Dla kogo medycyna estetyczna?

W dzisiejszych czasach w wyniku znacznego rozwoju nauki i technologii coraz bardziej wzrasta zainteresowanie zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Z przeprowadzonych badań wynika, że na poprawę swojego wyglądu przy pomocy chirurga plastycznego częściej decydują się kobiety aniżeli mężczyźni.

Niemniej jednak ingerencja panów w swoją urodę coraz to bardziej wzrasta. Osoby zainteresowane tego typu usługami najczęściej informacji na temat ich wykonywania szukając w Internecie (zwłaszcza forach internetowych) czy różnego rodzaju ulotkach, a niektórzy zasięgają opinii od swoich znajomych, którzy podobnie ingerowali w swój wygląd. Niestety mniej niż dwadzieścia pięć procent osób udaje się w tej kwestii po zasięgniecie opinii lekarza, która w tym aspekcie jest zdecydowanie niezbędna. W zależności od tego, którą część naszego ciała zamierzamy zmienić lub poprawić mamy do wyboru naprawdę szerokie możliwości. Rynek medycyny estetycznej oferuje usługi zwłaszcza takie jak: mezoterapia igłowa i bezigłowa, modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego, niwelowanie zmarszczek/kurzych łapek, redukcja tkanki tłuszczowej, usuwanie naskórka, lifting twarzy, zamykanie naczynek i wiele innych. Zatem bez wątpienia każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Medycyna estetyczna dla kogo

Zanim zdecydujemy się jednak na zabieg z zakresu medycyny musimy odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie, mianowicie, czy na pewno jest on nam niezbędny i nie ma żadnych innych mniej lub bezinwazyjnych metod poprawy swojej urody. Pamiętać należy także o różnego rodzaju przeciwwskazaniach. Do najważniejszych zalicza się wszelkie schorzenia zarówno te przewlekłe, jak i regularnie przyjmowane leki. korekcja owalu twarzy, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, bądź toksyny botulinowej (potocznie nazywanej botoksem), a także wykonywanie peelingów – zwłaszcza mechanicznych powoduje znaczą ingerencję w nasze ciało/skórę. Zatem wykonanie zabiegów powinno zostać poprzedzone konsultacją lekarską, celem wyeliminowania wszelkich wątpliwości oraz przeciwwskazań.

Bez wątpienia na tak inwazyjną ingerencję we własne ciało jaką jest wykonanie zabiegu z zakresu medycyny estetycznej nie powinny decydować się osoby młode, których organizm jest jeszcze w stanie sam produkować naturalne niezbędne składniki dla utrzymania pięknego wyglądu. Dopiero po trzydziestym roku życia, gdy oznaki starzenia skóry stają się coraz to bardziej widoczne i zaczyna nam to coraz bardziej przeszkadzać, powinniśmy rozważyć skorzystanie z usług medycyny estetycznej.

Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie zabiegu, bardzo ważne jest także aby wybrać odpowiednio do tego przystosowany gabinet (spełniający zwłaszcza podstawowe wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy) oraz zadbać o to by sam zabieg został przeprowadzony przez specjalistę w tym zakresie, tj. lekarza chirurga. Pamiętać należy aby zawsze na pierwszym miejscu stawiać własne zdrowie i bezpieczeństwo, a gdy upewnimy się, że to zostało nam zapewnione, postawić na kwestie związane z wyglądem.

Zobacz:
Gabinet Medycyny Estetycznej Katowice - FreshMED

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej