Na czym polega przeszczep tłuszczu?

Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, w efekcie czego w niektórych miejscach zaczyna zwisać, ponieważ dochodzi do tzw. lipodystrofii, czyli zaniku tkanki tłuszczowej. W niektórych jednak miejscach może pojawić się nadmiar tkanki tłuszczowej, dlatego też w takim przypadku warto zdecydować się na przeszczep tłuszczu z miejsca, w którym występuje on w nadmiarze oraz przeszczepienie go tam, gdzie widoczny jest jego ubytek. Co jednak warto wiedzieć o lipofillingu adivive?

Przeszczep tłuszczu, lipofilling adivive

Wskazania do przeszczepu tłuszczu

Przeszczep tłuszczu to zabieg, który polecany jest przede wszystkim osobom zmagającym się z utratą tkanki tłuszczowej w określonych miejscach takich jak piersi, policzki czy też ramiona. Przy pomocy tego zabiegu można uzupełnić zmarszczki i bruzdy pojawiające się na twarzy, worki pod oczami, a także opadające policzki. Warto również wiedzieć o tym, iż przeszczep tłuszczu to świetna alternatywa dla implantów piersiowych, które niestety nie wyglądają zbyt naturalnie. Przeszczep tłuszczu bardzo często stosowany jest również u osób, które w wyniku zabiegu chirurgicznego lub poważnego wypadku zmagają się z ubytkami w tkankach.

Jak wygląda przeszczep tłuszczu przy użyciu Adivive?

Przeszczep tłuszczu to zabieg, który nie jest zbyt skomplikowany i zazwyczaj zamyka się w ciągu jednej godziny. Lekarz najczęściej pobiera tłuszcz z okolicy pośladków, ud, kolan lub brzucha, czyli z miejsc, w których zazwyczaj jest go najwięcej. Przed pobraniem tłuszczu konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejsca poddawanego zabiegowi, a następnie lekarz przechodzi do pobrania materiału. Podczas zabiegu pobiera się zazwyczaj około 50 ml tkanki tłuszczowej, która następnie zostaje umieszczona w specjalnym urządzeniu, czyli w wirówce.

Dzięki procesowi odwirowania dochodzi do odseparowania tego, co najcenniejsze, czyli komórek macierzystych oraz młodych komórek tłuszczowych. W następnej kolejności dochodzi do przeszczepu pobranego tłuszczu w partie ciała, które utraciły swoją elastyczność i jędrność (policzki, piersi, ramiona). Dzięki młodym komórkom ubytki zostają uzupełnione, dzięki czemu sylwetka lub twarz nabiera zupełnie innego kształtu. Dzieje się tak na skutek stymulacji produkcji kolagenu, który jak wiadomo, odpowiada za młody wygląd skóry.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

W miejscach, które zostały poddane zabiegowi przeszczepu tłuszczu, bardzo często tuż po zabiegu pojawia się zasinienie oraz obrzęk, jednak w ciągu tygodnia powinny one zaniknąć. Jeśli chodzi natomiast o zalecenia po zabiegu, to niezwykle ważne jest to, aby skórę, przez jaki czas chronić przed działaniem wysokiej temperatury. Z tego też względu nie jest wskazane wystawianie ciała na działanie promieni słonecznych, wizyty w solarium oraz w saunie, a także uprawianie aktywności fizycznej. W sytuacji, gdy przeszczep tłuszczu miał na celu wymodelowanie sylwetki konieczne może się okazać noszenie specjalnego ubrania uciskowego przez okres wynoszący około 2 tygodnie. Dzięki zastosowaniu się do wszystkich wymienionych powyżej zaleceń okres rekonwalescencji z pewnością będzie przebiegał bezproblemowo.

Jakie są efekty zabiegu?

Dzięki przeszczepowi tłuszczu możliwe jest wypełnienie określonych obszarów ciała, które wraz z wiekiem utraciły swoją jędrność i elastyczność. Twarz po przeszczepie tłuszczu odzyskuje swój dawny wygląd oraz blask. Z kolei, jeśli chodzi o zabieg, który przeprowadzany jest np. na biuście, to jego efektem są jędrniejsze oraz pełniejsze piersi, czyli coś, o czym marzy niejedna kobieta. Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep tłuszczu? Przede wszystkim z tego względu, gdyż własny tłuszcz w porównaniu z innymi wypełniaczami jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, dlatego też nie trzeba obawiać się żadnych pozabiegowych powikłań. Po przeszczepie tłuszczu nie pojawiają się żadne skutki uboczne i reakcje alergiczne a efekty utrzymują się nawet przez kilka lat.

 

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny, Dermatologii i Ginekologii Estetycznej Bona Dea z Krakowa.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej