze skłonnością do rumienia. Zadaniem kwasu azelainowego jest oczyszczenie i złuszczenie skóry.

 • Medycyna estetyczna | Okulistyka

  Oczy i ich oprawa to jeden z najważniejszych elementów urody. Wyraziste spojrzenie, ładne brwi oraz rzęsy potrafią dodać uroku każdej twarzy. Na wygląd twarzy istotny wpływ na również wygląd skóry wokół oczu oraz skóry powiek. Właściwa pielęgnacja wrażliwej skóry w tych częściach twarzy ma zatem istotne znaczenie.

 • Medycyna estetyczna

  Zabieg Sculptra ma tylko jedno zadanie, zatrzymać czas i zatrzymać starzenie się. Metoda ta odróżnia się tym od standardowych metod medycyny estetycznej tym, że nie napinamy zmarszczek, ale zwiększamy aktywność kolagenu. Ten sposób daje znacznie trwalsze efekty w przywracaniu objętości twarzy oraz zniwelowaniu zmarszczek.

 • Medycyna estetyczna

  Zabieg Dermamelan dedykowany jest dla osób, które mają problemy z przebarwieniami skóry. Chodzi zarówno o przebarwienia hormonalne, starcze, posłoneczne, jak i piegi. Sam Dermamelan jest preparatem mocno złuszczającym, którego efektem poza odświeżeniem skóry, jest właśnie depigmentacja skóry. Zaletą tej metody jest to, że może być stosowana do każdego typu skóry.

 • Medycyna estetyczna

  Liporadiologia to zabieg na ciało, dzięki któremu następuje regeneracja skóry, wyszczuplenie sylwetki a także likwidacja cellulitu. Do tego zabiegu używa się innowacyjnego urządzenia o nazwie Liporadiologie Vinci. Metoda jest w pełni nieinwazyjna. W gruncie rzeczy nie jest to tylko zabieg, a wręcz metoda leczenia skierowana do osób ze schorzeniami związanymi z otyłością.

 • Medycyna estetyczna

  Cosmelan jest idealną terapią, gdy chcemy wypowiedzieć wojnę przebarwieniom na skórze, w tym także przebarwieniom hormonalnym. Jest to obecnie najbardziej skuteczna metoda na przebarwienia. Może być stosowana na każdy typu skóry. Poza tym nie ma ograniczenia sezonowego, dzięki czemu kurację można przeprowadzać przez cały rok.

 • Medycyna estetyczna

  Oxybrazja jest to zabieg, który ma za zadanie przede wszystkim ekspresowo oczyścić i nawilżyć skórę. Dzięki temu następuje także redukcja przebarwień. Zabieg wykonuje się na szyi, twarzy, dekolcie, plecach, a nawet można go wykonywać na skórze głowy. Tą metodą walczymy z przebarwieniami skóry, trądzikiem oraz ze zmarszczkami.

 • Medycyna estetyczna

  Wiele osób ma problemy ze skórą. Prawie każdego za młodu dopada trądzik, pierwsze zmarszczki pojawiają się już w okolicy trzydziestego roku życia. Czy jest jakiś sposób, aby uzyskać piękną, gładką skórę? Okazuje się, że bardzo pomocne mogą być kosmetyki zawierające retinoidy. Dowiesz się w jaki sposób działają, dlaczego są skuteczne i jak je stosować.

 • Medycyna estetyczna

  Zmarszczki są naturalną oznaką starzenia się skóry. Na początku na swojej twarzy widzimy tylko delikatne linie, tzw. fine lines, później przeradzają się one w głębokie bruzdy, których nie jest w stanie usunąć żaden krem. Jako profilaktykę przeciwzmarszczkową ciągle poleca się kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne, ale w naszym kraju nadal mało mówi się o ćwiczeniach twarzy.

 • Kosmetologia | Medycyna estetyczna

  Zachowanie pięknego i młodego wyglądu, wymaga czasami wielu godzin poświęcenia. Stosujemy osobne kosmetyki do twarzy, pod oczy, do włosów - wszystko po to, żeby zatrzymać czas i urodę. Okazuje się jednak, że istnieją zabiegi tak uniwersalne, że za ich pomocą można kompleksowo zadbać o całe ciało - usunąć trądzik, zmarszczki i ograniczyć łysienie.

 • Medycyna estetyczna

  Kriomezolifting to metoda dedykowana na problemy ze starzeniem się skóry, a także do walki z widocznymi naczynkami i rumieniem. Według specjalistów KrioMezoLifting jest sprzymierzeńcem w walce ze zmarszczkami, wynikającymi ze starzenia się skóry, w tym mimicznymi, opadającym owalem twarzy, opadającymi powiekami, przebarwieniami i widocznymi naczynkami i rumieniem.

 • Medycyna estetyczna

  Przebarwienia potrądzikowe i posłoneczne są zmorą wielu kobiet. Po zagojonym stanie zapalnym zostaje niemiła niespodzianka, a słoneczne wakacje kończą się plamami na twarzy. Kosmetyka proponuje nam wiele rozwiązań w walce z przebarwieniami, nierzadko jednak są one drogie i mało skuteczne. Tymczasem przebarwienia z powodzeniem usnąć można domowymi metodami.

 • Medycyna estetyczna

  Fotoodmładzanie jest metodą pozwalającą na walkę z oznakami starzenia, które powstają na szyi, twarzy, dekolcie, ale nie tylko. Metoda ta pozwala na redukcję zmarszczek na przedramionach, dłoniach, plecach i ramionach. Jest to idealny sposoób jeśli chodzi o skuteczną walkę z trądzikiem i przebarwieniami skóry. Na czym polega fotoodmładzanie?

 • Medycyna estetyczna

  Mezoterapia mikroigłowa pozwala na szybkie zwycięstwo z oznakami starzenia się skóry. Dodatkowo pozwala na szybką redukcję przebarwień. Zabiegi można wykonywać na wszystkich typach skóry, a w tym na skórze trądzikowej. Obecnie metoda mikroigłowa jest najlepsza, jeśli chodzi o metodę podawania preparatów. Na czym polega ta innowacyjna metoda?

 • Medycyna estetyczna

  ThermoLifting to z pewnością jedna z najbardziej nowoczesnych metod liftingu skóry bez użycia skalpela. W metodzie tej stosowane są fale radiowe (RF). Pozwala ona nie tylko na zmniejszenie, zniwelowanie efektów starzenia się skóry, ale również ma przeciwdziałać całemu procesowi poprzez poprawę krążenia krwi oraz odnowę struktury kolagenowej.

 • Medycyna estetyczna

  Z wiekiem nasza twarz zaczyna pokrywać się nieestetyczną siateczką zmarszczek. Najpierw są to delikatne linie, a później coraz głębsze bruzdy, które bezpowrotnie degenerują twarz. Na szczęście są na nie sposoby, oto 10 sposobów, które pozwolą zredukować zmarszczki lub zapobiec ich powstawaniu.

 • Kosmetologia i medycyna estetyczna

  Przemysł kosmetyczny skupia naszą uwagę na przeciwdziałaniu zmarszczkom. Tymczasem proces starzenia się jest bardziej skomplikowany, bo wiąże się ze zmianami w strukturze skóry, w strukturze mięśni, tkanki kostnej i tłuszczowej. Tak, więc zmarszczki, to tylko niewielki komponent całego procesu, który nie ma większego wpływu na ogólny wygląd twarzy.

 • Dermatologia | Rehabiltacja

  Fototerapia, czyli leczenie światłem, to jedna z popularniejszych terapii. Tu w walce z chorobami stosowane jest zarówno światło sztuczne, jak i światło słoneczne. Ustalenie w porę odpowiedniego programu leczenia może przynieść wspaniałe rezultaty. Co warto wiedzieć na temat takiej formy leczenia?

 • Kosmetologia i medycyna estetyczna

  Złoto jak się okazuje to najrzadziej spotykany pierwiastek, dlatego jego wartość stale wzrasta – oczywiście nie mówimy tutaj tylko o jego finansowej sile, ale także o niezwykłej mocy wykorzystywanej w kosmetologii. Zapewnia nam regenerację, odbudowę oraz witalność i nawilżenie skóry, co w efekcie prowadzi do redukcji zmarszczek.

 • Kosmetologia i medycyna estetyczna

  W życiu każdej kobiety makijaż stanowi ważny element wizerunku. Pozwala ukryć pewne niedoskonałości, a podkreślić zalety. Zrobienie ładnego makijażu jest pewnego rodzaju sztuką i wymaga czasu. Tymczasem współczesne panie są coraz bardziej zabiegane i mają niewiele czasu dla siebie i swojej urody. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy makijaż permanentny.

 • Medycyna estetyczna

  Dążenie do pięknego i młodego wyglądu, to czasami bardzo nierówna walka. Upływającego czasu nie da się cofnąć poprzez zastosowanie kremów, maseczek i suplementację diety. Konieczne jest zadziałanie bardziej skutecznym, a jednocześnie bezpiecznym specyfikiem. Taki właśnie jest kwas hialuronowy, który ostatnio stał się popularniejszy nawet od botoxu.

 • Medycyna estetyczna

  Z wiekiem nasza twarz pokrywa się siateczką nieestetycznych zmarszczek. Są wśród nich zarówno linie mimiczne, jak i głębokie bruzdy. Twarz traci owal, rysy się rozmywają, a żadne kosmetyki nie są w stanie przywrócić jej idealnego wyglądu. Problem starzenia się skóry coraz częściej rozwiązywany jest poprzez botox.

 • Medycyna estetyczna

  W temacie dolegliwości nie powinno być miejsca na tabu. Faktem jest, że niektóre kwestie są poruszane niechętnie, mimo iż dotyczą one znacznej grupy ludzi. Nadpotliwość jest właśnie takim problemem - niezwykle uciążliwym, ale też stosunkowo powszechnym. Dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn i polega na nadmiernym wydzielaniu potu.

 • Medycyna estetyczna

  Od kilku lat kwas hialuronowy cieszy się ogromną popularnością.  Bez niego nie byłoby licznych zabiegów odmładzających, czy też wielu świetnych kosmetyków nawilżających. Ten tzw. „eliksir młodości” jest jedną z najczęściej stosowanych substancji w kosmetyce, medycynie estetycznej, a nawet chirurgii. Czym jest? W jakim celu się go stosuje?

 • Medycyna estetyczna

  Dojrzałe kobiety stosują maseczki, kremy i inne cuda, a skóra nadal wiotczeje i pokrywa się zmarszczkami. Można tego uniknąć lub znacznie spowolnić procesy starzenia. W walce o młodą skórę kobiet dojrzałych bardzo pomocny jest zarówno kwas hialuronowy, jak i hit ostatnich miesięcy, czyli rosyjskie kosmetyki oraz odpowienie nawilżenie skóry i właściwa dieta.

 • Medycyna estetyczna

  Upływ czasu ma wyraźny wpływ zarówno na nasze zdrowie, kondycję, jak i wygląd. U pań pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się już po 35 roku życia. Specjaliści zalecają rozpocząć pielęgnację wcześniej. Skóra kobiet posiada mniej gruczołów łojowych i utrata optymalnego nawilżenia prowadzi do spadku odporności komórek na czynniki zewnętrzne.

 • Medycyna estetyczna

  Hialuronowe produkty francuskiej marki StylAge mogą być wykorzystywane do wielu rodzajów zabiegów - nie tylko w terapii przeciwzmarszczkowej, ale także w mezoterapii, przy korygowaniu kształtu ust, ich powiększaniu. Nowością są także produkty, które pozwalają na konturowanie owalu twarzy oraz przywracanie jej pierwotnej objętości.

 • Medycyna estetyczna

  Każda kobieta słyszała o zabiegu polegającym na miejscowym wstrzykiwaniu substancji leczniczych i odżywczych. Mezoterapia poprawia kondycję skóry, odmładza ją, redukuje blizny potrądzikowe. Ostatnio coraz popularniejsze staje się wykorzystanie tej metody we wzmacnianiu i przeciwdziałaniu wypadaniu włosów oraz w walce z  łysieniem skóry głowy.

 • Medycyna estetyczna

  Cellulit to problem dotyczący wielu kobiet. Pojawia się głównie na udach, ale nie tylko. Występuje bowiem także na pośladkach, brzuchu, łydkach, ramionach a czasem nawet i na plecach. Oczywiste jest to, że każda kobieta wiele by dała, by się go pozbyć. Jednakże, jak to zrobić? Prezentujemy kilka najpopularniejszych sposobów.

 • Medycyna estetyczna

  Łuszczyca to choroba skóry, której nie możemy wyleczyć, możemy jednak skutecznie walczyć z jej objawami. Dzisiaj dysponujemy co najmniej kilkoma sposobami na ich niwelowanie. Należą do nich preparaty do stosowania na skórę, leki doustne lub zastrzyki. Nie każdy wie, że skuteczne są także kąpiele siarczkowe, naświetlania, krioterapia oraz odpowiednia dieta.

 • Medycyna estetyczna

  Medycyna estetyczna niesie za sobą możliwość upiększania oraz zatrzymywania upływającego czasu, co kusi wiele kobiet pragnących zachować jędrną, zdrową i młodą skórę na dłużej. Zdobycze medycyny pozwalają przedłużyć młodość, wyeliminować niedoskonałości, a nawet zmienić proporcje twarzy.

 • Medycyna estetyczna

  Bycie atrakcyjnym zawsze stanowiło jedno z ludzkich pragnień. Od wieków opracowywano różnego rodzaju metody mające na celu uzyskanie ciała zgodnego z panującymi kanonami piękna. Współcześnie ideałem jest sylwetka szczupła, z jędrną skórą, delikatnie zarysowanymi mięśniami oraz o zdrowym kolorycie.

 • Medycyna estetyczna

  Są różne sposoby na piękną cerę. Niektóre z nas decydują się na wykorzystanie kremów, inne chodzą do kosmetyczki. Kosmetyki są dobre, ale same z siebie nie zawsze zadziałają. Na wiosnę warto wszakże zastanowić się nad stosunkowo prostą metodą przywracania skórze twarzy jędrności i świeżości – nad wykorzystaniem peelingu.

 • Medycyna estetyczna

  O ile fakt usuwania owłosienia jest normą, powinniśmy zastanowić się, jaka metoda będzie dla nas najlepsza i zapewni oczekiwane efekty. Mamy zatem do wyboru depilację mechaniczną, chemiczną i laserową. Badania udowodniły, że obecnie najskuteczniejszym zabiegiem, dającym długotrwałe efekty jest epilacja diodowym laserem Vectus.

 • Medycyna estetyczna

  Obecne tempo życia wielu ludzi, niezdrowa dieta, ciągły stres oraz zanieczyszczenia środowiska sprawiają, że coraz częściej notuje się zachorowania na różnego rodzaju schorzenia cywilizacyjne, które są trudne w leczeniu i wymagają stosowania odpowiedniej terapii przez całe życie.

 • Medycyna estetyczna

  Laser frakcyjny jest szybką i komfortową metodą, która ma na celu poprawę wyglądu skóry. Zabieg trwa bardzo krótko, nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, ani nie wymaga rekonwalescencji.

 • Medycyna estetyczna

  Co współczesna medycyna kosmetyczna może nam zaproponować, by odesłać niekorzystny, „dojrzały” wygląd do szałasu? Botox, kwas hialuronowy, baby botox. Stosują go panie, stosują gwiazdy kina, estrady, biznesmeni, świat show biznesu.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej