Okulistyka

 • Okulistyka

  W dzisiejszych czasach laserowe leczenie wad wzroku jest już powszechne. Technologia ta, znana jako laserowa korekcja wzroku, jest stosowana w okulistyce do leczenia różnych zaburzeń wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. W tym artykule przyjrzymy się bliżej wykorzystaniu laserów w okulistyce i jakie wady wzroku są nimi korygowane.

 • Okulistyka

  Osoby w podeszłym wieku często skarżą się na pojawiające się problemy ze wzrokiem. Wynika to z genetyki oraz samego procesu starzenia się organizmu. Jedną z najczęściej występujących dolegliwości jest starczowzroczność. Czy wiesz jednak z jakimi jeszcze problemami okulistycznymi zmagają się seniorzy? Oto trzy najpopularniejsze schorzenia wzroku osób starszych!

 • Okulistyka

  Czas pomiędzy zdiagnozowaniem zaćmy, a operacją jej usunięcia jest kluczowy, aby nie dopuścić do powikłań, rozwoju innych chorób oczu czy nawet całkowitej utraty widzenia. Ponieważ zaćma nabyta w większości diagnozowana jest u osób po 55. roku życia, czas oczekiwania na zabieg usunięcia zamglonej soczewki powinien być priorytetem, który zadecyduje o wyborze kliniki okulistycznej.

 • Okulistyka

  Zaćma, nazywana także kataraktą, jest niczym innym jak zmętnieniem soczewki, prowadzącym do utraty jej przejrzystości, a nawet do całkowitej utraty widzenia. Jest podstępną chorobą, która może rozwijać się całymi latami. Z jednej strony jest ona procesem nieodwracalnym, ponieważ nie cofnie się sama z siebie, z drugiej - jest całkowicie uleczalna.

 • Okulistyka

  Doskonała alternatywa dla okularów zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Dziś chętnie sięgamy po soczewki, które niewątpliwie mają wiele niepodważalnych zalet. Czym poszczególne modele różnią się od siebie i jakie mogą mieć zastosowanie? A ponadto jak się z nimi obchodzić po zakupie?

 • Okulistyka

  Laserowa korekcja wzroku jest prawdziwym wybawieniem dla osób cierpiących z powodu znacznej wady wzroku, która utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Wada ma również negatywny wpływ na samoocenę. To niektóre z powodów, dlaczego pacjenci decydują się na zabieg. Jeżeli dopiero rozważasz tę procedurę, to na pewno zadajesz sobie pytanie – czy będzie trzeba ją powtórzyć?

 • Okulistyka

  Operacja oczu to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryje się szereg różnych metod. Z ich pomocą możemy wyleczyć wiele różnych chorób oczu. Rozwój okulistyki jest naprawdę imponujący, dlatego warto znać te nowoczesne metody, dzięki którym można wyleczyć wady, które przez lata były nieuleczalne. Zobaczmy, na jakie choroby może pomóc operacja oczu.

 • Okulistyka

  Zapalenie spojówek to schorzenie, które może dotknąć każdego z nas. Objawia się pieczeniem oczu, ale także nadmiernym łzawieniem. Niektóre osoby odczuwają również niewielki światłowstręt. Jeśli mamy takie objawy, to niechybnie jest to znak, że trzeba zwrócić nieco więcej uwagi na własne zdrowie.

 • Okulistyka

  Zaćma polega na stopniowym, bezbolesnym pogarszaniu się ostrości widzenia, której nie można poprawiać na przykład poprzez okulary. Przyczyną choroby jest zmętnienie soczewki oka. Należy wiedzieć o tym, że zaćma zaczyna się niewinnie: obraz jest lekko zamglony, kontury rozmazane, barwy mało wyraziste. Jakie są sposoby leczenia zaćmy?

 • Okulistyka

  Należy wiedzieć, że pieczenie, łzawienie oraz zaczerwienienie oczu bywa skutkiem zapalenia spojówek. Najczęściej infekcję taką wywołują wirusy albo bakterie. Przyczyną zaczerwienienia i pieczenia oczu jest również zespół suchego oka (ZSO). Natomiast dyskomfort oraz przekrwienie często może być skutkiem nieodpowiedniej korekcji wzroku, szczególnie przy astygmatyzmie.

 • Okulistyka

  Współczesna okulistyka szeroko stosuje nowoczesne technologie wspomagające walkę z wadami wzroku. Dzięki zastosowaniu na przykład laserowej korekcji wzroku, możemy raz na zawsze pożegnać się z okularami lub spowolnić proces starzenia się oczu. Pojawiają się również nieinwazyjne metody korekcji wad wzroku, takie jak ortokorekcja do stosowaniu w trakcie snu.

 • Okulistyka

  Laserowa korekcja wad wzroku to zabieg wykonywany za pomocą specjalnego lasera, który pozwala na zmianę krzywizny przedniej powierzchni oka, czyli rogówki. Należy podkreślić, że laserowa korekta wad wzroku to obecnie najbezpieczniejsza metoda, która pozwoli na precyzyjne usunięcie wad związanych z krótkowzrocznością, astygmatyzmem i nadwzrocznością.

 • Okulistyka

  Gdy spędza się dużo czasu przed komputerem, wówczas niektórzy z nas skarżą się na pieczenie oka, swędzenie i jego zaczerwienienie. Jest to dość uciążliwe, trzeba więc temu zaradzić. Objawy o których mowa składają się na zespół suchego oka. Ta choroba pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do zmniejszenia produkcji ilości łez.

 • Okulistyka

  Wady wzroku dotyczą coraz większej ilości ludzi. Już młodzi ludzie zaczynają mieć z nim problemy, a starsi bardzo często nie mogą obyć się bez operacji. Jeśli już musimy korygować wadę wzroku, to jak najlepiej to robić? Przy użyciu soczewek kontaktowych czy okularów? Prześledźmy wady i zalety obu rozwiązań.

 • Okulistyka

  Wzrok to zmysł, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Gdy pojawiają się problemy, zaczynamy obawiać się, by nie pogorszył się on nam na tyle, że go stracimy. Jeśli jednak oddamy go w dobre ręce, możemy mieć pewność, że uda nam się zapobiec rozwojowi choroby, a jeśli to możliwe - wyleczyć ją. Na nasze problemy możemy więc spojrzeć w zupełnie innym świetle.

 • Okulistyka

  Laserowa korekcja wad wzroku to jak na razie najbardziej zaawansowany zabieg poprawiający zdolności widzenia. Wraz z jego przeprowadzeniem jakość życia pacjenta ulega znaczącemu polepszeniu. Odtąd może z dużo większą swobodą uczestniczyć w każdej sferze aktywności społecznej, nie będąc zobligowanym do stosowania okularów lub soczewek kontaktowych.

 • Okulistyka

  Jaskra to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakim musi zmierzyć się współczesna okulistyka. To schorzenie polega na znacznym zwiększeniu ciśnienia w gałce ocznej, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Im wcześniej zdiagnozowana zostanie jaskra, tym większa szansa na skuteczną walkę z nią.

 • Okulistyka

  Astygmatyzm, nazywany też niezbornością jest jedną z częstszych dolegliwości związanych ze wzrokiem. Jest to wada wzroku soczewki lub rogówki oka i może poważnie utrudnić życie. Astygmatyzm to jedno z tych wyzwań, przed którym stoi współczesna okulistyka. Co warto wiedzieć na jego temat?

 • Okulistyka

  Ze wzrokiem nie ma żartów. Wystarczy zamknąć oczy, aby dowiedzieć się, co to oznacza. W dzisiejszych czasach to właśnie problemy ze wzrokiem stanowią bolączkę ogromnej liczby osób. Na ten stan rzeczy wpływa wiele czynników. Gdy pojawiają się problemy ze wzrokiem nie ma co czekać, należy udać się okulisty, aby sprawdzić co się dzieje...

 • Okulistyka

  Jaki sposób korekcji, leczenia wad wzroku wybrać? Okulary - wydają się intuicyjnie najwłaściwszymi, ale przecież są soczewki. No tak soczewki, ale lekarz proponował korekcję laserową.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej