Popularne zabiegi stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna umożliwia upiększenie uśmiechu, co może mieć przełożenie na nasze samopoczucie i kontakty międzyludzkie.

Stomatologia estetyczna - zabiegi

Ta dziedzina obejmuje różnorodne zabiegi, dzięki którym można znacznie poprawić wygląd swoich zębów. Dzięki wysoce zaawansowanym technologiom stomatologicznym można pomóc każdemu, kto potrzebuje poprawy wyglądu zębów. Stomatologia estetyczna może być skoncentrowana na pojedynczych zębach lub całych łukach zębowych, w zależności od tego, czego się potrzebuje. Najbardziej popularne zabiegi to:

  • wybielanie zębów
  • protetyka
  • implantologia
  • zabiegi Dental Facelift 3D
  • piaskowanie zębów

Stomatologia estetyczna - zabiegi

Warto wiedzieć, że wykonane w profesjonalnym gabinecie zabiegi wybielania zębów dają znacznie lepsze efekty od domowego wybielania. Oprócz uzyskania lepszej bieli trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo, które wiąże się z tym, że w gabinecie stomatologii estetycznej zabieg wykonuje specjalista, który doskonale zna się na procedurach, które powinny być zachowane. Z wizyty w takim gabinecie będą zadowolone również osoby, które chcą zmienić kształt zębów, zlikwidować przerwy czy wypełnić braki w uzębieniu.

Co warto wiedzieć o poszczególnych zabiegach?

Jeśli chcemy poprawić wygląd naszego uśmiechu, powinniśmy zapoznać się z poszczególnymi zabiegami. Gdy ma się wiedzę na temat tego, na czym dane zabiegi polegają, można łatwiej ustalić, czy dany zabieg jest nam potrzebny.

Piaskowanie zębów - jest to bezbolesny zabieg dentystyczny, który polega na szybkim usunięciu nagromadzonych na zębach osadów i przebarwień. Piaskowanie jest szczególnie przydatne w walce z kamieniem nazębnym oraz często stosuje się je po skalingu. Pozwala ono na uzyskanie efektu czystych i gładkich zębów, które stają się bielsze i piękniejsze. Regularne piaskowanie zębów poleca się w walce z powstawaniem tak zwanej płytki nazębnej. Jest to osad o żółtym lub brązowym kolorze, który składa się z resztek pokarmów i obumarłych komórek, na których rozwijają się bakterie i drobnoustroje. Płytkę nazębną można usunąć częściowo podczas mycia zębów za pomocą szczoteczki i pasty, jednak nie można do niej dotrzeć w trudno dostępnych miejscach. Piaskowanie przebiega z użyciem piaskarki - urządzenia, które miesza ze sobą drobny piasek, wodę oraz sprężone powietrze. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, trwa zwykle około 30-60 minut, w zależności od stopnia zanieczyszczenia zębów.

Wybielanie zębów - to najmniej inwazyjny zabieg kosmetyczny. To normalne, że zęby z wiekiem tracą swoją biel - szczególnie u osób, które palą papierosy, piją kawę czy czerwone wino, choć może to być związane również z wrodzonymi wadami szkliwa lub zębiny.

Metody wybielania zębów:

  • metoda nakładkowa - polega na przygotowaniu przez specjalistę nakładek z wycisku łuków zębowych. Pacjent otrzymuje nakładki oraz preparat wybielający do użytku domowego. Nakładki trzeba uzupełniać preparatem i zakładać na wyznaczony czas. Kuracja zazwyczaj trwa od 5 do 12 dni, w zależności od stopnia przebarwień zębów.
  • wybielanie zębów w gabinecie - polega na wykorzystaniu specjalnych lamp wybielających. Podczas zabiegu zabezpiecza się dziąsła, nakłada na zęby żel wybielający i naświetla się zęby specjalną lampą. Jest to zabieg nieco droższy, jednak gwarantuje natychmiastowy efekt i można uzyskać zęby bielsze o kilka tonów. Zwykle atrakcyjny wygląd po tym zabiegu utrzymuje się przez kilka lat, jednak zależy to od pacjenta.

Korony i licówki - umożliwiają naturalną odbudowę ubytków w zębach lub odbudowę estetyczną naturalnego, idealnego kształtu zęba. Mogą być wykonywane metodą CAD/CAM, czyli za pomocą porcelanowej drukarki 3D. To wykonanie gwarantuje dokładność wykonania i szczelność, dzięki czemu unika się podrażnień i zapaleniu dziąseł. Korony i licówki to dobry wybór, gdy trzeba estetycznie odbudować braki. Licówki sprawdzą się również wtedy, gdy chce się zmienić kształt i kolor zębów. Dzięki trwałości materiału efekt utrzyma się przez kilka lat.

 

Artykuł powstał we współpracy z Gabinetem Stomatologii Estetycznej drwojcik.pl z Krakowa.

 

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej