Powiększanie biustu. Wszystko o co bałaś się zapytać

Operacja powiększająca biust staje się decyzją kobiet, które z różnych przyczyn cechuje niezadowolenie z wyglądu piersi, wpływające na całokształt samopoczucia i jakości życia. Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, w których kobieta z powodu niedostatecznej akceptacji własnego ciała odczuwa wysoki stopień dyskomfortu, chcąc koniecznie zmienić niektóre jego aspekty. Chirurgiczna ingerencja w wygląd biustu staje się w podobnej sytuacji najbardziej adekwatnym rozwiązaniem, przynoszącym szybkie i zadowalające rezultaty - poniżej kilka informacji, odnoszących się do tego zabiegu.

Powiększanie biustu - najczęstsza potrzeba kobiet

Kobiece piersi różnią się od siebie indywidualnymi aspektami wizualnymi - każdy biust kreowany jest bowiem odmiennymi czynnikami zdrowotnymi, genetycznymi oraz środowiskowymi. Wszystkie te elementy kształtują ostateczny wygląd piersi, który nie zawsze okazuje się zadowalający.

Kobiety podatne są na wpływy zewnętrzne, jakimi najczęściej staje się ciąża oraz karmienie piersią - wpływają one na kształt oraz estetykę biustu, wywołując zmiany nieraz trudne do zaakceptowania. Również specyfika organizmu kobiety może wpływać na posiadanie obiektywnie zbyt małych lub zniekształconych piersi - wymienione czynniki stają się najczęstszymi podstawami, motywującymi panie do podjęcia decyzji o operacji plastycznej biustu.

Niezbędne staje się jednak rozważne i przemyślane podjęcie decyzji, jak również przystąpienie do operacji przy pełnej współpracy z lekarzem oraz po spełnieniu wymagań kwalifikacyjnych.

Symulacja powiększania piersi 3D Crisalixfoto: http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/piersi/powiekszanie-piersi

Kwalifikacja do zabiegu - operacja plastyczna nie dla każdego

Powiększanie biustu cechuje się ingerencją w naturalną sferę fizyczną kobiety - z tego względu staje się poważną operacją, która powinna być wykonywana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego chirurga. Warto pamiętać o weryfikacji umiejętności lekarza oraz dokonaniu analizy opinii jego dotychczasowych pacjentek - podobne manewry upewnią kobietę o lekarskiej rzetelności oraz zapewnią spokój i bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Pacjentka zgłaszająca się na operację zobowiązana jest do wykonania zleconych przez lekarza badań - ogólnie można uznać, że kobieta musi pozostawać w dobrej formie zdrowotnej, a wyniki jej badań laboratoryjnych powinny cechować się normą i niwelować ewentualne wątpliwości dotyczące zasadności zabiegu.

Z pewnością do operacji nie zostają dopuszczone kobiety w ciąży oraz podczas trwania miesiączki. Odradzane jest także dokonywanie korekcji biustu przed planowanymi staraniami o dziecko. W okresie przygotowań do operacji pacjentka nie powinna palić papierosów oraz przyjmować leków zawierających kwas salicylowy.

Chirurgiczne powiększenie piersi krok po kroku

Omawiana operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około dwie godziny - chirurg aplikuje implanty, które umieszczane są pod gruczołem lub mięśniem piersiowym, jak również w obydwu tych miejscach jednocześnie. Specyfika lokalizacji implantów uzależniona jest od indywidualnych cech ciała kobiety, grubości tkanek, budowy klatki piersiowej oraz tak zwanych ogólnych warunków anatomicznych. Cięcie wykonywane jest najczęściej pod piersią lub na granicy otoczki brodawki sutkowej - podobne umiejscowienie szwów umożliwia zachowanie wysokiego stopnia estetyki oraz dyskrecji, gdyż zagojone rany nie powinny być widoczne.

Powiększanie piersi

Na zakończenie zabiegu zakładany jest opatrunek oraz biustonosz, który pacjentka powinna nosić przez okres jednego miesiąca po wykonaniu operacji - jego celem staje się bowiem ostateczne ukształtowanie operowanych piersi. Szwy usuwane są tydzień po wykonanym zabiegu, wtedy też po raz pierwszy zostaje zdjęty wspomniany biustonosz. Przez kolejny miesiąc pacjentka może samodzielnie go zdejmować do kąpieli.

Po operacji w obrębie piersi może wystąpić obrzęk oraz dyskomfort wywołany nienaturalnymi odczuciami, wynikającymi z obecności implantów - po około trzech miesiącach widoczny jest ostateczny efekt wizualny, a kobieta przyzwyczaja się do wyglądu i sposobu odczuwania piersi.

Bezpieczeństwo zabiegu - istotne aspekty

Niezaprzeczalnym jest fakt dużego stresu i lęku kobiet przed przystąpieniem do operacji - w tym celu niezbędna staje się weryfikacja kliniki, w której ma być dokonany zabieg. Zaufanie do lekarza staje się bowiem czynnikiem niwelującym poziom lęku, a wybór sprawdzonego specjalisty zapewnia o bezpieczeństwie pacjentki.

Warto podkreślić, że istotną kwestią odnoszącą się do operacji plastycznej powiększania biustu jest jakość aplikowanych implantów, które powinny posiadać niezbędne atesty.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej