Makijaż ślubny – o czym warto pamiętać?

Każda kobieta marzy o wyjątkowym i niezwykłym ślubnym makijażu. Codzienna klasyka odchodzi w niepamięć, na rzecz wspaniałych i eleganckich zdobień. Co więcej, sam makijaż na ślub wykonuje się inaczej, ponieważ „przetańczyć z Tobą chcę całą noc” w tym przypadku nabiera nowego znaczenia. Do jego utrwalenia bowiem wykorzystuje się inne kosmetyki. To samo dotyczy trendów. Szerokim łukiem obchodzi się rutynową codzienność na rzecz elegancji, kunsztu i wysmakowania. Jesteś druhną, weselnikiem, a może przyszłą panną młodą? Niezależnie od zajmowanej roli podczas ceremonii zaślubin, wiedz, że dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Makijaż ślubny

Trwały makijaż ślubny to podstawa!

Najważniejsza zasada podczas wykonywania makijażu na ślub? Trwałość – bez tego ani rusz. Uczestniczki zaślubin bowiem narażone są na wiele emocjonujących chwil. Wzruszenie, łzy, szalone chwile na parkiecie, szybkość działania, ścieranie – to tylko kilka wyzwań, przed którym zostanie postawiony makijaż. W związku z tym warto zrezygnować z kosmetyków, których używasz przy codziennym make-upie. Owszem sam efekt finalny będzie niezwykle inspirujący i zadowalający, niemniej jednak już po kilku weselnych godzinach, ten nie będzie prezentować się korzystnie.

Podstawowa baza i pozostali gracze

Zamiast martwić się, iż większość wesela spędzisz przed lusterkiem na poprawianiu makijażu, postaw na podstawę. Baza to szalenie istotny element, który świetnie współgra z wysokiej jakości kremem nawilżającym. Należy pamiętać, iż produkty te nakładamy przed wykonaniem właściwego makijażu. Co więcej, aby osiągnąć długotrwały efekt, pozwól kosmetykom wyschnąć. Zwróć uwagę na strefę T (czoło, nos, podbródek) – dzięki temu twarz nie będzie się brzydko świecić, nawet jeśli zaliczysz kilka tanecznych szaleństw na parkiecie.

Co zastosować na pęknięte naczynka, worki pod oczami czy też niedoskonałości skóry? Korektor to ważny element make-upu, dlatego też nie zawahaj się go użyć. Co do podkładu, wizażystki polecają stosować bardzo trwałe podkłady. Liczba mnoga? Owszem, w tak ważnym dniu, nakładamy dwa odcienie – jaśniejszy w strefie T oraz ciemniejszy na linii podbródka i kościach policzkowych!

O czym jeszcze nie możesz zapomnieć? Make-up w ślubnym wydaniu to nie wszystko. Wiosenny manicure rządzi, dlatego też postaw na świeże i pastelowe kolory i zobacz Idealny manicure na wiosnę.

PS. Jeśli pragniesz, aby ślubny makijaż wykonali profesjonaliści, zamów wizytę online na moment.pl i zadbaj o swój wyjątkowy, promienny look!

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej